
Справа № 450/707/18 Провадження № 2-а/450/91/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2018 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Пустомитівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області в особі державного виконавця Партем М.Б. про скасування постанови, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Пустомитівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області в особі державного виконавця Партем М.Б. про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження з виконання постанови Львівської митниці ДФС від 14.11.2017 року в справі про порушення митних правил №4825/20900/17, яку було винесено 27.02.2018 року.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до ч.5 ст.287 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
За правилами предметної юрисдикції, визначеними ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, з аналізу положень ст.ст.20, 22, 287 КАС України слідує, що адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання рішень, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист на виконання рішень, ухвалених цим місцевим загальним судом як адміністративним судом у справах, визначених пунктами 1-3 ч.1 ст.20 КАС України.
З позовної заяви вбачається, що предметом оскарження є рішення державного виконавця у формі постанови про відкриття виконавчого провадження з виконання постанови, яка виносилась Львівською митницею ДФС про стягнення з ОСОБА_1 штрафу в розмірі 8500 грн..
Таким чином, вказана справа не підсудна Пустомитівському районному суду Львівської області як суду адміністративної юрисдикції та відповідно до положень ст.ст.20, 29 КАС України підлягає передачі на розгляд до Львівського окружного аміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 171, 287 КАС України, суддя, -
у х в а л и в:
Адміністративну справу №450/707/18, провадження №2-а/450/91/18 за позовом ОСОБА_1 до Пустомитівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області в особі державного виконавця Партем М.Б. про скасування постанови передати на розгляд до Львівського окружного аміністративного суду для розгляду справи за підсудністю.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 15-ти денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.Є. Мусієвський