Рішення № 74453204, 05.06.2018, Буський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
05.06.2018
Номер справи
440/2005/17
Номер документу
74453204
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Єдиний унікальний номер №440/2005/17

Провадження № 2-а/440/99/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 червня 2018 року м.Буськ, Львівської області

Буський районний суд Львівської області у складі:

головуючого- судді Шендікової Г.О.,

за участі секретаря судових засідань ОСОБА_1,

без участі сторін

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в приміщенні суду місті Буськ адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання неправомірними дій та зобов’язання до вчинення дій щодо перерахунку та виплати пенсії з урахуванням пільгового обчислення трудового стажу, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати неправомірною відмову Бродівського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області (надалі Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області) щодо перерахунку його пенсії з урахуванням пільгового обчислення стажу за період роботи з 18.04.1978 року по 08.07.1988 року, як трудовий стаж, вироблений в районах Крайньої Півночі та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до пенсії у пільговому обчисленні (зарахувавши кожний рік роботи за один рік і шість місяців) період роботи з 18.04.1978 року по 08.07.1988 року, як трудовий стаж, вироблений в районах Крайньої Півночі, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зробити перерахунок та виплатити починаючи з 13.03.2016 року пенсію з урахуванням пільгового обчислення стажу роботи в районах Крайньої Півночі за період з 18.04.1978 по 08.07.1988 року як трудового стажу у пільговому обчисленні в 1,5 (півтора кратному) розмірі. Судові витрати покласти на відповідача.

Позовні вимоги мотивує тим, що з березня (фактично - серпня) 2016 року отримує пенсію за віком. При подачі заяви для розрахунку та призначення пенсії ним було подано необхідний пакет документів серед яких трудова книжка та архівні довідки про виплату заробітної плати та наявність підстав для пільгового обчислення трудового стажу за період з 18.04.1978 по 08.07.1988 року, а саме пільговому обчисленні в 1,5 (півтора кратному) розмірі у зв’язку із роботою в районах Крайньої Півночі, а саме в Центральному ліспромхозі Об’єднання Сєвєровостокзолото Тенькінського району Магаданської області РСФСР.

Зокрема, для підтвердження вказаних відомостей було надано оригінали архівних довідок №П-6 від 20.02.2016 року, виданих Архівним відділом адміністрації Тенькінського міського округу Магаданської області. Як зазначено у вказаних документах, згідно Постанови Кабінету Міністрів СССР від 10.10.1967 року №1029 «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах крайньої Півночі і в місцях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» Магаданська область віднесена до районів Крайньої Півночі. На позивача поширювались пільги, передбачені для працівників в районах Крайньої Півночі. Безперервний стаж роботи за основним місцем праці в Центральному ліспромхозі Об’єднання Сєвєровостокзолото підтверджується відповідними записами у трудовій книжці, де зазначено відповідні дати та номера наказів про прийняття, переведення, звільнення та записом про місцезнаходження підприємства, на якому він працював.

Зокрема, згідно запису №10 від 21.04.1978 р. ОСОБА_2 було прийнято лісорубом 3-го розряду (наказ №41к від 18.04.1978 p.),

згодом переведено вальщиком 4-го та 6-го розрядів (записи №№ 11-15), а відповідно до наказу №55к від 08.07.1988 р. (запис №16 від 26.08.1988 р.) - звільнено за власним бажанням згідно ст. 31 КЗоТ РСФСФ.

Таким чином, трудовою книжкою та архівними довідками №П-6 від 20.02.2016 року підтверджується, що відповідно до змісту ст.ст. 15, 17, 18, 30 КЗоТ РСФСФ між ОСОБА_2 та Центральним леспромхозом Об’єднання Сєвєровостокзолото було укладено трудовий договір, оформлений наказом 18.04.1978 р. №41к, що передбачав безперервну роботу за основним місцем праці на невизначений строк (понад три роки), без застосування режиму роботи відрядно-вахтовим методом. Вказаний трудовий договір припинено на підставі ст. 31 КЗоТ РСФСФ згідно наказу №55к від 08.07.1988 року. Вказані вище документи були надані в оригіналах та отримані Управлінням Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області 09.06.2016 року згідно розписки-повідомлення №541.

Позивач неодноразово звертався до працівників Управлінням Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області про проведення відповідного перерахунку трудового стажу , проте жодного перерахунку не було проведено, а обґрунтованого пояснення з приводу відмови в проведенні такого перерахунку не надано. 05.10.2017 року він звернувся на адресу Управлінням Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області з письмовою нормативно-обґрунтованою заявою про повторний розгляд заяви про призначення пенсії за віком та зарахувати стаж роботи в районах Крайньої Півночі за період з 18.04.1978 по 08.07.1988 року як трудовий стаж у пільговому обчисленні в 1,5 (півтора кратному) розмірі, а також провести перерахунок та виплату перерахованої пенсії, з врахуванням пільгового стажу. Однак йому було повідомлено, що підстав для пільгового обчислення стажу роботи з 1978 по 1988 р. не має, оскільки наявними в пенсійній справі документами та додатковими документами не підтверджується, що на нього поширювались пільги з обчислення стажу.

Зазначену відмову відповідача в перерахунку розміру пенсії вважає не правомірною.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечив, надавши відзив на позов, відповідно до якого зазначив, що порядок надання пільг особам , які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, було встановлено указами Президії для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», від 10.02.1960 «Про впорядкування пільг для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», а також Інструкцією про порядок надання пільг, яка затверджена Держкомпраці і Президією ВЦРПС від 16.12.1967.

Відповідно до вище зазначених нормативних актів пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширюються пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях прирівняних до Крайньої Півночі. П.п «д» п.5 вказаного Указу передбачається, що робітникам, які переводяться, направляються або запрошуються на роботу в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, з інших місцевостей держави, на умовах укладених ними трудових договорів на роботу в цих районах на строк 5 років, а на островах Північного Льодовитого океану два роки, надання наступних додаткових пільг: зарахувати один рік роботи в районах Крайньої Півночі або місцевостях прирівняних до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців при обчисленні стажу, який дає право на обчислення пенсії за віком і по інвалідності. Пільгове обчислення стажу здійснюється на підставі трудової книжки, копії трудового договору та інших первинних документів. Підставою для обчислення стажу в районах Крайньої Півночі або місцевостях прирівняних до районів Крайньої Півночі, можуть бути документи, які підтверджують, що в період роботи в зазначеній місцевості працівником було укладено строковий трудовий договір не менше як на 3 роки. Вважає, що підстав для пільгового обчислення стажу роботи за період 1978-1988 роки немає, оскільки ОСОБА_2 не подано документів які підтверджують пільгове обчислення стажу. Враховуючи наведене, відповідач просить у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 відмовити повністю.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши матеріали та з’ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних мотивів.

Відповідно до ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Ч. 1 ст.77 КАС України закріплює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Зі змісту ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч.3 ст.46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них та їхніх сімей.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 18 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є пенсіонером і перебуває на обліку в Бродівському об’єднаному Управлінні Пенсійного фонду України Львівської області (правонаступник Управління ПФУ в Буському районі Львівської області), де з 13 березня 2016 року отримує пенсію за віком.

У період з 18 квітня 1978 року по 08 липня 1988 року позивач працював лісорубом 3-го розряду та вальщиком 4-го та 6-го розрядів на Центральному ліспромхозі Об’єднання Сєвєровостокзолото Тенькінського району Магаданської області РСФСР, що стверджується копією трудової книжки позивача.

Вказане підприємство знаходилося на території Магаданської області РСФСР, яка віднесена до районів Крайньої Півночі.

В судовому засіданні також перевірено, що весь стаж роботи позивача на вказаному підприємстві підтверджується відповідними записами у його трудовій книжці з посиланням на дату та номер наказів про прийняття, переведення, звільнення, копія якої долучена до матеріалів справи.

При подачі заяви для розрахунку та призначення пенсії ОСОБА_2 було подано необхідний пакет документів серед яких трудова книжка та архівні довідки про виплату заробітної плати та наявність підстав для пільгового

обчислення трудового стажу за період з 18.04.1978 по 08.07.1988 року, а саме пільговому обчисленні в 1,5 (півтора кратному) розмірі у зв’язку із роботою в районах Крайньої Півночі, а саме в Центральному ліспромхозі Об’єднання Сєвєровостокзолото Тенькінського району Магаданської області РСФСР.

Зокрема, для підтвердження вказаних відомостей було надано оригінали архівних довідок №П-6 від 20.02.2016 року, виданих Архівним відділом адміністрації Тенькінського міського округу Магадарської області.

Як зазначено у вказаних документах, згідно Постанови Кабінету Міністрів СССР від 10.10.1967 року №1029 «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах крайньої Півночі і в місцях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» Магаданська область віднесена до районів Крайньої Півночі та на ОСОБА_2 поширювались пільги, передбачені для працівників в районах Крайньої Півночі.

Відповідно до Указу від 10.02.1960 р. «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», постанови Ради Міністрів Союзу PCP № 148 від 10.02.1960 р. «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу PCP від 10.02. 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», Указу Президії Верховної Ради Союзу PCP від 26.09.1967р. «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.

Указом від 10.02.1960 р. «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» передбачено надання всім робітникам і службовцям державних, кооперативних і громадських підприємств, установ і організацій таких пільг: виплату надбавок до заробітної плати, надання додаткових відпусток, можливість об’єднання відпусток, але не більш як за три роки, виплату різниці між розміром допомоги по соціальному страхуванню і фактичним заробітком (включаючи надбавки) у разі тимчасової втрати працездатності (статті 1-4). П.п. «д» п.5 вказаного Указу передбачає, що робітникам, які переводяться, направляються або запрошуються на роботу в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, з інших місцевостей держави, на умовах укладення ними трудових договорів на роботу в цих районах на строк 5 років, а на островах Північного Льодовитого океану два роки, надавати додаткові наступні пільги: зараховувати один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців при обчисленні стажу, який дає право на отримання пенсії за віком і по інвалідності. Пільги, які передбачені цією статтею, надаються також особам, які прибули в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за власним бажанням і які уклали строковий договір про роботу в цих районах.

Таким чином на ОСОБА_2, як працівника, який працював на постійній основі в районах Крайньої Півночі, поширюються пільги, передбачені ст.14 Указу від 10.02.1960 року, а також додаткові пільги, передбачені ст.5, зокрема, зарахування одного року роботи у районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців роботи при обчисленні стажу, що дає право на отримання пенсії за віком і по інвалідності.

З проханням провести відповідний перерахунок трудового стажу ОСОБА_2 неодноразово звертався до працівників Управлінням Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області, проте жодного перерахунку не було проведено, а обґрунтованого пояснення з приводу відмови в проведенні такого перерахунку не надано. 05.10.2017 року ОСОБА_2 звернувся на адресу Управлінням Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області з письмовою заявою про повторний розгляд заяви про призначення йому пенсії за віком та зарахувати стаж роботи в районах Крайньої Півночі за період з 18.04.1978 по 08.07.1988 року як трудовий стаж у пільговому обчисленні в 1,5 (півтора кратному) розмірі, а також провести перерахунок та виплату перерахованої пенсії, з врахуванням пільгового стажу.

Листом від 24.10.2017 року №19/П-8/Бс йому було повідомлено, що підстав для пільгового обчислення стажу роботи з 1978 по 1988 р. не має,

оскільки наявними в пенсійній справі документами та додатковими не підтверджується, що на нього поширювались пільги з обчислення стажу. Крім того, у вказаному листі містяться покликання на те, що підставою для пільгового обчислення стажу в районах Крайньої Півночі можуть бути документи які підтверджують, що в період роботи в зазначеній місцевості особою було укладено строковий трудовий договір тривалістю не менше як на 3 роки.

Однак висновок відповідача про те, що обов'язковою умовою надання пільг при обчисленні стажу роботи в місцевостях прирівняних до районів Крайньої Півночі один рік роботи за один рік 6 місяців є наявність письмового трудового договору про роботу у вказаній місцевості є помилковим, оскільки з огляду на приписи п.5 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (в редакції Закону №32-V від 26.07.2006 року) пільгове обчислення страхового стажу проводиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Тобто, наявність письмового трудового договору не є виключною і єдиною підставою для пільгового обчислення страхового стажу і вказана норма надає особі можливість надавати вказані документу за її вибором. Цим же пунктом передбачено тимчасово, до ухвалення відповідного закону, період роботи до 01.01.1991р. в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до цих районів, колишнього СРСР, а також на острові Шпіцберген, зараховувати до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що було чинним до 01.01.1991р.

Виходячи із змісту КЗоТ РСФСФ 1971 р., чинного на час прийняття ОСОБА_2 на роботу 18.04.1978 р., трудовим договором є угода між працівником і підприємством по якій працівник зобов’язується виконувати роботу по певній спеціальності, кваліфікації або посаді з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а підприємство зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ст.15 КЗоТ РСФСФ). Форма трудового договору визначена ст. 18 КЗоТ РСФСФ, якою передбачено, що такий договір може бути укладений в усній або письмовій формі. При цьому, прийом на роботу оформляється наказом (розпорядженням) адміністрації підприємства (ч.2 ст.18 КЗоТ РСФСФ). Фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору, незалежно від того, чи був прийом на роботу належним чином оформлений (ч.3 ст.18 КЗоТ РСФСФ). Строк трудового договору визначено ст. 17 КЗоТ РСФСФ, згідно якої трудові договори укладаються: 1) на невизначений строк; 2) на визначений строк не більше трьох років; 3) на час виконання певної роботи. Відповідно до ст. 30 КЗоТ РСФСФ дія трудового договору вважається продовженою на невизначений строк, якщо по закінченню трудового договору (п.п. 2 та 3 ст.17) трудові відносини фактично продовжуються і жодна із сторін не вимагала їх припинення. За приписами ст. 39 КЗоТ РСФСФ трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Як вбачається із фактичних обставин справи та підтверджується належними доказами, а саме наявними у відповідача трудовою книжкою та архівними довідками №П-6 від 20.02.2016 року, відповідно до змісту ст.ст. 15, 17, 18, 30 КЗоТ РСФСФ між позивачем та Центральним леспромхозом Об’єднання Сєвєровостокзолото було укладено трудовий договір, оформлений наказом 18.04.1978 р. №41к, що передбачав безперервну роботу за основним місцем праці на невизначений строк (понад три роки), без застосування режиму роботи відрядно-вахтовим методом. Вказаний трудовий договір припинено на підставі ст. 31 КЗоТ РСФСФ згідно наказу №55к від 08.07.1988 року.

Беручи до уваги наведене вище, аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи, слід вважати, що на ОСОБА_2, як особу, яка фактично працювала на постійній основі (без застосування режиму роботи відрядно-вахтовим методом) в районах Крайньої Півночі, поширюються пільги, передбачені ст.ст. 14 Указу від 10.02.1960 року, а також додаткові пільги, передбачені ст.5, зокрема, зарахування одного року роботи у районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців роботи при обчисленні стажу, що дає право на отримання пенсії за віком і по інвалідності.

Аналогічна правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду України від 27.10.2015 року у справі №338/1079/14-а та від 02.12.2015 року у справі №338/357/15-а, а в силу

вимог ст.244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Подані позивачем докази спростовують доводи, викладені у запереченнях відповідача.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають стягненню на користь ОСОБА_2 з державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

На підставі вищенаведеного та ч.2 ст. 46 п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.п.7, 17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст.ст. 211, 242-246, 255, 295 КАС України, суд –

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання неправомірними дій та зобов’язання до вчинення дій щодо перерахунку та виплати пенсії з урахуванням пільгового обчислення трудового стажу задоволити .

Визнати неправомірною відмову Бродівського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області (правонаступник Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області) щодо перерахунку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсії з урахуванням пільгового обчислення стажу за період роботи з 18.04.1978 року по 08.07.1988 року, як трудовий стаж, вироблений в районах Крайньої Півночі.

Зобов'язати Бродівське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Львівської області (правонаступник Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області) зарахувати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у пільговому обчисленні (зарахувавши кожний рік роботи за один рік і шість місяців) період роботи з 18.04.1978 року по 08.07.1988 року, як трудовий стаж, вироблений в районах Крайньої Півночі.

Зобов'язати Бродівське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Львівської області (правонаступник Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області) зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 13.03.2016 року пенсію з урахуванням пільгового обчислення стажу роботи в районах Крайньої Півночі за період з 18.04.1978 по 08.07.1988 року як трудового стажу у пільговому обчисленні в 1,5 (півтора кратному) розмірі.

Стягнути з Бродівського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області (правонаступник Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області) на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 1 920 (одна тисяча дев’ятсот двадцять) гривень з державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 05.06.2018р.

Суддя Г. О. Шендрікова