
243/3121/17
провадження № 3/243/1281/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2018 року суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Мірошниченко Л.Є. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, Голови правління ПАТ «Слов’янський машинобудівний завод», який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 – 4/25,
за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Слов’янського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення № 141 від 03.04.2017 року, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Так, згідно з Протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією від 03.04.2017 року № 141 ОСОБА_1 інкримінується склад адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, а саме: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
З даного протоколу про адміністративне правопорушення № 141 від 03.04.2017 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, вбачається, що ОСОБА_1, порушуючи вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Слов’янської міської ради, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, 09.11.2016 року (точний час не встановлено), перебуваючи у приміщенні Слов’янської міської ради, розташованої за адресою: Донецька область, м. Слов’янськ, площа Соборна, 2, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявний реальний конфлікт інтересів Національне агентство з питань запобігання корупції, Слов’янську міську раду в особі депутатів Слов’янської міської ради, чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, під час голосування на засіданні 17-ї сесії Слов’янської міської ради 7 скликання по питанню № 34 «про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, та передачу її в оренду ТОВ «Машинобудівник» (ідентифікаційний код юридичної особи 32233329), засновником якого є ВАТ «Слов’янський механічний завод» (ідентифікаційний код юридичної особи 01412377), яке на теперішній час перейменовано на ПАТ «Слов’янський машинобудівний завод» (ідентифікаційний код юридичної особи 01412377), де кінцевим бенефіціарним власником засновника юридичної особи є ОСОБА_2, який є прямим родичем депутата ОСОБА_1 (рідний брат), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
У відповідність з вимогами ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення".
Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення.
Вказівка законодавця у п. 7 ст. 247 КУпАП, «на момент розгляду справи» означає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, якщо на початок розгляду справи закінчилися строки, встановлені ст. 38 КУпАП.
В той же час, сам розгляд справи про адміністративне правопорушення та його закінчення не обтяжений строками, визначеними ст. 38 КУпАП, а передбачений ст. 277 КУпАП, тобто справи про адміністративні корупційні правопорушення розглядаються судом у загальному порядку у п’ятнадцяти денний строк із дня одержання протоколу та інших матеріалів справи.
Законодавець пов’язує початок обчислення строку з моментом, коли встановлено, що у діях особи є склад правопорушення (встановлено правопорушення). Процесуально цей висновок оформлюється у вигляді протоколу. Статтею 254 КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол. Дії особи, що має право скласти протокол, до моменту складання протоколу можуть свідчити, що виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення (встановлено об’єкт, об’єктивну сторону, суб’єкт, суб’єктивну сторону), зазначається тільки при складанні протоколу і саме з дати його складання починає текти строк накладання стягнення.
Аналогічний висновок викладений в “Аналізі судової практики розгляду судами справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (ст.ст. 72-2-172-9 КУпАП) за 2016 рік.” від 30.06.2017 року.
Враховуючи, що дата складання протоколу про адміністративне правопорушення датована 03.04.2017 року, приходжу до висновку, що необхідно винести постанову про закриття справи на підставі того, що на момент розгляду адміністративного матеріалу – 04.06.2018 року, закінчився строк накладання адміністративного стягнення, передбачений ч.3 ст. 38 КУпАП.
Крім того, протокол № 141 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією від 03.04.2017 року відносно ОСОБА_1, надійшов для розгляду після дооформлення до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області – 26.04.2018 року, тобто із закінченням строку, протягом якого на особу може бути накладено адміністративне стягнення після скоєння адміністративного правопорушення.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, у зв’язку зі спливом на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст. 38, п. 7 ст. 247 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Закрити справу про адміністративне правопорушення, стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП у зв’язку з закінченням строку накладання адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Слов’янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя
Слов’янського міськрайонного суду ОСОБА_3