
УХВАЛА
Справа № 569/8999/18
17 травня 2018 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Денисюк П.Д., за участю секретаря судового засідання Таргоні І.М., розглянув клопотання прокурора військової прокуратури Рівненського гарнізону майор юстиції ОСОБА_1 про проведення позапланової документальної виїзної ревізії,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор військової прокуратури Рівненського гарнізону майор юстиції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії у Рівненському обласному військовому комісаріаті Рівненської області, що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Грабник, 4,(організаційно-правова форма – державна установа) Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області по наступним питанням: чи підтверджується документально факт безпідставного списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК; на яку суму спричинені збитки державі внаслідок безпідставного списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК; з чиєї вини спричинено безпідставне списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК та нанесені збитки державі, зобов’язати службових осіб Рівненського обласного військового комісаріату (м. Рівне, вул. Грабник, буд. 4) забезпечити допуск працівників Управління Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області для проведення позапланової виїзної перевірки (ревізії), а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, які необхідні для проведення перевірки, встановити строк проведення ревізії 15 робочих днів, з 30 травня 2018 року.
В обґрунтування клопотання вказав, що у проваджені військової прокуратури Рівненського гарнізону розслідується кримінальне провадження № 42017180490000177 від 18.11.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 426-1 КК України.
Із матеріалів клопотання вбачається, що що колишній військовий комісар Корецького районного військового комісаріату Рівненської області майор ОСОБА_2 перевищуючи владу та службові повноваження протягом 2017 року шляхом підроблення офіційних документів привласнив військове майно – бензин у кількості 400 літрів та дизельне паливо у кількості 600 літрів, що належить Корецькому РВК.
З урахуванням викладеного, з метою забезпечення повного та всебічного дослідження всіх обставин у кримінальному провадженні, виникла необхідність у проведенні позапланової ревізії у Рівненському обласному військовому комісаріаті Рівненської області, що дислокується за адресою: м. Рівне, вул. Грабник, 4, з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обліку, використання та правомірності списання паливно-мастильних матеріалів Корецького РВК Рівненської області, встановлення можливих фактів привласнення паливно-мастильних матеріалів Корецького РВК протягом 2017 рокуіз проведенням зустрічної звірки з Корецькою районною державною адміністрацією Рівненської області та ТОВ «Гарант Експрес» (ЄДРПОУ 33574471, АДРЕСА_1) по вилучених матеріалах за період з 15.03.2017 по 31.12.2017 року.
На даний час, із метою встановлення можливих фактів привласнення паливно-мастильних матеріалів Корецького РВК протягом 2017 року необхідно провести позапланову виїзну ревізію окремих питаньу Рівненському обласному військовому комісаріаті Рівненської області, що знаходиться я за адресою: м. Рівне, вул. Грабник, 4, з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обліку, використання та правомірності списання паливно-мастильних матеріалів Корецького РВК Рівненської області, встановлення можливих фактів привласнення паливно-мастильних матеріалів Корецького РВК протягом 2017 року із проведенням зустрічної звірки з Корецькою районною державною адміністрацією Рівненської області та ТОВ «Гарант Експрес» (ЄДРПОУ 33574471, АДРЕСА_2) по вилучених матеріалах за період з 15.03.2017 по 31.12.2017 року, з наступних питань:
- чи підтверджується документально факт безпідставного списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК;
- на яку суму спричинені збитки державі внаслідок безпідставного списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК;
- з чиєї вини спричинено безпідставне списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК та нанесені збитки державі.
Прокурор військової прокуратури Рівненського гарнізону майор юстиції ОСОБА_1 подав суду заяву про розгляд клопотання без його участі, просив задоволити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов’язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасник процесуальної дії не з’явився в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
У ч.2 ст.93 КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок.
Згідно ч.1 ст.94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Також, у п. 4 ч.2 ст.99 КПК України вказано, що до документів, які є доказами, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Приписами ст.36 КПК України регламентовано, що прокурор уповноважений проводити слідчі (розшукові) дії та процесуальні дії в порядку, визначеному цим Кодексом.
Отже, перевірка в кримінальному провадженні не захід забезпечення кримінального провадження, в розумінні визначеному в розділі ІІ КПК, а є законним способом збирання стороною обвинувачення доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державної контрольно-ревізійної служби за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Як визначено положеннями п.5 ч.5 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»(на далі -«Закон»), позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Відповідно до положень ч.ч.6-8 ст.11 Закону, позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя прийшов до висновку, що для проведення повного, всебічного та об'єктивного досудового розслідування кримінального провадження необхідно надати дозвіл на проведення ревізії.
Керуючись ст.ст. 7, 36, 93, 94, 99 КПК України, ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», слідчий суддя –
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії у Рівненському обласному військовому комісаріаті Рівненської області, що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Грабник, 4,(організаційно-правова форма – державна установа) Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області по наступним питанням:
-чи підтверджується документально факт безпідставного списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК;
-на яку суму спричинені збитки державі внаслідок безпідставного списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК;
-з чиєї вини спричинено безпідставне списання паливно-мастильних матеріалів, бензину марки А-92 євро у кількості 400 літрів та дизельного палива євро у кількості 600 літрів, у Корецькому РВК та нанесені збитки державі.
Зобов’язати службових осіб Рівненського обласного військового комісаріату (м. Рівне, вул. Грабник, буд. 4) забезпечити допуск працівників Управління Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області для проведення позапланової виїзної перевірки (ревізії), а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, які необхідні для проведення перевірки.
Встановити строк проведення ревізії 15 робочих днів, з 30 травня 2018 року .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя