
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 травня 2018 року м. Київ 810/2591/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві адміністративний позов гр. ОСОБА_1 до Інспектора патрульної поліції роти № 3 батальйону № 2 рядової ОСОБА_2, Інспектора патрульної поліції роти № 4 батальйону № 4 капітана ОСОБА_3, Державної казначейської служби України в особі Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, третя особа: гр. ОСОБА_4, про визнання дій протиправними та скасування постанови про адміністративне правопорушення ,-
В С Т А Н О В И В:
Гр. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
визнати протиправними дії інспектора патрульної поліції роти № 3 батальйону № 2 Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції рядової ОСОБА_2 щодо огляду та тимчасового затримання транспортного засобу марки Пежо 307, номерний знак AI6291CH, який 13 травня 2018 року знаходився у його володінні та під моїм керуванням.
визнати протиправними дії інспектора патрульної поліції роти № 4 батальйону № 4 Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції капітана ОСОБА_3 по притягненню його до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 122 КУпАП.
визнати протиправною та скасувати Постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 14 травня 2018 серія ЕАА № 401838, відповідно до якої на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень.
закрити провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ст. 122 ч.З КУпАП у зв’язку з відсутністю у діях складу адміністративного правопорушення.
відшкодувати майнову шкоду, завдану протиправними діями Інспектора патрульної поліції роти № 3 батальйону № 2 Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції рядової ОСОБА_2, шляхом стягнення з Державної казначейської служби України (місцезнаходження: вул. Бастінна, 6, м. Київ, 01601; код ЄДРПОУ 37567646) на його користь (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) суми майнової шкоди у розмірі 1969,55 грн.
Згідно ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху у зв’язку з наступним.
Так, зі змісту ч.5 ст. 160 КАС України слідує, що у позовній заяві зазначається:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Як слідує з позовної заяви, позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) відповідачів та третьої особи, офіційні електронні адреси або адреси електронної пошти позивача, відповідачів та третьої особи.
Також позивач не зазначає, якими саме діями, бездіяльністю чи рішенням порушені його права Державною казначейською службою України в особі ГУ ДКС України в Одеській області.
Відповідно до ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем не надано доказів сплати судового збору.
Також суд звертає увагу, що повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства визначаються Кодексом адміністративного судочинства України.
Як слідує з позовної заяви, позивач звернувся до суду з приводу рішень та дій суб’єктів владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 1ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Отже, даний спір підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним у порядку адміністративного судочинства.
Суд звертає увагу, що згідно ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 20, 160, 161 КАС України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у десятиденний строк з дня вручення позивачу копії даної ухвали.
Керуючись ст.ст. 20, 160, 161, 169 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву гр. ОСОБА_1 до Інспектора патрульної поліції роти № 3 батальйону № 2 рядової ОСОБА_2, Інспектора патрульної поліції роти № 4 батальйону № 4 капітана ОСОБА_3, Державної казначейської служби України в особі Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, третя особа: гр. ОСОБА_4, про визнання дій протиправними та скасування постанови про адміністративне правопорушення – залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Лапій С.М.