Рішення № 74447816, 04.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2018
Номер справи
815/1424/18
Номер документу
74447816
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1424/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Танцюри К.О.,

за участю секретаря Потурнак А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “АКС -ОДЕСА” до Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “АКС -ОДЕСА” звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0043231406 від 23.11.2017р., №0038341406 від 26.10.2017р.

В обґрунтування позовних вимог позивач в позовній заяві зазначив, що 13.10.2017 р. за адресою м. Одеса, вул. Черняховського,1А перевіряючими ГУ ДФС в Одеській області було проведено перевірку, за результатами якої складено акт перевірки від 20.10.2017 р. та прийняте податкове повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 26.10.2017 р., яким до ТОВ«АКС-ОДЕСА» застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій на суму 12580,50грн. Позивач зазначив, що під час перевірки перевіряючими було встановлено несвоєчасне оприбуткування сум готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій №3000247869 на загальну суму готівки 2516,10 грн. згідно Z- звіту від 23.09.17 № 02130, а саме готівкові кошти фактично надійшли (отримані) 22.09.2017р., а оприбутковані 23.09.2017 р. в розмірі 2516,10 грн., однак зі встановленими порушеннями ТОВ “АКС-ОДЕСА” не погоджується та зазначає, що 22.09.2017р. реєстратор розрахункових операцій (фіскальний номер №3000247869) вийшов із ладу, що, у свою чергу, не дозволило роздрукувати Z-звіти вказаними датами та у розділі 4 "Облік ремонтів з технічного обслуговування і перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО" КОРО наявний запис щодо несправності РРО на вказану дату, а згідно запису у книзі ОРО №3000247869/3 «Розділ 4» мається відмітка про вихід з ладу РРО 22.09.29017р. Згідно довідки ПП «Комес-Електронік 2000 касовий апарат «Екселіо РРИ-550» заводський номер ИЛ 00002444, фіскальний номер НОМЕР_2 22.09.17р. з 18.00 до 21.00 годин знаходився в ЦСО «Комес-Електронік 2000» для усунення вад в роботі РРО. 23.09.17р. о 11.00 РРО було передано до аптеки та підключено для подальшої роботі». Позивач наголосив на тому, що факт виходу з ладу РРО, унеможливив оприбуткування готівкових коштів вищевказаною датою за допомогою Z –звітів, не з вини ТОВ «АКС-ОДЕСА», а облік готівкових коштів було здійснено у повній сумі їх фактичних надходжень у КОРО, тобто їх було фактично оприбутковано після роздрукування Z -звітів та готівка оприбуткована у розділі 2 "Облік руху готівки" КОРО . При цьому, вказані суми готівки відображені у Z -звіті від 23.09.2017р. (о 11 г.23 хв.)- сума готівки 2516,10грн. у книзі ОРО №3000247869. Крім того, позивач зазначає, що до оскаржуваного податкового-повідомлення - рішення додано розрахунок фінансових санкцій ТОВ «АКС-ОДЕСА» за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95- ВР, з огляду на який ТОВ «АКС-ОДЕСА» було порушено ст.15-3 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та зазначено про відповідальність згідно зі ст.17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у розмірі 12580,50 грн. Таким чином, на думку позивача, у податковому повідомленні-рішенні від 26.10.17р. № НОМЕР_1 та розрахунку податкового зобов’язання ГУ ДФС в Одеській області встановлено факти порушення передбачені різними нормами права, та різними актами про результати фактичної перевірки. У зв'язку з викладеним, на думку ТОВ «АКС-ОДЕСА», ним виконані усі дії щодо оприбуткування готівки та друкуванню фіскальних звітних чеків, забезпечено подання до органів фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв’язку фіскальних даних. Також, позивач зазначив, що 13.10.2017р. за адресою м. Одеса , вул. Польська, 14 ГУ ДФС в Одеській було проведено перевірку та складено акт від 20.10.2017 р. і прийняте податкове повідомлення рішення №0043231406 від 23.11.2017р. яким до ТОВ «АКС-ОДЕСА» застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій на суму 6066,22 грн. представник позивача зазначав, що відповідно до акту під час перевірки, перевіряючими встановлено порушення п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», однак, встановивши порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, відповідач не встановив під час перевірки які саме необліковані товари було виявлено та на яку суму, у додатках до акта перевірки відсутній перелік виявлених товарів та жодних письмових запитів щодо надання первісної документації, по встановленим порушенням, до підприємства не надходило.

Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

Ухвалою суду від 04.04.2018р. відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник відповідача повідомлявся про день та час слухання справи однак у судове засідання його представник не з'явився. 10.05.2018р. до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому зазначено що ГУ ДФС в Одеській області не погоджується з позовними вимогами у повному обсязі. Так, представник відповідача зазначав, що була проведена фактична перевірка аптеки №20, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул.Черняховського, 1-А/4 в якій здійснює діяльність ТОВ «АКС- Одеса», за результатами якої складено акт перевірки від 20.10.2017 №№873/15/53/РРО/40255829. Перевіркою було встановлено неоприбуткування готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій №3000247869р/3 від 08.06.2017р. на загальну суму готівкових коштів 2516,10 грн. згідно Z - звіту від 23.09.2017р. №02130, а саме, готівкові кошти фактично надійшли (отримані) 22.09.2017р., а оприбутковані у КОРО 23.09.2017р. у розмірі 2516,10 грн., чим порушено п.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 та відповідно прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.10.2017р. №0038341406, згідно з яким застосовано до ТОВ «АКС-Одеса» штрафні (фінансові) санкції у сумі 12580,50 грн. (2516,1 грн. х5) за не оприбуткування готівкових коштів у КОРО. Також, ГУ ДФС в Одеській області зазначено, що управлінням проведена фактична перевірка аптеки №45, яка розташована за адресою: м.Одеса, вул.Польська, буд.14 в якій здійснює діяльність ТОВ «АКС-Одеса»,за результатами якої складено акт перевірки від 20.10.2017р. 875/15/53/РРО/40255829 та встановлено порушення ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, а саме, порушення ведення обліку товарних запасів на складах та або за місцем їх реалізації, а саме, згідно наданих документів (податкових накладних, внутрішніх накладних що підтверджують переміщення товару та інших супровідних документів) та згідно відомості фактичних залишків товару на момент початку перевірки сума надлишку склала 3033,11 грн., що є порушенням п. 12 ст. З Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у зв'язку з чим прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.11.2017р., згідно з яким застосовані до ТОВ «АКС-Одеса» штрафні (фінансові) санкції у сумі 6066,22 грн. (3033,11 грн. х2) за здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку. При цьому, відповідач, посилаючись на положення наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016р. №547, зазначив, що позивачем не дотримано порядок дій суб’єкту господарювання у разі виходу з ладу РРО.

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до видів діяльності ТОВ “АКС-ОДЕСА” відносяться: Код КВЕД 21.20 Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів;Код КВЕД 46.45 Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами;Код КВЕД 46.46 Оптова торгівля фармацевтичними товарами;Код КВЕД 82.30 Організування конгресів і торговельних виставок;Код КВЕД 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у.;Код КВЕД 86.21 Загальна медична практика;Код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля;Код КВЕД 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах (основний);Код КВЕД 47.74 Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах;Код КВЕД 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах;Код КВЕД 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність;Код КВЕД 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.;Код КВЕД 73.11 Рекламні агентства; Код КВЕД 73.20 Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки.

Судом встановлено, що у період з 13.10.2017р. по 20.10.2017р. ГУ ДФС в Одеській області на підставі наказу про проведення фактичної перевірки ТОВ «АКС-ОДЕСА» від 13.10.2017р. (а.с.14) була проведена фактична перевірка аптеки, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Черняховського, 1-А/4, за результатами якої складено акт перевірки від 20.10.2017р. (а.с.17-18).

У ході перевірки було встановлено порушення ТОВ «АКС-ОДЕСА»: несвоєчасне оприбуткування сум готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій №3000247869р/3 від 08.06.2017р. на загальну суму готівкових коштів 2516,10 грн. згідно Z - звіту від 23.09.2017р. №02130, а саме, готівкові кошти фактично надійшли (отримані) 22.09.2017р., а оприбутковані в КОРО 23.09.2017р. в розмірі 2516,10 грн. Згідно Z-звіту від 23.09.2017р. №02130 готівкові кошти фактично надійшли 22.03.2017р., а оприбутковані 23.09.2017р. у розмірі 2516,10 грн.

На підставі зазначених висновків акту перевірки ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.10.2018р. №0038341406, яким у зв'язку з порушенням п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 12580,50грн.(а.с.15).

Також, у період з 13.10.2017р. по 20.10.2017р. ГУ ДФС в Одеській області, на підставі наказу про проведення фактичної перевірки ТОВ «АКС-ОДЕСА» від 13.10.2017р. №5073(а.с.14), проведена фактична перевірка аптеки, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Польська 14, за результатами якої складено акт перевірки від 20.10.2017р.(а.с.27-28)

У ході перевірки було встановлено порушення ТОВ «АКС-ОДЕСА» ведення обліку товарних запасів на складах за місцем їх реалізації. Згідно відомостей ТМЦ на загальну суму 3033,11 грн., що є порушенням п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На підставі зазначених висновків акту перевірки ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.11.2017р. №0043231406, яким до ТОВ«АКС-ОДЕСА» застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6066,22грн.(а.с.26).

Згідно з п.п.80.2.2 п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.

Відповідно до п.12. ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р.№265/95-ВР суб’єкти господарювання, які здійснюють

розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому, статтею 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Згідно п.1.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995р. №436/95 у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Відповідно до п.14 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування без порушення раніше здійсненого належним чином опломбування реєстратора розрахункових операцій, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 14 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що центри сервісного обслуговування зобов'язані: проводити свою діяльність відповідно до Положення про порядок технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Кабінетом Міністрів України; у разі виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій забезпечувати відновлення його роботи протягом 7 робочих днів; при здійсненні технічного обслуговування або ремонту реєстраторів розрахункових операцій забезпечувати відповідність їх конструкції та програмного забезпечення конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника; у разі незабезпечення гарантійного ремонту реєстратора розрахункових операцій не пізніше сьомого робочого дня з дня прийняття в ремонт реєстратора розрахункових операцій ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб'єкта господарювання резервний реєстратор розрахункових операцій.

Відповідно до п.7.15 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Порядок оприбуткування готівки в касах, у тому числі і під час розрахунків із застосуванням РРО (РК), визначено в пункті 2.6 цього Положення.

Відповідно до п.2.6 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Пунктами 9,10 розділу 4 Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 14 червня 2016 року №547 визначено, що у розділі 3 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1 - 5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6 - 8 - до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту. Якщо початок та закінчення одного циклу використання розрахункової книжки при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, за кожний робочий день у розділі 3 книги ОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1, 2 заповнюються тільки в перший, а графа 8 - тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки. Крім того, на підставі даних розрахункових квитанцій щодня здійснюються записи в розділі 2; до запису за перший день слід включити дані про відповідні суми (графи 3 - 10) за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. У записі за даними фіскального звітного чека, роздрукованого після відновлення роботи на РРО, необхідно зазначити, за які попередні дати підсумовані дані в цьому фіскальному чеку.

При цьому, п.7 гл.2 розділу ІІІ Порядку №547 сума готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків до початку робочого дня, вноситься суб'єктом господарювання протягом робочого дня або перебуває на місці проведення розрахунків на момент виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії, записується в корінець розрахункової квитанції з позначкою "Службове внесення". Сума готівки, що вилучається суб'єктом господарювання протягом робочого дня з місця проведення розрахунків, записується у корінець розрахункової квитанції з позначкою "Службова видача".

Пунктом 10 розділу ІІІ Порядку №547 визначено, що якщо на період виходу з ладу РРО або в разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги ОРО та розрахункової книжки, після встановлення відремонтованого (резервного) РРО або відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість, акцизного податку або іншого податку (збору), після чого слід виконати Z-звіт. За потреби виконується операція "службове внесення" на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків.

Таким чином, після відновлення роботи РРО, переходячи на роботу з РРО, готівкові кошти, зафіксовані у розрахунковій книжці за період відключення електроенергії, проводяться через РРО з використанням операції «Службове внесення», а в розрахунковій книжці на цю суму необхідно зробити запис «Службова видача». Після використання всіх розрахункових квитанцій на реєстраційній сторінці розрахункової книжки необхідно зазначити дату її закінчення та загальну суму розрахунків за всіма розрахунковими квитанціями у книжці.

Представником позивача на підтвердження пояснень, що зареєстрований за ТОВ“АКС-ОДЕСА” касовий апарат був несправним надано до суду довідку фірми «Комес-електроник -2000» ПП без дати та номеру згідно якої зазначений касовий апарат 22.09.2017р. з 18-00год. до 21-00год. перебував у ЦСО «Комес-електроник -2000» на ремонті

(а.с.25), однак, суд не приймає зазначену довідку до уваги оскільки позивачем не дотримано

встановлений діючим законодавством обов’язок, щодо ремонту реєстраторів розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим, всупереч встановленому Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, ТОВ “АКС-ОДЕСА” несвоєчасно оприбуткувало суми готівкових коштів в книзі обліку розрахункових операцій №3000247869р/3 від 08.06.2017р. на загальну суму готівкових коштів 2516,10 грн. згідно Z - звіту від 23.09.2017р. №02130 (а.с.20), а саме, готівкові кошти фактично надійшли (отримані) 22.09.2017р., а оприбутковані в КОРО 23.09.2017р.

Суд погоджується із посиланням представника позивача на невірне зазначення відповідачем у розрахунку фінансових санкцій до податкового повідомлення-рішення від 26.10.2018р. №0038341406 нормативно–правового акту, регулюючого зазначені правовідносини (а.с.16), однак це не спростовує встановлені під час перевірки порушення та не може бути підставою для скасування зазначеного податкового повідомлення-рішення.

Разом з тим, суд враховує, що розмір штрафних (фінансових) санкцій 12580,50грн. за вказаним податковим повідомленням-рішення від 26.10.2018р. №0038341406 визначено у розмірі встановленому статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995р. №436/95.

Також, під час з'ясування офіційних обставин справи судом встановлено, що у ході фактичної перевірки було встановлено порушення ТОВ «АКС-ОДЕСА» ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізаціїу розмірі 3033,11грн. Вказане підтверджено відповідними відомостями від 13.10.2017р. складеними перевіряючими із зазначеннями найменуваннями товару його кількості і вартості (а.с.53).

Жодниих доказів на спростування встановленого порушення представником ТОВ«АКС-ОДЕСА» до суду надано не було.

Враховуючи викладене, суд вважає, що податкові повідомлення-рішення №0043231406 від 23.11.2017р., №0038341406 від 26.10.2017р. є правомірними та скасуванню не підлягають.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “АКС -ОДЕСА” задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “АКС -ОДЕСА”-відмовити.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено 04.06.2018р.

Суддя К.О. Танцюра

.