
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/2103/18
УХВАЛА
01 червня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі судді-доповідача Степанюка А.Г., суддів Кузьменка В.В., Шурка О.І., розглянувши клопотання Державної фіскальної служби України про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 березня 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Кельма» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2018 року товариство з обмеженою відповідальністю «Кельма» (далі - Позивач, ТОВ «Кельма») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної фіскальної служби України (далі - Відповідач, ДФС України) про:
- визнання протиправними та скасування рішення комісії ДФС України №531520/39445088 від 03.01.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №28 від 08.12.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та рішення комісії ДФС України №541054/39445088 від 05.01.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 13.12.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язання Відповідача зареєструвати податкові накладні №28 від 08.12.2017 року та №39 від 13.12.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.04.2018 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати його та ухвалити нове, яким у задоволенні позову відмовити повністю.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14.05.2018 року апеляційну скаргу було залишено без руху, оскільки до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору на суму 5 286,00 грн. Судом надано строк для усунення недоліків - десять днів з моменту отримання копії зазначеної ухвали, яку було отримано ДФС України 21.05.2018 року, про що свідчить наявне у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
До Київського апеляційного адміністративного суду Апелянтом 30.05.2018 року було направлено клопотання про продовження строків, в обґрунтування якого зазначено, що на виконання вимог ухвали структурним підрозділом ДФС готується реєстр бюджетних фінансових зобов'язань (одержувачів) бюджетних коштів по сплаті судового збору у вказаній справі та після отримання з ДКС України оригіналу платіжного доручення останнє буде невідкладно направлено до суду. Крім того, вказано на неможливість забезпечення своєчасної сплати судового збору з огляду на блокування рахунків.
З урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.
У контексті наведеного судом враховується, що Європейський суд з прав людини від 19.06.2001 року у справі «Креуз проти Польщі» зазначив, що вимога сплати зборів судами у зв'язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду, яке є саме по собі таким, що суперечить пункту 1 статті 6 Конвенції.
Водночас, у цій же справі суд вказав, що зважаючи на визначне місце, яке займає право на суд у демократичному суспільстві, органи судової влади повинні забезпечити належний баланс між інтересами держави у стягненні судових зборів за розгляд позовів, з одного боку, та інтересом позивача у відстоюванні свого позову в суді, з другого боку.
Враховуючи викладене, а також зважаючи на зазначену Апелянтом неможливість сплати судового збору в установлений в ухвалі від 14.05.2018 року строк, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ДФС України та продовжити строк для усунення визначених в ухвалі недоліків - на десять днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Керуючись ст.ст. 121, 169, 248, 321, 325 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Державної фіскальної служби України про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 березня 2018 року - задовольнити.
Продовжити Апелянту строк для усунення визначених в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 14 травня 2018 року недоліків на десять днів з моменту отримання копії даної ухвали.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута Апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач А.Г. Степанюк
Судді В.В. Кузьменко
О.І. Шурко