Постанова № 74417603, 23.05.2018, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2018
Номер справи
522/17344/17
Номер документу
74417603
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

——————————————————————

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2018 р.м.ОдесаСправа № 522/17344/17

Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Кравчук Т.С. Місце та час укладення судового рішення «--:--», м. Одеса

Повний текст судового рішення складений 14.12.2017 р.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Градовського Ю.М., Лук’янчук О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 14 грудня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

15.09.2017р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність щодо проведення йому перерахунку пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11.11.2015р.; зобов'язання провести йому перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11.11.2015р., починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру; стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області на його користь різницю суми між виплаченою пенсією та перерахованою з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських за період з 01.01.2016р. по 01.11.2017р. в сумі 80117,40грн.; стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області на його користь витрат на правову допомогу в сумі 8200грн.; стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області на його користь витрат по сплаті судового збору.

Постановою Приморського районного суду м.Одеси від 14.12.2017р. позов задоволений частково; залишені без розгляду позовні вимоги за період з 01.01.2016 року по 14.03.2017 року; визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо проведення перерахунку позивачу пенсії з 15 березня 2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11.11.2015р.; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести позивачу перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11.11.2015р., починаючи з 15.03.2017 року; стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області на користь позивача, витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 грн.; в задоволенні іншої частини позову відмовлено.

Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, посилаючись на неповне з’ясування судом першої інстанції обставин справи та порушення норм матеріального, процесуального права, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати в частині відмови у задоволенні позовних вимог і ухвалити нову про повне задоволення позову.

Згідно із п.2 ч.1 ст.311 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, в зв’язку з неприбуттям жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає частковому задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ з 25.10.2000р. та йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.

Листом ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області від 03.08.2017р. за №14/3-Г-1087 позивача повідомлено про виготовлення йому довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яку направлено до ГУПФУ в Одеській області. /а.с.27/

Позивач звернувся до ГУПФУ в Одеській області з запитом щодо перерахунку пенсії.

Листом ГУПФУ в Одеській області від 10.08.2017р. №916/Г-11 позивача повідомлено, що перерахунок та виплата йому пенсії буде проведена після отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2016р., яка передана головному управлінню 03.08.2017р. за № НОМЕР_1, первісна довідка повернута для доопрацювання. /а.с.28,86/

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Перевіривши матеріали справи, колегія суддів частково погоджується з висновками суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон №900-VIII).

Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова №988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. №393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку №45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови №988 згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відсутність постанови Кабінету Міністрів України про встановлення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції) не заслуговує на увагу, оскільки порядок проведення перерахунку пенсій, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. №393», яка набрала чинності 20 лютого 2008 року. Постановами Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями.

Дана правова позиція викладена у відповідності до рішення Верховного Суду від 15.02.2018р. у справі 820/6514/17.

Крім того, згідно з частиною третьою статті 51 Закону України № 2262-ХІІ (у редакції Закону України від 15.07.2015 № 614, який набрав чинності 01.01.2016) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

У ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою № 988 та Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», яким внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, не проведений з 01.01.2016 саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону України № 2262-ХІІ.

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з моменту виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016р., тому висновок суду першої інстанції щодо залишення без розгляду вимог позивача за період з 01.01.2016р. по 14.03.2017р. є помилковим.

Разом з тим, відмовляючи у задоволенні позовних вимог про стягнення різниці суми між виплаченою пенсією та перерахованою з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських в сумі 80117,40грн., суд першої інстанції правильно виходив з того, що не суд, а відповідач, як уповноважений орган, наділений відповідними функціями на розрахунок пенсії, тому вимога стягнення визначеної позивачем суми у розмірі 80117,40грн. як різниці між виплаченою та перерахованою сумою задоволенню не підлягає, оскільки є власним розсудом позивача.

Щодо відшкодування витрат на правову допомогу у справі слід зазначити наступне.

Між позивачем та адвокатом був укладений договір про надання адвокатських послуг №А- 27/02 від 06.09.2017р., за яким адвокат зобов'язується підготувати та подати позов до суду, а також надати іншу правову допомогу позивачу в судовому процесі щодо захисту прав позивача. Гонорар адвоката за вказаним договором складає 8200грн., згідно якого підготовка тексту позовної заяви 6 годин – вартість однієї години 500грн. – усього 3000грн.; збір доказів для подачі позову – 7 годин – вартість за годину 100грн. – усього 700грн.; аналіз доказів – 3 години – вартість за годину 100грн. – усього 300грн.; попередня правова консультація щодо характеру спірних правовідносин – 2 години – вартість однієї години 400грн. – усього 800грн.; обговорення та формування правової позиції щодо подачі позову – 4 години – вартість за годину 100грн. – усього 400грн.; участь у судових засіданнях – 10 годин – 300грн. вартість за годину – усього 3000грн. /а.с.40/

Відповідно до додаткової угоди до договору про надання адвокатських послуг № А-27/02 від 06.09.2017р. розрахунок гонорару адвокату викладений в новій редакції, а саме: підготовка тексту позовної заяви – 11 годин – вартість за годину 40грн. – усього – 440грн.; збір доказів для подачі позову - 28 годин – вартість за годину 40грн. – 1120грн.; формування документів для подачі позову – 6 годин – вартість за годину 40грн. – усього 240грн.; ознайомлення з матеріалами справи – 11 годин – вартість за годину – 40грн. – усього 440грн.; складання клопотань, заяв та пояснень та інших документів – 139 годин – 40грн. – усього 5560грн.; участь у судових засіданнях – 10 годин – вартість за одну годину 40грн. – усього 400грн., усього 8200грн. /а.с.104/

24.11.2017р. між позивачем та адвокатом підписаний акт прийому-передачі наданих послуг. /а.с.105/

На підтвердження здійснених виплат позивачем надана квитанція № 27 від 24.11.2017р. про виплату адвокату 8000грн. /а.с.106/

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог в цій частині, суд першої інстанції виходив з того, що дані, згідно яких було сплачено послуги адвоката, не співпадають із заявленими, а саме відповідно до договору про надання адвокатських послуг вартість послуг складає 8200грн., в той час коли відповідно до квитанції було сплачено 8000грн., також в розрахунку гонорару адвокату вказано, що адвокат приймав участь у судових засіданнях протягом 10 годин, що також не відповідає дійсності, таким чином суд критично оцінив наданий розрахунку гонорару адвоката, а тому відмовив у стягненні судових витрат на правову допомогу.

В апеляційній скарзі позивач наполягає на задоволенні позовних вимог щодо витрат на правову допомогу у повному обсязі.

Пунктом 1 ч.3 ст.87 КАС України (в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин та вирішення справи судом першої інстанції) - до витрат, пов'язаних з розглядом справи, віднесено витрати на правову допомогу.

Відповідно до ч.ч. 1,3 ст.90 КАС України - витрати, пов'язані з оплатою допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, які надають правову допомогу за договором, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги, передбачених законом.

Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.

Статтею 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» (який був чинний на момент подання позову та вирішення справи судом першої інстанції) передбачено, що розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено на 2017 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб в місячному розмірі: з 1 січня - 1600,00 грн., а тому розмір компенсації витрат на правову допомогу не повинен перевищувати 640,00 грн. за годину участі особи, яка надавала правову допомогу у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Із наведеного випливає, що компенсація витрат на правову допомогу в адміністративних справах здійснюється виходячи із часу, протягом якого така допомога надавалась у судовому засіданні, під час вчинення окремої процесуальної дії чи ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Таким чином, підлягають задоволенню позовні вимоги щодо відшкодуванню допомоги, яка надавалась в судовому засіданні.

З матеріалів справи вбачається, що 27.10.2017р. судове засідання не відбулося з причини неявки сторін /а.с.67/, 14.11.2017р. судове засідання не відбулося з причини неявки сторін /а.с.88/, 27.11.2017р. судове засідання не відбулося з причини неявки сторін /а.с.93/, єдине судове засідання відбулося 07.12.2017р. та тривало 30 хв. згідно журналу судового засідання. /а.с.128-129/

Отже, є обґрунтованими та підлягаючими задоволенню вимоги щодо відшкодування участі адвоката у судовому засіданні протягом 30хв. у сумі 20грн. згідно наявної домовленості сторін відповідно до додаткової угоди до договору про надання адвокатських послуг № А-27/02 від 06.09.2017р. «участь у судових засіданнях – 10 годин – вартість за одну годину 40грн.».

В матеріалах справи відсутні заяви адвоката на ознайомлення з матеріалами справи, тому заявлені вимоги в цій частині є необґрунтованими та не підтверджується обставинами справи.

При цьому, Законом України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» не передбачено відшкодування витрат, зокрема, з виконання робіт з ознайомлення з первісним матеріалом замовника, аналізу нормативного матеріалу та складання позовної заяви з підготовкою примірників додатків до неї, складання клопотань, заяв та пояснень та інших документів, тому підстави для такого відшкодування відсутні.

Відповідно до ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з квитанцію №1-1136к від 21.02.2018р. позивачем сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги у сумі 960грн. /а.с.177/

Відповідно до ч.3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволений позовних вимог.

Враховуючи часткове задоволення апеляційної скарги, підлягає пропорційне відшкодування позивачу витрат щодо сплати судового збору в сумі 700грн.

На підставі викладеного, в порядку ст.317 КАС України постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню в частині стягнення витрат на правову допомогу та в частині застосування строку звернення до суду за захистом порушених прав.

Керуючись ст.ст. 133, 139, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково, постанову Приморського районного суду м. Одеси від 14 грудня 2017 року скасувати в частинах: застосування строку звернення ОСОБА_1 до суду та залишення без розгляду позовних вимог за період з 01.01.2016р. по 14.03.2017р.; стягнення витрат на правову допомогу.

Прийняти в цій частині нову постанову, якою зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11.11.2015р.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (КОД ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 (ІК НОМЕР_2) відшкодування витрат на правову допомогу у сумі 20 (двадцять) грн.

В іншій частині постанову залишити без змін.

Стягнути з Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області (КОД ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 (ІК НОМЕР_2) витрати щодо сплати судового збору в сумі 700 (сімсот) грн.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня отримання судового рішення.

Головуючий суддя ОСОБА_2Судді ОСОБА_3 ОСОБА_4