Ухвала суду № 74445000, 04.06.2018, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2018
Номер справи
807/486/18
Номер документу
74445000
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 червня 2018 рокум. Ужгород№ 807/486/18

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши матеріали позовної заяви Міністерства екології та природних ресурсів України до Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Міністерство екології та природних ресурсів України звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 , в якому просить: 1) визнати протиправною та скасувати постанову державного виконаця від 20.03.2018 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн.; 2) визнати протиправною та скасувати постанову державного виконаця від 02.05.2018 про накладення штрафу у розмірі 10200,00 грн.; 3) визнати протиправною та скасувати постанову державного виконаця від 02.05.2018 про надіслання повідомлення до органів досудового розслідування.

Відповідності до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Ч. 1 ст. 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Ч. 2 ст. 287 КАС України встановлені процесуальні строки для звернення учасників виконавчого провадження до суду з питань оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця. Так, згідно п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Також, ч. 6 ст. 161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує рішення державного виконавця від 20 березня 2018 року, однак з позовною заявою до суду звернувся тільки 24 травня 2018 року, що вбачається з відбитку печатки органу поштового зв'язку на поштовому конверті. Таким чином, позов був поданий з пропущенням строків на звернення, встеновлених п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України.

Одночасно з позовом представник позивача подав заяву про поновлення процесуальних строків №602/11-18 від 17.05.18, в якій просить поновити процесуальні строки звернення до суду в частині оскарження постанови про накладення штрафу Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 від 20.03.2018, обгрунтовану досудовим зверненням Міністрества екології до Департаменту державної виконавчої служби щодо оскаржуваних постанов, про результати розгляду якого позивач дізнався тільки 14.05.2018 р.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Суд не визнає поважними підстави пропуску строку звернення до суду, зазначені в заяві №602/11-18 від 17.05.18 р., щодо оскарження рішення державного виконавця від 20.03.2018 р., оскільки положеннями спеціальної процесуальної норми, якою врегульовані строки на звернення до суду з позовом до державного виконавця, не передбачена можливість відстрочення таких з врахуванням часу на досудове врегулювання спору. Посилання представника позивача на ч. 4 ст. 122 КАС України суд вважає безпіставними, оскільки така регулює загальний строк звернення до адміністративного суду.

З огляду на вищенаведене, позивачу необхідно обґрунтувати поважність причин пропуску строку звернення з даним адміністративним позовом до суду.

Тому така заява відповідно до ст. 123 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для надання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку.

На підставі наведеного та керуючись статтями 122, 123, 169, 171, 248, 287 КАС України, суд, –

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Міністерства екології та природних ресурсів України до Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення – залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу подати до суду протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку.

Попередити позивача, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали позовна заява підлягає поверненню заявнику.

3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає та наберає законної сили в порядку передбаченому статтею 256 КАСУкраїни.

Суддя ОСОБА_2