Рішення № 74451979, 31.05.2018, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
31.05.2018
Номер справи
310/893/18
Номер документу
74451979
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 310/893/18

2/310/1047/18

РІШЕННЯ

Іменем України

(Заочне)

31 травня 2018 року м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого – судді Дубровської Н.М.

за участю секретаря судового засідання – Гоноболіної О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бердянськ цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об’єму природного газу,

ВСТАНОВИВ:

ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об’єму природного газу, посилаючись на наступні обставини. 08.06.2017 року працівниками відділу обслуговування вузлів обліку газу Бердянського відділення ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об’єкті споживання Відповідача, який знаходиться за адресою: 71100, м. Бердянськ, вулиця Івана Богуна, 117 виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ про що складено акт про порушення №000202 від 08.06.2017 року. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було.

Того ж дня лічильник демонтовано для проведення його експертизи, що відображено у протоколі №000031 від 08.06.2017 року про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу.

За результатами проведеної експертизи, комісією підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки. Також висновком комісії встановлено: «На лічильнику відсутня пломба заводу-виробника, натомість, встановлено пломбу державного повірника, що неможливо оскільки лічильник на повірці не був. На корпусі лічильника встановлено пломбу заводу- виробника. Печатка державного повірника на корпусі лічильника або склі суматору відсутня». Висновки комісії відображено у акті експертизи №1506 від 15.06.2017 року. На момент складення акту експертизи лічильника газу, жоден з членів комісії окремої думки не висловив.

З урахуванням підтвердження факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №00202 від 08.06.2017 року, що відображено у протоколі №1200 від 11.08.2017 року.

Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об’ємів природного газу виходячи з 30 відсотків від граничних об’ємів споживання природного газу за період 07.03.2017 року (останні контрольні показники зафіксовано 06.03.2017 року – 24435 м3) по 07.06.2017 року (день, що передував дню виявлення порушення), з урахуванням підключених газових приладів (газова плита -1 шт, котел (двоконтурний) - 1 шт.,), зареєстрованих осіб (зареєстровано 1 особа) та опалюваної площі (600,00 м2) .

У добровільному порядку відповідач борг не сплатила.

Просить стягнути з ОСОБА_1 вартість донарахованого (необлікованого) об’єму природного газу у розмірі 93290,26 грн. та суму сплачених судових витрат.

Представник позивача у судове засідання не прибув, надав до суду заяву, відповідно якої позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, не заперечував проти ухвалення заочного рішення (а.с. 42).

Відповідач в судове засідання не з’явилася, про місце, дату та час розгляду справи, повідомлена належним чином, шляхом розміщення оголошення на сайті «Судова влада України» (а.с. 41), також до суду повернувся конверт з довідкою поштового відділення «За закінченням терміну зберігання» (а.с. 40), відзиву, заяв про розгляд справи за її відсутності чи про відкладення слухання справи не надала.

Згідно із ст. 280 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, який не з’явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин, не подав відзив і якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. На підставі зазначеного, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.

З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

На виконання вимог статті 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» № 2467- V1 від 08.07.2010 р. (який був чинний до 01.10.2015 р.) з 01 липня 2015 р. здійснено відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.

З 01.11.2016 введено в дію Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 № 329-VIII (далі – Закон), яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.

У відповідності до пп. 33 п. 1 ст. 1 Закону ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу.

У відповідності до пп. 35 п.1 ст. 1 Закону розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов’язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу.

За приписами пп. 17 п. 1 ст. 1 Закону оператор газорозподільної системи це - суб’єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників). У відповідності до п. 2 ст. 37 Закону оператор газорозподільної системи провадить діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, що видається Регулятором.

Підпунктом 32 п.1 ст.1 Закону визначено, що Регулятор це - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У відповідності до статті 38 Закону права та обов’язки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.

У відповідності до статті 38 Закону права та обов’язки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.

За пп. 11 п. ст. 1, п. 1 ст. 41 Закону кодекс газорозподільних систем це - правила експлуатації та доступу до газорозподільної системи, що затверджуються Регулятором.

За приписами статті 40 Закону розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.

Статтею 1 Закону визначено, що:

- споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37 цієї статті);

- побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп. 23 цієї статті);

- суб’єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (пп. 39 цієї статті).

Взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем, у тому числі умови забезпечення комерційного приладового обліку природного газу в газорозподільній системі та визначення його об'ємів і обсягів передачі до/з газорозподільної системи, у тому числі в розрізі суб'єктів ринку природного газу визначені Кодексом газорозподільних систем затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30 вересня 2015 року N 2494.

Згідно пункту 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об'єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.

З 01 липня 2015 року Позивач - Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ № 642479 здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління. Таким чином, в розумінні Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» серед, суб’єктів ринку природного газу, кваліфікується як Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ).

У відповідності до п. 1 глави 1 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем, суб’єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.

Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРС та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов’язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об’єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

У відповідності до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.

Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (пункту 4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем).

Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) Оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об’єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) або додатка 2 (для споживачів, що не є побутовими) до типового договору розподілу природного газу

Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об’єму споживання природного газу, зокрема мають містити:1) присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як суб’єкту ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку; 2) величину приєднаної потужності об’єкта споживача; 3) перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності)

Згідно з вимогами цього пункту здійснюється приєднання до договору розподілу природного газу споживачів-замовників, які отримують технічний доступ до ГРМ.

Пунктом 7 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

Так у відповідності до вищезазначеного, ОСОБА_1 здійснюється фактичне споживання природного газу та оплата його вартості діючому постачальнику, а отже договір є укладеним.

У відповідності до пункту 2.3. Договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися Законом України "Про ринок природного газу" та Кодексом газорозподільних систем. Оператор ГРМ зобов'язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розміщена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього Договору та Кодексу газорозподільних систем.

Згідно абзацу 2,3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об'єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в Оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому Оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.

Наразі, об’єкт споживання ОСОБА_1 не забезпечений вузлом обліку газу Оператора ГРМ – ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», тому визначення об’єму спожитого природного газу здійснюється за даними вузла обліку газу споживача.

Пунктом 5.2. Договору передбачено, що визначення об'єму розподілу та споживання природного газу по Споживачу здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ та Споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві-приєднанні, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим Договором.

Згідно пункту 1 глави, 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х КГС Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

У відповідності до пункту 4 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

Судом встановлено, що 08.06.2017 року працівниками відділу обслуговування вузлів обліку газ Бердянського відділення ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об’єкті споживання ОСОБА_1, який знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вулиця Івана Богуна, 117 виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ про що складено акт про порушення №000202 від 08.06.2017 року Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було (а.с. 8).

У відповідності до пункту 4 глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Того ж дня лічильник демонтовано для проведення його експертизи, що відображено у протоколі №000031 від 08.06.2017 року про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу (а.с. 9).

За результатами проведеної експертизи, комісією створеною у порядку глави 10 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем, підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки. Також висновком комісії встановлено: «На лічильнику відсутня пломба заводу-виробника, натомість, встановлено пломбу державного повірника, що неможливо оскільки лічильник на повірці не був. На корпусі лічильника встановлено пломбу заводу- виробника. Печатка державного повірника на корпусі лічильника або склі суматору відсутня». Висновки комісії відображено у акті експертизи №506 від 15.06.2017 року. На момент складення акту експертизи лічильника газу, жоден з членів комісії окремої думки не висловив (а.с. 10).

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об’ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

З урахуванням підтвердження факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №00202 від 08.06.2017 року, що відображено у протоколі №1200 від 11.08.2017 року (а.с. 11).

У відповідності до пункту 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Додатком 15 до Кодексу газорозподільних систем визначено якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.

З урахуванням вищевказаних норм, ОСОБА_1 здійснено перерахунок (донарахування) об’ємів природного газу виходячи з 30 відсотків від граничних об’ємів споживання природного газу за період 07.03.2017 року (останні контрольні показники зафіксовано 06.03.2017 року – 24435 м3) по 07.06.2017 року (день, що передував дню виявлення порушення), з урахуванням підключених газових приладів (газова плита -1 шт, котел (двоконтурний) - 1 шт.,), зареєстрованих осіб (зареєстровано 1 особа) та опалюваної площі (600,00 м2) .

Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу.

Відповідно до акту-розрахунку не облікованого (донарахованого) об’єму (обсягу) природного газу і його вартості від 25 вересня 2017 року, рахунків на оплату не облікованого (донарахованого) обєму (обсягу) природного газу та його вартості від 25 вересня 2017 року, коригуючого акту до акту-розрахунку не облікованого (донарахованого) об’єму (обсягу) природного газу і його вартості від 08 листопада 2017 року сума не облікованого (донарахованого) об’єму (обсягу) природного газу складає 93290,26 грн.(а.с. 13. 14, 17,18).

28 вересня 2017 року ПАТ «Запоріжгаз» на адресу ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об’єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, які були нею отримані 03 жовтня 2017 року (а.с. 15).

10 листопада 2017 року ПАТ «Запоріжгаз» на адресу ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням направлено Коригуючий акт до Акт розрахунку необлікованого (донарахованого) об’єму (обсягу) природного газу та його вартості від 25.09.2017 року та рахунок на його оплату, які були отримані відповідачем 16 листопада 2017 року (а.с. 19).

В добровільному порядку Відповідачем борг не сплачено.

Відповідно до ст.22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

У відповідності зі ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинне виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

У відповідності зі ст. 611 ЦК України, у випадку порушення зобов'язання, настають правові наслідки, передбачені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків.

Частиною 1 статті 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам юридичної особи, а також шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Судом встановлено, що протиправними діями відповідачки, завдана шкода позивачу, тому позовні вимоги Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно наданого платіжного доручення №2 від 02 лютого 2018 року, позивач поніс судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1762,00 грн., які підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 15, 16, 22, 526, 611, 1166 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 77, 78, 80, 133, 141, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об’єму природного газу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН 14202219625), що зареєстрована та проживає за адресою: 71100, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Івана Богуна, 117 на користь ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» (ЄДРПОУ – 03345716) вартість донарахованого необлікованого об’єму та обсягу природного газу у сумі 93290,26 грн. (дев’яносто три тисячі двісті дев’яносто грн. 26 коп.) перерахувавши на рахунок № НОМЕР_1 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН 14202219625), що зареєстрована та проживає за адресою: 71100, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Івана Богуна, 117 на користь ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» (ЄДРПОУ – 03345716) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1762 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн. 00 коп.), перерахувавши на рахунок ПАТ по газопостачанню та газифікації «ЗАПОРІЖГАЗ» № НОМЕР_1 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Апеляційного суду Запорізької області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 05 червня 2018 року.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд може бути подано протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Суддя ОСОБА_2