Рішення № 74448156, 05.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.06.2018
Номер справи
815/2637/18
Номер документу
74448156
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/2637/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

за участю секретаря Сердюк І.С.

сторін:

позивача ОСОБА_1

представника відповідача Узунова С.О.

представника відповідача не з'явився

розглянувши у спрощеному позовному провадженні (у відкритому судовому засіданні) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії №510341, Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області про визнання бездіяльності Дільничної виборчої комісії №510341 та Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області та визнання повторних виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених на 03.06.2018 року не дійсними,-

ВСТАНОВИВ:

03.06.2018 року об 23 год. 54 хвилини до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії №510341, Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області в якому позивач просить:

визнати бездіяльність Дільничної виборчої комісії №510341 та Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області;

визнати повторні вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених на 03.06.2018 року не дійсними

Позов вмотивовано наступним.

Позивач, як виборець, мешканка смт Цебрикове, вранці, приблизно о 9:00 прийшла на виборчу дільницю №510341, яка розташована за адресою: вул. Пушкінська, 2, смт.Цебрикове, за для того щоб проголосувати. Біля виборчої дільниці було велике скупчення людей та працівників поліції. Маючи при собі свій паспорт громадянина України, позивач бажала потрапити до приміщення дільниці, однак їй завадили працівники поліції, які пояснили, що дільниця не працює, у зв'язку з тим, що надійшло повідомлення про замінування даної ДВК. Тому, робота дільничної комісії призупинена та проводяться заходи щодо перевірки інформації про її мінування.

Після цього, вона ще неодноразово приходила до ДВК, однак на дільницю для голосування її так і не пропустили.

Законом передбачено, що дільниця, в день голосування, починає працювати з 8-ої ранку та до 20-ої вечора. Позивач вважає, що законодавці, приймаючи рішення, щодо тривалості часу голосування, а саме з 8.00 до 20.00, виходили з того, щоб у виборців була можливість реалізувати своє виборче право в зручний для себе час.

Крім того, позивач наголошує, що крім неї не змогли скористатися своїм виборчим правом більшість виборців, які прийшли до дільниці зранку. Зазначене взагалі ставить під сумнів дійсність даних виборів на даній виборчій дільниці, так як багато виборців були позбавлені права проголосувати та висловити таким чином своє волевиявлення.

Також, позивач стверджує, що, у зв'язку з зазначеним вище, та не погоджуючись з тим, що вона позбавлена свого Конституційного право обирати, нею була складена скарга до Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії.

Однак, прийшовши до Цебриківської СТВК за для того, щоб подати скаргу, вона була позбавлена такої можливості в зв'язку з тим, що Цебриківська СТВК (яка знаходиться майже поруч з ДВК №510341, а саме по вул. Пушкінська, 5, тобто через дорогу від ДВК) не працювала, приміщення було зачинено та жодного чергового члена комісії не було, хоча ч.12 ст. 97 Закону передбачено, що виборчі комісії організовують свою роботу під час виборчого процесу, в тому числі у вихідні дні та в день голосування, таким чином, щоб забезпечити прийом і розгляд позовних заяв, скарг та звернень виборчих комісій у строки та спосіб, установлені цим Законом.

Ухвалою суду від 04.06.2018 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження і призначено розгляд справи в судовому засіданні на 05.06.2018 року на 9 год. 40 хвилин.

Про дату, час та місце судового розгляду учасники справи повідомлені засобами телефонного зв'язку, що підтверджується матеріалами справи.

Разом з цим, ухвалою суду від 04.06.2018 року відповідачі зобов'язані надати відзив на адміністративний позов.

В судовому засіданні 05.06.2018 року представником Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області надано відзив та письмові докази на підтвердження правової позиції.

Відзив вмотивовано наступним.

В день голосування, 03 червня 2018 року, приблизно о 08:00 годині ранку до поліції надходили повідомлення про замінування дільничних виборчих комісій, зокрема, Дільничної виборчої комісії №510341 та Цебриківської СТВК. Відповідно, працівниками Національної поліції, зокрема, слідчо-оперативними групами поліції, вибухотехніками та кінологами, було здійснено виїзд за місцезнаходженням дільничних виборчих комісій та здійснено перевірку.

Під час перевірки приміщень дільничних виборчих комісій було виведено усіх присутніх членів комісії та осіб які находились на той момент в приміщенні дільничних виборчих комісій. У зв'язку з оперативними заходами органів Національної поліції доступ до приміщень дільничних виборчих комісії тимчасово був обмежений.

Проте, приблизно після 12 години дня усі дільничні виборчі комісії, зокрема, дільнична виборча комісія №510341 та Цебриківська СТВК відновили роботу з організації та проведення повторних виборів депутатів Цебриківської селищної ради та Цебриківського селищного голови 03 червня 2018 року та о 20:00 годинні вечора виборчі дільниці були закритті для голосування.

Цебриківська СТВК відкрила своє засідання о 20 год.00 хв. 03 червня 2018 року, проте в комісії протягом дня, 03 червня 2018 року, знаходилась голова комісії та деякі члени комісії, більш того члени Цебриківської СТВК були присутні на дільничних виборчих комісіях.

Таким чином, твердження Позивача про її позбавлення можливості проголосувати та скористатися своїм правом на своє волевиявлення щодо обрання голови громади та депутата селищної ради, та скористатися правом оскаржити дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії є безпідставним та необґрунтованим.

Крім того, зі змісту адміністративного позову не вбачається в чому полягає бездіяльність Цебриківської СТВК та з яких підстав Повторні вибори 03 червня 2018 року повинні буди визнанні не дійсними, не наведено жодного допустимого та належного доказу щодо порушення прав Позивача обирати та права на оскарження до територіальної комісії, та доказу того, що Повторні вибори 03 червня 2018 року є недійсними.

Відповідач наголошує, що виборчий процес з Повторних виборів 03 червня 2018 року не був оскаржений в судовому порядку та відповідно рішення Цебриківської СТВК про призначення повторних виборів депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатних виборчих округах №№ 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 22 на 03 червня 2018 року, та повторних виборів Цебриківського селищного голови на 03 червня 2018 року не скасовано в судовому порядку, а отже виборчий процес з повторних виборів депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатних виборчих округах №№6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 22 на 03 червня 2018 року та повторних виборів Цебриківського селищного голови на 03 червня 2018 року розпочато та триває у відповідності з вимогам чинного виборчого законодавства України.

Також, відповідач звертає увагу на підстави визнання виборів недійсними. Відповідно до ч.12 ст.83 Закону України «Про місцеві вибори», у разі виявлення територіальною виборчою комісією при повторному підрахунку голосів на відповідній виборчій дільниці обставин, зазначених у частині першій статті 81 цього Закону, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про визнання голосування недійсним на виборчій дільниці або у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів.

Відповідно до ч.1 ст.81 Закону України «Про місцеві вибори», дільнична виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог цього Закону, внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців, лише за таких обставин:

виявлення фактів незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених цим Законом; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцем більше одного разу) у кількості, що перевищує п'ять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

знищення або пошкодження виборчої скриньки (скриньок), що унеможливлює встановлення змісту виборчих бюлетенів, якщо кількість цих бюлетенів перевищує десять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на п'ять відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці.

Чинним виборчим законодавством України не передбачено таких підстав, як неможливість скористатись своїм виборчим правом щодо обрати та позбавлення права на оскарження до територіальної комісії, підставою для визнання місцевих виборів недійсними.

Судом, в порядку підготовки справи до розгляду, 04.06.2018 року направлено запит до ГУНП в Одеській області щодо інформації про час надходження повідомлення про мінування та час завершення вибухотехнічного огляду приміщень виборчих дільниць та прилеглої території.

05.06.2018 року за вхід.№15761/18 отримано відповідь ГУНП в Одеській області.

В судовому засіданні 05.06.2018 року позивач підтримала позовні вимоги повністю та уточнила, що просить визнати повторні вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених на 03.06.2018 року не дійсними саме на Дільничній виборчій комісії №510341.

Представник відповідача повністю підтримав правову позицію, викладену у відзиві.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №54 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №6 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №55 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №7 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №56 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №8 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №57 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №9 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №58 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №10 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №59 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №11 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №60 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №12 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №61 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №13 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №62 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №14 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №64 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №18 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №65 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №19 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №63 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №17 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №66 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №20 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №67 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №21 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №68 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатному окрузі №22 на 03 червня 2018 року.

Постановою Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області №69 від 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори Цебриківського селищного голови на 03 червня 2018 року.

Відповідно до відомостей, внесених до АІІПС «Армор» 03.06.2018 о 08:03 год. до Великомихайлівського відділення поліції Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області по спецлінії « 102» надійшло анонімне повідомлення невстановленої особи (тел. 095-580-19-82), яка повідомила про мінування виборчої дільниці в смт Цебрикове. Вказане повідомлення зареєстроване в ЖЄО Великомихайлівського відділення поліції Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області за № 993 від 03.06.2018.

У зв'язку з перевіркою вказаного повідомлення о 10:30 год. проведено евакуацію людей з виборчих дільниць №№ 510326; 510341; 510927; 510937, крім членів виборчих комісій, які відмовились покидати приміщення виборчих дільниць та написали про це відповідні заяви.

О 12:30 год. завершено проведення вибухотехнічного огляду приміщень виборчих дільниць, прилеглої до них території та відновлено їх роботу (акт ВТУ №254 від 03.06.2018).

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА І ВИСНОВКИ СУДУ

Основні засади, організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначаються Законом України «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 року № 595-УІІІ.

Відповідно до ч.ч. 1,3-5 ст. 20 Закону України «Про місцеві вибори», виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Цебриківською СТВК 06 квітня 2018 року призначено повторні вибори депутатів Цебриківської селищної ради в одномандатних виборчих округах №№6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 22 на 03 червня 2018 року та повторні вибори Цебриківського селищного голови на 03 червня 2018 року (далі по тексту - Повторні вибори 03 червня 2018 року). Виборчий процес з Повторних виборів 03 червня 2018 року розпочато 14 квітня 2018 року.

Виборчий процес з Повторних виборів 03 червня 2018 року не був оскаржений в судовому порядку, що і було підтверджено Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 28.05.2018 року о справі №815/2472/18.

Відповідно до ст. 78 КАСУ, обставини, встановлені рішенням суду, не доказуються при розгляді іншої справи.

З огляду на викладене, суд вважає необґрунтованим твердження позивача в судовому засіданні про протиправність проведення повторних виборів.

Щодо підстав визнання виборів недійсними

Відповідно до ч.1 ст.81 Закону України «Про місцеві вибори», дільнична виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог цього Закону, внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців, лише за таких обставин:

виявлення фактів незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених цим Законом; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцем більше одного разу) у кількості, що перевищує п'ять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

знищення або пошкодження виборчої скриньки (скриньок), що унеможливлює встановлення змісту виборчих бюлетенів, якщо кількість цих бюлетенів перевищує десять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на п'ять відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці.

Вказаний у статті перелік обставин є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає, оскільки в диспозиції статті містить словосполучення «лише за таких обставин».

В судовому засіданні позивач, на запитання суду, підтвердила, що вказаних у статті обставин не встановлено.

А тому, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для визнання повторних виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених на 03.06.2018 року не дійсними.

Щодо визнання бездіяльності Дільничної виборчої комісії №510341 та Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області.

Як встановлено судом, підтверджено ГУНП в Одеській області і не заперечувалось учасниками справи, 03.06.2018 о 08:03 год. до Великомихайлівського відділення поліції Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області по спецлінії « 102» надійшло анонімне повідомлення невстановленої особи (тел. 095-580-19-82), яка повідомила про мінування виборчої дільниці в смт Цебрикове. Вказане повідомлення зареєстроване в ЖЄО Великомихайлівського відділення поліції Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області за № 993 від 03.06.2018.

У зв'язку з перевіркою вказаного повідомлення о 10:30 год. проведено евакуацію людей з виборчих дільниць №№ 510326; 510341; 510927; 510937, крім членів виборчих комісій, які відмовились покидати приміщення виборчих дільниць та написали про це відповідні заяви.

О 12:30 год. завершено проведення вибухотехнічного огляду приміщень виборчих дільниць, прилеглої до них території та відновлено їх роботу (акт ВТУ №254 від 03.06.2018)

Вказане також підтверджується письмовими доказами, наданими представником відповідача, а саме: актом перевірки об'єкта на наявність вибухових пристроїв, вибухових речовин або конструктивно схожих на них предметів №254, 255, Постановою №8 від 03.06.2018 року дільничної виборчої комісії №510341 «Про звернення до поліції про перевірку приміщення ДВК №510341 у зв'язку з мінуванням» та Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №12018160460000178, внесеного 03.06.2018 року об 12 год. 09 хв.

Зважаючи на встановлене суд дійшов висновку про відсутність бездіяльності ДВК №510341 щодо припинення роботи під час проведення вибухотехнічного огляду приміщень.

Право на життя належить до фундаментальних прав людини. Воно закріплене в усіх найважливіших міжнародних договорах і ст. 27 Конституції України цілком відповідає цим міжнародно-правовим документам. Суб'єктом права на життя є людина.

Право на життя складається з невід'ємності права на життя, заборони свавільного позбавлення життя, права на позбавлення життя внаслідок неминучої потреби застосувати силу. Головним у ст. 27 є проголошення невід'ємності права на життя, яке належить кожній людини, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних переконань, громадянства тощо.

Невід'ємність права на життя слід розглядати як наслідок природності цього права.

У той же час держава бере на себе певні обов'язки щодо захисту життя. Це випливає з положення ст. 27 про заборону свавільного позбавлення життя.

Встановлені судом обставини свідчать вжиття з боку держави дій, спрямованих на охорону життя.

Разом з цим, як встановлено судом, з 12 год. 30 хвилин виборці Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області, зокрема, і ОСОБА_1, мали можливість реалізувати право обирати і бути обраними.

Щодо не розгляду скарги

Як вказує позивач, вона була позбавлена можливості подати скаргу до Цебриківської СТВК, оскільки комісія не працювала, що є порушенням закону.

Судом встановлено із вступного слова позивача, що вона намагалась подати скаргу у період часу до 13.00.

Як уже вказувалось вище, в цей період часу працівниками Вибухотехнічного управління ГУНП в Одеській області проводились вибухотехнічні огляди приміщень, а тому, за цих обставин, в діях Цебриківської СТВК відсутні ознаки бездіяльності.

Відповідно до ст. 6 КАСУ, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

В Рішенні «Звежинський проти Польщі» ЄСПЛ вказав: «п. 73. Суд підкреслює, що, розглядаючи питання, які мають загальний інтерес, органи державної влади повинні діяти коректно і дуже послідовно (див. цит. вище рішення у справі «Беєлер проти Італії»). Крім того, як охоронець громадського порядку держава має моральне зобов'язання бути взірцевою, вона повинна стежити за тим, щоб такими були й державні органи, що захищають публічний порядок».

Вказане є фактично відображенням суті статті 19 Конституції України та статті 2 КАСУ щодо дій суб'єкта владних повноважень при прийнятті рішень.

Зважаючи на встановлені фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

З огляду на наведену практику ЄСПЛ, вмотивовувати - наводити аргументи, докази, які пояснюють, виправдовують певні дії, вчинки тощо або доводять їх необхідність. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його прийняття.

В пункті 42 рішення «Бендерський проти України» від 15.11.2007 р. Європейський суд з прав людини зазначив, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають в достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов'язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватись в світлі обставин кожної справи (див. рішення «Руїз Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994р.)

Згідно зі ст. 242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Керуючись приписами ст. ст. 2, 5, 6, 7, 8, 14, 139, 242, 246, 250, 251, 255, 273, 277, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії №510341, Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області про визнання бездіяльності Дільничної виборчої комісії №510341 та Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області та визнання повторних виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених на 03.06.2018 року не дійсними - відмовити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 3 524 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні 00 копіок) на рахунок: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії №510341, Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області про визнання бездіяльності Дільничної виборчої комісії №510341 та Цебриківської селищної територіальної виборчої комісії Цебриківської об'єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області та визнання повторних виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених на 03.06.2018 року не дійсними), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в сроки, встановлені ст.278 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 телефон: НОМЕР_2

Дільнична виборча комісія № 510341 (адреса: 67130, Одеська область, Великомихайлівський район, смт. Цебрікове, вул. Пушкінська, 2, телефон: (04859) 23346)

Цебріковська селищна виборча комісія Цебріковської територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області (юридична адреса: 67130, Одеська область, Великомихайлівський район, смт. Цебрікове, вул. Миру, 1, телефон: (050) 196 16 74)

Головуючий суддя Потоцька Н.В.

.