Ухвала суду № 74414600, 04.06.2018, Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
04.06.2018
Номер справи
483/929/18
Номер документу
74414600
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 483/929/18

Провадження № 2-а/483/22/2018

У Х В А Л А

Іменем України

04 червня 2018 року м. Очаків

Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Чаус Л.В., з приводу позовної заяви ОСОБА_1, який діє в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу,

В С Т А Н О В И Л А :

01 червня 2018 року ОСОБА_1, який діє в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом предметом якого є оскарження постанови № 009959 від 18 січня 2018 року про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700 грн. за порушення, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Статтею 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу.

Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій же статті, та порядок оскарження і опротестування по справі правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 затверджено порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, згідно з п. 3 якого органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, та Севастополі.

Відповідно до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України КМУ від 11 лютого 2015року № 103, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Згідно п. 8 зазначеного Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.

Тобто, управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області є виконавчим органом державної влади.

Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України (далі ГК України) за порушення встановлених законодавством правил здійснення господарської діяльності до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб’єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються ГК України, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законом.

Частиною 1 статті 239 ГК України визначено перелік видів адміністративно-господарських санкцій, однією з яких є адміністративно-господарський штраф.

Таким чином, застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу не є притягненням до адміністративної відповідальності, передбаченої нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), оскільки адміністративно-господарський штраф є одним із видів адміністративно-господарських санкцій, передбачених нормами ГК України, який може застосовуватися виключно законами.

Нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення взагалі не передбачений такий вид адміністративного стягнення, як адміністративно-господарський штраф.

Частиною 1 ст. 20 КАС України визначено перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) окремі категорії адміністративних справ, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;

3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Частиною другою статті 20 КАС України визначено, що всі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, підсудні окружним адміністративним судам.

Виходячи з наведеного, дана справа не підсудна Очаківському міськрайонному суду Миколаївської області, як адміністративному суду, а предметно підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.

Відповідно до п. 2 ч.1ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справи належить до підсудності іншого суду.

Керуючись ст. ст.20,29 КАС України,

У Х В А Л И Л А:

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, який діє в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу - направити за підсудністю до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Позивач та його представник, яким ухвала суду не була вручена у день її складення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення їм цієї ухвали.

Передача справи на розгляд іншого суду здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п’яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п’яти днів після залишення її без задоволення

Суддя: