
Справа № 683/3151/15-к
1-кс/683/518/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2018 року м. Старокостянтинів
Слідчий суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Завадська О.П., при секретарі Васічевій О.В., з участю прокурора Сюсько І.В., розглянувши клопотання СВ Старокостянтинівського ВП ГУ НП в Хмельницькій області по кримінальному провадженню № 42015240220000006 від 15 травня 2015 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 366 КК України, про надання дозволу на проведення повторної позапланової перевірки,
встановив:
01 червня 2018 року прокурор Старокостянтинівської місцевої прокуратури звернувся з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, обґрунтовуючи тим, що Старокостянтинівською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво в об’єднаному кримінальному провадженні за № 42015240220000006 від 15.05.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 366 КК України, яке розслідується СВ Старокостянтинівського ВП ГУНП в Хмельницькій області.
В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи дочірнього підприємства «Ринок космос», ПП «Укрпреміум», ПП «Піт-Стоп-Ойл»», ДП «РемБудматСтар», ДП «РемБудматСтрой», ДП «АвтоТрансСтар» впродовж 2012-2016 роки підшукували непрацюючих вагітних жінок, яким в подальшому видавали фіктивні довідки про нібито їх працевлаштування на вказане підприємство. В подальшому, зловживаючи своїм службовим становищем, виготовляли фіктивні документи та подавали до Фонду соціального страхування з метою відшкодування підприємству понесених нібито витрат з виплати лікарняних в зв’язку з вагітністю та пологами, а після надходження коштів на рахунок підприємства, більшу частину привласнювали, а частину виплачували вагітним жінкам згідно листів непрацездатності, чим виконавчій дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності спричинено збитки понад 750 тис. грн.
З метою перевірки законності призначення, нарахування, отримання та використання коштів, виділених Фондом впродовж 2012-2015 років для «Асоціація підприємців міста Старокостянтинова», ДП «Ринок космос», ПП «Укрпреміум», ДП «РембудматСтар», ДП «РембудматСтрой», ДП «АвтотрансСтар», ПП «Піт-Стоп-Ойл» з метою здійснення фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок Фонду в зв’язку з вагітністю та пологах, ухвалою суду від 02.12.2016 надано дозвіл на проведення працівниками виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності позапланової перевірки на вказаних підприємствах, однак в зв’язку з відсутністю на той час всіх фінансово-господарських документів та неможливістю на той час надати їх для вивчення спеціалістам, перевірку повному обсязі завершити не вдалося.
Враховуючи викладене, з метою належного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин, належного з’ясування законності призначення, нарахування, отримання та використання коштів, виділених Фондом впродовж 2012-2015 років для «Асоціація підприємців міста Старокостянтинова», ДП «Ринок космос», ПП «Укрпреміум», ДП «РембудматСтар», ДП «РембудматСтрой», ДП «АвтотрансСтар», ПП «Піт-Стоп-Ойл», з метою здійснення фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок Фонду в зв’язку з вагітністю та пологах та встановлення розміру спричинених збитків, необхідно надати повторний дозвіл на проведення працівниками виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності позапланової перевірки на вказаних підприємствах
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Постановою КМ України від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами за переліком згідно з додатком, здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження. Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.
Відповідно до п. 1.3. «Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження», затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 22.12.2010 № 29 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 березня 2011 р. за № 393/19131, перевірки страхувальників здійснюються відповідно до вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, по коштах Фонду в частині правильності їх використання на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, у суб’єктів малого підприємництва, які використовують працю найманих працівників.
Підпунктом «Є» п. 3.6 Інструкції передбачено, що позапланові перевірки проводяться без попереднього повідомлення страхувальника на вимогу правоохоронних органів або за рішенням суду.
Згідно п. 3.12 Інструкції, під час перевірок страхувальників серед інших питань перевіряються: - стан заборгованості по страхових коштах; повнота та своєчасність сплати та повернення страхових коштів страхувальниками; правомірність призначення та виплати матеріального забезпечення застрахованим особам; правильність обчислення середньоденної заробітної плати, з якої обраховуються суми матеріального забезпечення застрахованим особам; правомірність заявлення і використання страхових коштів, які надійшли від органів Фонду; правильність складання звітності по коштах Фонду та своєчасність її надання до органів Фонду; відповідність даних бухгалтерського обліку даним звітності по коштах Фонду та даним статистичної звітності
Таким чином, для отримання в ході досудового розслідування доказів у кримінальному провадженні, необхідно призначити позапланову перевірку дотримання вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, щодо правомірності призначення, нарахування, отримання та використання коштів, виділених Фондом впродовж 2012-2015 років для підприємств: «Асоціація підприємців міста Старокостянтинова», ДП «Ринок космос», ПП «Укрпреміум», ДП «РембудматСтар», ДП «РембудматСтрой», ДП «АвтотрансСтар», ПП «Піт-Стоп-Ойл» з метою здійснення фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок Фонду в зв’язку з вагітністю та пологах, яку слід доручити працівникам виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, та дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 84 КПК України одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України віднесено, зокрема, акти перевірок.
У відповідності до пп. 20.1.4 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи наділені правом проводити відповідно до законодавства перевірки платників податків.
Згідно з пп. 78.1.11 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення (слідчого судді) про призначення перевірки.
Керуючись ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст. 93, 110 КПК України,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні № 42015240220000006 від 15.05.2015 позапланову перевірку додержання вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, щодо правомірності призначення, нарахування, отримання та використання коштів, виділених Фондом впродовж 2012-2015 років для підприємств: «Асоціація підприємців міста Старокостянтинова», ДП «Ринок космос», ПП «Укрпреміум», ДП «РембудматСтар», ДП «РембудматСтрой», ДП «АвтотрансСтар», ПП «Піт-Стоп-Ойл» з метою здійснення фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок Фонду в зв’язку з вагітністю та пологах.
Надати повторний дозвіл виконавчій дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на проведення позапланової перевірки підприємств: «Асоціація підприємців міста Старокостянтинова», ДП «Ринок космос», ПП «Укрпреміум», ДП «РембудматСтар», ДП «РембудматСтрой», ДП «АвтотрансСтар», ПП «Піт-Стоп-Ойл» з наступних питань:
- стану заборгованості по страхових коштах;
- повноти та своєчасності сплати та повернення страхових коштів страхувальниками;
- правомірності призначення та повноти виплати матеріального забезпечення застрахованим особам;
- правильності обчислення середньоденної заробітної плати, з якої обраховуються суми матеріального забезпечення застрахованим особам;
- правомірності заявлення і використання страхових коштів, які надійшли від органів Фонду, повноти їх виплати застрахованим особам, законності та цільового їх використання;
- правильності складання звітності по коштах Фонду та своєчасність її надання до органів Фонду;
- відповідності даних бухгалтерського обліку даним звітності по коштах Фонду та даним статистичної звітності.
Ухвала чинна по 01 липня 2018 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ____