
Справа № 822/1031/18
РІШЕННЯ
іменем України
31 травня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.
за участі:секретаря судового засідання Яворської І.Ю. представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом від 27.03.2018, в якому, з врахуванням заяви від 15.05.2018 про уточнення позовних вимог, просить зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому призначити ОСОБА_3 пенсію на пільгових умовах відповідно до вимог ст. 13 п. "з" Закону України "Про пенсійне забезпечення" з дня звернення до суду.
В обгрунтування позову вказав на порушення відповідачем ОСОБА_4 України, Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" та його прав і зазначив, що звертався до відповідача з заявою, в якій просив призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах, оскільки стаж його роботи, як водія, становить більше 12 років 6 місяців, що дає йому право на призначення пільгової пенсії на підставі ст. 13 п. "з" Закону України "Про пенсійне забезпечення". Управління ПФУ у м. Хмельницькому відмовило йому у призначенні пенсії, оскільки ним не підтверджено стаж роботи водія первинними документами і не надано довідку про уточнюючий характер роботи. Його стаж роботи водія станом на 12.12.2017 складає 29 років 11 місяців 20 днів, що підтверджено Трудовою книжкою ( стор. 26 - 28, 146).
Ухвалою суду від 30.03.2018 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ухвали суду від 20.04.2018 замінено відповідача по справі №822/1031/18, а саме Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, і задоволено представника відповідача про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та призначено розгляд справи на 14.05.2018 в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін ( стор. 102 - 104).
Протокольною ухвалою від 14.05.2018, суд відклав розгляд справи на 25.05.2018 ( стор. 143), згідно з протокольною ухвалою від 25.05.2018 було оголошено перерву в розгляді справи до 31.05.2018 ( стор. 151 - 153).
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з тих же підстав, що вказані в позовній заяві.
Представник відповідача в задоволенні позову просив відмовити з підстав, вказаних у Відзиві на позовну заяву в якому вказує, що згідно наданих ОСОБА_3П документів, а саме: паспорта, ідентифікаційного коду, військового квитка, трудової книжки, індивідуальних відомостей про застраховану особу за період з 01.07.2000 по 28.02.2011 Управлінням пенсійного фонду України в м. Хмельницькому відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах у зв"язку з відсутністю довідки уточнюючої характер роботи (стор. 95-96). Додатково пояснив, що рішення про відмову у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах прийнято у формі Протоколу 1315 від 14.02.2017, який надано суду.
З'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази по справі, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
ОСОБА_3 подав до Управління Пенсійного фонду України м. Хмельницького Заяву про призначення/перерахунок пенсії від 06.02.2017 (стор. 117) і Заяву про призначення/перерахунок пенсії від 06.02.2017 ( стор. 119) з документами, відповідно до Розписки - повідомлення, якою стверджено прийняття 06.02.2017 і реєстрацію за №1453 ( стор. 118) та Розписки - повідомлення, якою стверджено прийняття 06.02.2017 і реєстрацію за №1553 ( стор. 120). Також, позивачем було подано Заяву №9428 від 06.02.2017 якій просить призначити пенсію за віком як водію автобуса без довідки уточнюючої пільговий характер роботи, так як цю довідку не може надати (стор. 131).
Сторони визнають і не оспорюють правильність записів у Трудовій книжці ОСОБА_3П, щодо роботи, періодів, відсутності виправлень (підчисток) чи іншого відображеного у цій Трудовій книжці, що не потребує доказуванню у цій справі, відповідно до вимог ч.1 ст.78 КАС України.
Згідно запису №2 у Трудовій книжці ОСОБА_3 він з 25.03.1982 року переведений на посаду водія автобуса Хмельницького автотранспортного підприємства 22021, яке було перейменовано в АТП 16827 і перетворене у ВАТ "Поділля-Плюс", а відповідно до запису №6 01.03.1999 звільнений з водія 2-го класу міських перевезень по ст.38 КЗпП України ( стор. 125 - 126).
Відповідно до Довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №16064/08 від 30.05.2018, тривалість страхового стажу ОСОБА_3 за період роботи з 25.03.1982 по 01.03.1999 року становить 16 років 11 місяців 07 днів ( стор. 157).
Отже, позивач працював на посаді водія автобуса міських перевезень у Хмельницькому автотранспортному підприємстві 22021, яке було перейменовано в АТП 16827 і перетворене у ВАТ "Поділля-Плюс" у період з 25.03.1982 по 01.03.1999 року, і його страховий стаж становить 16 років 11 місяців 07 днів за цей період.
Статтею 1 Закону України від 05.11.1991, № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788-XII) визначено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до п. "з" ст.13 Закону №1788-XII, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв, після досягнення 55 років і при стажі роботи:
для чоловіків - не менше 30 років, у тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців;
для жінок - не менше 25 років, у тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.
За відсутності стажу роботи, встановленого абзацами другим і третім цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи, встановленого абзацами п'ятнадцятим - двадцять третім пункту "б" частини першої цієї статті.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки ІНФОРМАЦІЯ_1 і старші після досягнення ними віку, встановленого абзацами третім - тринадцятим пункту "б" частини першої цієї статті.
Порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 цього Закону.
Контроль за правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення і якістю проведення атестації робочих місць на підприємствах та в організаціях, підготовка пропозицій щодо вдосконалення цих списків покладаються на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005, № 22-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"", затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок).
Згідно з 1.7 Порядку, днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону.
Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Пунктом 2.1 Порядку визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:
1) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року N 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року N 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за N 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
За період роботи до 01 січня 1991 року на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього СРСР, а також на острові Шпіцберген надаються договори або інші документи, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.
Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.
Період перебування на інвалідності у зв'язку із нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням підтверджується випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК).
Період отримання допомоги по безробіттю підтверджується до 01 січня 2010 року на підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 01 січня 2010 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку;
3) для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення).
За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 1).
За бажанням особи для додаткового виключення періоду догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до абзацу третього частини першої статті 40 Закону за період з 01 липня 2000 року до 01 січня 2005 року подається довідка з місця роботи про період такої відпустки.
Особи, яким пенсія призначається відповідно до міжнародних договорів (угод) у галузі пенсійного забезпечення, надають документи про стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу, та довідку згідно з додатком 1 до цього Порядку;
4) документи про місце проживання (реєстрації) особи.
Згідно з п.2.4 Порядку, до заяви про призначення пенсії за вислугу років, крім документів, передбачених підпунктами 1 - 4 пункту 2.1 цього розділу, надаються також документи, що підтверджують стаж роботи, який дає право на призначення такого виду пенсії.
Пенсії за вислугу років призначаються у разі звільнення з роботи, що дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.
Відповідно до п.4.2 Порядку, при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Згідно з п.4.3 Порядку, не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (заступником начальника управління відповідно до розподілу обов'язків) та завіряється печаткою управління.
Позивач подав Заяву про призначення/перерахунок пенсії від 06.02.2017 з документами, яку було прийнято органом пенсійного фонду 06.02.2017, який прийняв рішення у формі Протоколу 1315 від 14.02.2017 про відмову згідно з Законом у призначенні ОСОБА_3 пенсії ( стор. 115).
Листом за №4642 від 16.02.2017 за підписом заступника начальник управління ОСОБА_5 стверджено, що заява ОСОБА_3 про призначення пенсії на пільгових умовах розглянута. Оскільки для призначення пенсії ним не надано довідку уточнюючу характер роботи за формою визначеною Додатком №5 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМ України №637 від 12.08.1993 з послідуючими змінами і доповненнями, у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, заявнику відмовлено (стор. 138).
Доказів повідомлення позивача про лист №4642 від 16.02.2017 відповідач суду не надав, тому суд з урахуванням пояснень учасників розгляду і такого доказу, як лист Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому за №388/Б-12 від 19.09.2017 (стор. 9-10) вважає, що позивач, який скористався послугами адвоката, не пропустив строк звернення до суду, який визначено ст. 122 КАС України, так як позов подано суду 13.03.2018.
Статтею 62 Закону №1788-XII, визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 1 - 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМ України від 12.08.1993, № 637 ( далі - Порядок №637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Відповідач покликається на п.20 Порядок №637, яким визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток N 5), чому суд дає критичну оцінку враховуючи встановлене судом.
Так, суд встановив, що у Трудовій книжці позивача, яка належно оформлена, наявні всі відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, що підтверджено в тому числі Довідкою відповідача за №16064/08 від 30.05.2018, відповідно до якої тривалість страхового стажу на посаді водія автобуса міських перевезень ОСОБА_3 за період роботи з 25.03.1982 по 01.03.1999 року становить 16 років 11 місяців 07 днів ( стор. 157).
Відповідно до Розрахунку стажу Управління ПФУ в м. Хмельницькому, ОСОБА_3 має загальний стаж 30 років 04 місяці 11 днів ( стор. 116).
Згідно з ст.82 Закону №1788-XII, документи про призначення пенсій розглядаються органом, що призначає пенсії (стаття 81), не пізніше 10 днів з дня їх надходження.
Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження орган, що призначає пенсії, видає або надсилає підприємству, організації або заявникові не пізніше 5 днів після винесення відповідного рішення.
Верховний Суд у постанові від 06.03.2018 по справі № 754/14898/15-а ( провадження К/9901/11030/18) дійшов висновку, що ПФУ діяв необґрунтовано, оскільки у повідомленні про відмову у призначенні пенсії не обґрунтовано мотиви не зарахування до стажу окремих періодів, Також, частина мотивів, наведених ПФУ, є необґрунтованими.
Суд звертає увагу, що підставою для призначення пенсії на пільгових умовах є відповідний стаж роботи, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки. ПФУ не врахувало, що не усі недоліки записів у трудовій книжці можуть бути підставою для неврахування відповідного стажу, оскільки визначальним є підтвердження факту зайнятості особи на відповідних роботах, а не правильність записів у трудовій книжці.
Отже, повідомляючи позивачу про відмову в призначенні пільгової пенсії, ПФУ діяло необґрунтовано. При цьому, суд не обраховує дійсний загальний та спеціальний стаж позивача, у зв'язку з чим відсутні підстави для зобов'язання ПФУ призначити пенсію позивачу за віком на пільгових умовах.
Разом з тим, частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Отже, наявні підстави для захисту прав позивача шляхом визнання неправомірними дій ПФУ щодо відмови у призначенні пенсії без належного обґрунтування неврахування частини стажу роботи, а також зобов'язання ПФУ здійснити повторний розгляд заяви позивача про призначення пенсії.
Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин, суд враховує висновки, щодо застосування норм права, викладених у постановах Верховного Суду.
Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Таким чином, з урахуванням вимог ч.2 ст.9 КАС України, висновку Верховного Суду у справі № 754/14898/15-а ( провадження К/9901/11030/18) та встановлених обставин у цій адміністративній справі, і позовної вимоги про зобов"язання призначити пенсію на пільгових умовах, суд прийшов до висновку, що позов повинен бути задоволений частково. Так, суд вважає, що стаж і робота позивача на посаді водія автобуса міських перевезень у Хмельницькому автотранспортному підприємстві 22021, яке було перейменовано в АТП 16827 і перетворене у ВАТ "Поділля-Плюс" у період з 25.03.1982 по 01.03.1999 року є підтвердженими і становить 16 років 11 місяців 07 днів за цей період, тому у відповідача не було підстав його не враховувати. Жодних доказів на спростування цього стажу і роботи на посаді водія автобуса міських перевезень, як і іншого стажу та роботи, відображеного у Трудовій книжці ОСОБА_3, відповідач не встановив при прийнятті рішення у формі Протоколу 1315 від 14.02.2017 про відмову у призначенні ОСОБА_3 пенсії за віком на пільгових умовах, і не надав таких суду. Тобто, при прийнятті цього рішення відповідач фактично нічого не встановив щодо підстав для не зарахування пільгового стажу, належно підтвердженого, а безпідставно вимагав у позивача довідку за формою визначеною Додатком №5 Порядку №637, і з цього зробив висновок про відсутність стажу, і відмову у призначенні пенсії за заявою від 06.02.2018, що не відповідає, як Порядку №637, так і Закону №1788-XII. При цьому, суд не обраховує дійсний загальний та спеціальний стаж позивача, у зв'язку з чим відсутні підстави для зобов'язання відповідача призначити пенсію ОСОБА_3 за віком на пільгових умовах на підставі поданої ним Заяви про призначення/перерахунок пенсії від 02.02.2017, тому суд зобов"язує Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити повторний розгляд заяви позивача про призначення пенсії з урахуванням встановлених у цій адміністративній справі обставин, чи їх спростувати у законний спосіб, належно обгрунтувавши з доказами цього.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_3 (вул. Лісна, 13, Хмельницький, Хмельницька область, 29001, код НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, Хмельницький, Хмельницька область, 29000, код 21318350) про зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.
Визнати протиправним рішення Управління ПФУ у м. Хмельницький у формі Протоколу 1315 від 14.02.2017 щодо відмови у призначенні ОСОБА_3 пенсії за віком на пільгових умовах, скасувавши його.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 06.02.2017 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 п. "з" Закону України "Про пенсійне забезпечення".
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 704,80 гривень за рахунок асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 04 червня 2018 року
Головуючий суддя ОСОБА_6