
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 813/152/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2018 року м. Львів
13 год. 54 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Михалюк М.Ю., представника позивача ОСОБА_1, представниці відповідача ОСОБА_2 розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Проектно-будівельне об’єднання «Львівміськбуд» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, -
у с т а н о в и в:
Закрите акціонерне товариство «Проектно-будівельне об’єднання Львівміськбуд» (далі – позивач, ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд») звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області (далі – відповідач, ГУ ДФС у Львівській області) про визнання протиправним та скасування наказу № 6225 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки» від 12.12.2017 року.
В обґрунтування позову зазначено, що оскаржуваний наказ від 12.12.2017 про проведення документальної виїзної планової перевірки позивача є безпідставним та неправомірним. План-графік документальних перевірок на 2017 рік повинен був бути оприлюдненим до 25.12.2016 на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, однак станом на цей момент жодного плану-графіку опубліковано не було. Підприємство позивача не могло бути включени до цього графіку, оскільки 20.12.2016 господарським судом Львівської області у межах справи № 914/1606/14 про банкрутство ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд», позивача визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Тобто, станом на 25.12.2016 на підприємство поширювались норми Закону України „Про відновлення платоспроможності божника або визнання його банкрутом”, а не норми Податкового кодексу України (далі – ПК України).
Особливу увагу акцентовано на тому, що в межах справи № 914/1606/14 відповідач входив у число комітету кредиторів ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд», а тому не лише знав про усі рішення, про усі господарські операції, але й сам брав участь у їх прийнятті. Саме відповідач, поряд з іншими членами комітету кредиторів, мав доступ до усіх бухгалтерських документів позивача, аналізував їх і приймав рішення в ході ліквідаційної процедури.
19.10.2014 на офіційному сайті Вищого Господарського Суду України опубліковано оголошення за № 10139 про порушення провадження у справі про банкрутство позивача, у якому чітко зазначено, що граничний строк на заявлення вимог кредиторів до боржника – 30 днів від офіційного оприлюднення цього рішення. Таким чином, перевірка мала б розпочатись у строк до 19.11.2014 за період до 19.11.2014. Отже період, за який мала б проводитись перевірка – з 01.01.2014 по 31.12.2016, перебуває поза межами дозволеного, що є неправомірним.
Позивач аргументуючи вимоги позову зауважив, що строк перевірки – з 26.12.2017, тривалістю 10 робочих днів, завершився.
Крім цього зазначив, що ухвалою Господарського суду Львівської області від 20.04.2017 затверджено мирову угоду у справі про банкрутство позивача, яка була оскаржена кредиторами, однак ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 01.11.2017 така залишена без змін. Зміст цієї угоди передбачає те, що кредитори надають можливість ЗАТ „ПБО „Львівміськбуд” відновити свою платоспроможність”, шляхом відстрочення усіх заборгованостей щонайменше на 10 років, скасовуються усі арешти та обмеження, ніхто не стягує заборгованість швидше ніж за 10 років. За цей період підприємство відновить свої виробничі потужності, свою господарську діяльність, буде мати можливість погашати борги в порядку та строки, передбачені мировою угодою. Фактично підприємство почало відновлювати свою господарську діяльність лише після 01.11.2017. Таким чином, за період, який підлягав перевірці позивач не вів своєї господарської діяльності, але вже був включеним до плану-графіку перевірок на 2017 рік.
З врахуванням викладеного, наказ про проведення виїзної планової перевірки підлягає скасуванню як протиправний.
Представник позивача позовні вимоги підтримав, з підстав, викладених у позовній заяві, додаткових поясненнях (а.с. 34-36), просив позов задовольнити.
Представниця відповідача проти позову заперечила, з підстав, викладених у відзиві на позовну заяві за вх. №2886 від 02.02.2018 та зазначила, що ЗАТ „ПБО „Львівміськбуд” відібрано до плану-графіка проведення документальних перевірок на грудень 2017 року на підставі оперативної інформації про ухилення від оподаткування Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області № 3512/21-04 від 29.11.2017, із високим та середнім ступенем ризику. Оскаржуваний наказ на проведення перевірки прийнято на виконання наказу ДФС України про затвердження плану-графіку проведення документальних перевірок и платників податків на грудень 2017 року, який був чинним на момент його реалізації. Наказ від 12.12.2017 разом із повідомлення про проведення перевірки від 1212.2017 про початок проведення перевірки з 26.12.2017 надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення такого та отримано позивачем, тобто своєчасно та відповідно до приписів п. 77.4 ст. 77 ПК України.
Таким чином, при винесенні цього наказу від 12.12.2017 відповідач діяв у порядку і спосіб передбачені чинним законодавством.
Крім цього звернула увагу на те, що станом на момент проведення перевірки ліквідація підприємства позивача не була завершена, відтак, контролюючі органи не позбавлені права проведення перевірок позивача – боржника під час здійснення ліквідаційної процедури. Термін проведення перевірки згідно з оскаржуваним наказом, станом на момент її проведення завершився станом на час відкриття провадження у справі. Оскільки наказ від 12.12.2017 є актом одноразового застосування, такий вичерпав свою дію фактом його невиконання. Правовідносини між позивачем та відповідачем завершились у момент недопуску посадових осіб відповідача для проведення відповідної перевірки. Тобто, оскаржуваний наказ втратив свою юридичну силу, не підлягає виконанню, відтак, не порушує прав та законних інтересів позивача, а отже і відсутній публічно-правовий спір. Просила у задоволенні позовних вимог відмовити.
Суд заслухав пояснення учасників справи, дослідив фактичні обставини та відповідні їм правовідносини, та встановив таке.
ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» зареєстроване як юридична особа 27.09.1995, код ЄДРПОУ 01273906 (а.с. 12-15).
Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 08.09.2017, 24.10.2014 внесено судове рішення у справі про банкрутство юридичної особи, 25.11.2015 внесено відомості про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією; 03.01.2017 внесено судове рішення про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; 04.05.2017 внесено судове рішення про припинення провадження у справі про банкрутство юридичної особи; 07.06.2017 внесено судове рішення про припинення провадження у справі про банкрутство (а.с. 14, зворот – 15).
29.11.2017 за № 3512/21-04 Галицькою ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області скеровано начальнику управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області лист про проведення перевірки ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» (а.с. 23), у зв’язку з наявністю інформації щодо можливого порушення чинного податкового та іншого законодавства службовими особами, просила розглянути питання щодо включення підприємства до плану графіку перевірок на І квартал 2018 року та провести комплексну виїзну документальну перевірку за період діяльності СГД, просила завчасно повідомити про включення цього підприємства до плану перевірок т дату проведення такої.
05.12.2017 ГУ ДФС у Львівській області скерувало Департаменту аудиту ДФС України лист „Про коригування плану-графіка” за № 6647/8/13-01-1409-20, відповідно до якого надало проект коригувань плану-графіка проведення документальних планових перевірок на грудень 2017, сформованого засобами АІС «Облік податків і платежів» та підсистемою «Податковий аудит» системи «Податковий блок». Згідно з витягом з коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на грудень 2017 року, до такого включено ЗАТ „ПБО „Львівміськбуд”, остання документальна перевірка 02.10.2013 за період з 22.01.2006 по 31.12.2012; запланована документальна перевірка: місяць, початок – 12, за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, тривалістю 10 днів; причина включення – оперативна інформація про ухилення від оподаткування, наказ МФУ від 02.06.2015 № 524, лист ОУ Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області від 29.11.2017 № 3512/21-04 (а.с. 25).
11.12.2017 Департаментом аудиту ДФС України скеровано Департаменту інформаційних технологій ДФС України службову записку (№ 3881-99-9914-03-01-18), відповідно до якого просив внести до баз даних затверджені коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків у грудні 2017 для несення змін в діючий план-графік, з датою затвердження 11.12.2017 (а.с. 24).
12.12.2017 ГУ ДФС у Львівській області видано наказ № 6225 „Про проведення документальної виїзної планової перевірки, відповідно до якого з метою виконання плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на IV квартал 2017 року ГУ ДФС у Львівській області, на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст.20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 77, п. 82.1 ст. 82 ПК України наказано провести документальну планову виїзну перевірку ЗАТ «Проектно-будівельне об’єднання «Львівміськбуд» (ЄДРПОУ 01273906) з питань з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, яку розпочати 26.12.2017, тривалістю 10 робочих днів (а.с.21).
Позивач не погоджуючись із цим наказом, вважаючи такий безпідставним та протиправним, звернувся до суду із цим позовом.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Підпунктом 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України передбачено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Не може бути предметом планової документальної перевірки питання дотримання платником податків принципу "витягнутої руки".
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно п.п. 77.1, 77.2 ст. 77 ПК України Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п. 102.1 ст. 102 ПК України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Так, з метою забезпечення єдиного підходу до формування щоквартального плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків розроблений Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, який затверджений Наказом Міністерства фінансів України № 524 від 02.06.2015 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 24 червня 2015 р. за № 751/27196 (далі Порядок № 524).
Відповідно до п. 4 Розділу І Порядку № 524 до плану-графіка відбираються платники податків відповідно до вимог статті 77 розділу II Податкового кодексу України.
Порядок відбору до плану-графіку платників податків - юридичних осіб, фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів встановлено розділом ІІІ Порядку № 524.
Відповідно до приписів, встановлених Розділом ІІІ Порядку № 524, до розділів I та II плану-графіка включаються платники податків реального сектору економіки, які провадять фінансово-господарську діяльність, сплачують податки та взяті на облік в контролюючих органах як платники податків за основним місцем обліку, або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або які знаходяться у стані зміни свого місцезнаходження.
Формування переліку платників податків до розділів I та II плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами пункту 5 цього розділу, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС. При плануванні на I квартал наступного року враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року, на II та III квартали - за попередній рік, на IV квартал – за перше півріччя поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.
До плану-графіка в першу чергу включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов'язкових платежів.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, аналізуючи норми податкового законодавства в частині, що стосується періодичності проведення перевірок, з’ясовано, що платник податків включається до плану графіку проведення перевірок залежно від ступеня ризику в діяльності такого платника податків. Проте, із урахуванням п. 4 Порядку № 524 та п. 102.1 ст. 102 ПК України періодичність визначається також із урахуванням строку тривалістю 1095 днів (строк можливого визначення суму грошових зобов'язань платника податків), оскільки перевірка поза межами вказаного строку хоча і може бути проведена, проте у випадку спливу строків давності, втрачається можливість у реалізації її результатів та визначення сум грошових зобов’язань за наявності для цього підстав.
Як встановлено з матеріалів справи, у період у 2013 році було проведено останню документальну перевірку позивача за період з 22.01.2006 по 31.12.2012 року (а.с. 24, зворот – 25, зворот).
Таким чином, покликання позивача на те, що ЗАТ „ПБО „Львівміськбуд” неправомірно віднесено до високого ступеню та протиправно включено до плану-графіку проведення документальних планових перевірок на IV квартал 2017 року є безпідставними, оскільки протягом останніх трьох років податковим органом не проводилось документальних планових перевірок діяльності цього підприємства, а тому включення підприємства до плану-графіку перевірок на IV квартал 2017 року здійснено з дотриманням принципу періодичності.
Крім того, посилання представника позивача щодо того, що відповідачем не підтверджено включення позивача до плану-графіку документальних планових перевірок на IV квартал 2017 року, суд вважає необґрунтованими з огляду на таке.
Згідно п. 2 Розділу І Порядку узгоджені відповідно до Порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 805 від 23.10.2013, проекти планів-графіків на наступний квартал формуються територіальними органами ДФС не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС. Проекти річних планів-графіків складаються територіальними органами ДФС не пізніше 01 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Річні плани-графіки не потребують узгодження з органами державного фінансового контролю. Проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа другого та третього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС.
До матеріалів справи долучено витяг з інформаційної системи ГУ ДФС у Львівській області, яким підтверджено формування коригування плану-графіку стосовно ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» 01.12.2017 року (а.с. 87). Тобто, коригування вчинене в межах строків та у спосіб, що передбачені Порядком.
Крім вказаного, разом з проектом плану-графіка (коригування плану-графіка) формуються інформаційно-аналітичні довідки за кожним платником податків засобами інформаційних систем ДФС. Після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб паперовий варіант планів-графіків (коригування планів-графіків) з відповідними додатками з дотриманням вимог щодо направлення документів з грифом «ДСК» та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).
Згідно з п. 4 розділу ІІІ Порядку № 524 структурні підрозділи ДФС надають Департаменту аудиту ДФС до 25 числа другого місяця кварталу аргументовані пропозиції для врахування при формуванні плану перевірок ризикових платників податків, які належать до кластерних об'єднань платників податків, та їх контрагентів з обґрунтуванням необхідності включення. Пропозиції структурних підрозділів ДФС направляються Департаментом аудиту ДФС до територіальних органів ДФС для використання при формуванні плану-графіка на наступний квартал. На рівні територіальних органів ДФС за даними інформаційних ресурсів ДФС та з інших джерел з урахуванням вимог пункту 2 цього розділу проводиться додатковий аналіз платників податків, які відібрані за даними інформаційних систем ДФС та за пропозиціями структурних підрозділів ДФС, щодо їх належності до реального сектору економіки, а також визначаються ризикові контрагенти, у тому числі ті, які знаходяться на обліку в інших територіальних органах ДФС.
До матеріалів справи долучено інформаційно-аналітичну довідку щодо діяльності підприємства, яке включається до плану графіка перевірок (а.с. 26-28). Також представницею відповідача до матеріалів справи надано лист № 133/13-01-14-09-17 Управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області від 23.03.2018 юридичному управлінню витяг з проекту коригувань плану-графіку проведення документальних перевірок у місяці: 12.2017; щодо ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд», відповідно до якого повідомлено, що підприємство позивача запропоновано до включення в план-графік проведення перевірок на грудень 2017, шляхом коригування у зв’язку з наявністю ризиків несплати податків, які відповідають наведеним у інформаційно-аналітичній довідці та також містять покликання на вище вказаний лист ОУ Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області (а.с. 23) від 29.11.2017 за № 3512/21-04 (а.с. 54, 55-56).
Відповідно до п. 1 Переліку відомостей, які містять службову інформацію в органах ДФС, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України № 88 від 22.08.2014, до відомостей, які містять службову інформацію в органах Державної фіскальної служби України, крім іншого, відносяться – план-графік проведення документальних планових перевірок суб’єктів господарювання (протягом дії запланованих заходів); інформація, яка містить відомості про терміни та обсяги запланованих перевірочних заходів конкретних суб’єктів господарювання (до початку перевірки).
Отже, план-графік проведення документальних планових перевірок суб’єктів господарювання формується на підставі інформації щодо кожного платника податків, яка містить гриф «ДСК», а тому методичні рекомендації щодо складання плану-графіка проведення документальних планових перевірок суб’єктів господарювання та інформація щодо підстав включення певного суб’єкта господарювання до плану-графіку проведення перевірки є службовою інформацією.
При цьому суд критично оцінює посилання представника позивача на помилковість віднесення підприємства до високого ступеня ризиків, оскільки проведення такої оцінки є компетенцією Державною фіскальною службою України, а не Головного управління ДФС у Львівській області, а тому твердження представника позивача про помилкове віднесення ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» до визначеної у наказі групи ризику платників податків є безпідставними.
Відповідно до Положення про Головне управління ДФС у Львівській області, затвердженого наказом ДФС від 27.03.2017 року № 202, Головне управління ДФС у Львівській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС.
Пунктом 5 Розділу І Порядку № 524 встановлено, що план-графік складається із планів-графіків територіальних органів ДФС та затверджується Головою ДФС. Затверджений план-графік є обов’язковим для виконання усіма підрозділами територіальних органів ДФС. Відповідальність за якість формування плану-графіка та його коригування, у тому числі якість відбору платників для перевірок на підставі встановлених ризиків у їх діяльності, розрахунок періоду перевірки, термінів проведення перевірки, періодичності включення платників податків до плану-графіка, виконання інших вимог, передбачених законом, покладається на територіальний орган ДФС, який сформував план-графік (коригування плану-графіка).
Таким чином, саме Державна фіскальна служба України, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, наділена повноваженням щодо формування, внесення змін та затвердження плану-графіку перевірок.
Суд зазначає, що прийняття наказів про призначення перевірки та проведення документальної планової перевірки є частиною процесу реалізації Головним управлінням ДФС у Одеській області повноважень, наданих йому законодавством.
Відтак, приймаючи наказ № 6225 від 12.12.2017 року Головне управління ДФС у Львівській області діяло на підставі та в межах повноважень визначених нормами Податкового кодексу України.
Окрім викладеного, суд вважає за доцільне зазначити таке.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 20.04.2017 у справі № 914/1606/14 затверджено мирову угоду від 27.03.2017, якою передбачено, в тому числі, що на 15 років з моменту затвердження мирової угоди відстрочується погашення ЗАТ «Проектно-будівельне об'єднання «Львівміськбуд» грошових вимог кредиторів віднесених до третьої черги, а саме: Галицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів 79003; код ЄДРПОУ 39508163) на суму 6830522,34 грн.
Позивач вважає, що у зв’язку з укладенням такої після набрання законної сили цією ухвалою – 01.11.2017, йому відстрочено погашення заборгованості перед відповідачем на 15 років , жодних обов’язків погашати таких не має, а такий виникне лише через 15 років.
Суд також відхиляє доводи позивача щодо заборони Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» стягнення податків, зборів, обов’язкових платежів і, відповідно, їх нарахування, оскільки спірний наказ не передбачає нарахування податкових зобов’язань чи їх стягнення. Разом з тим, позивачем не наведено жодної норми, яка б забороняла відповідачу проводити перевірки підприємства позивача.
Згідно з п. 86.1 ст.86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Як справедливо зауважила представниця відповідача, позивач своїми твердженнями фактично виключає можливість складення за результатами проведення перевірки довідки, а не акта.
Суд також зауважує, що термін проведення перевірки ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» згідно з оскаржуваним наказом завершився, а оскільки наказ від 12.12.2017 є актом одноразового застосування такий завершив свою дію факом його невиконання – непроведення відповідної перевірки у зазначений у ньому період.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З врахуванням викладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог на підставі наданих письмових доказів, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ЗАТ „ПБО „Львівміськбуд” до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу № 6225 „Про проведення документальної планової перевірки” від 12.12.2017, - є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 139 КАС України відшкодування судових витрат позивачеві, якому у задоволення позову відмовлено не підлягають, а відтак, такі не підлягають розподілу.
З врахуванням приписів ч. 3 ст. 243 КАС України останнім днем виготовлення повного тексту судового рішення у цій справі є 26.05.2018, яке є вихідним днем. 27.05.2018 – святковий день, 28.05.2018 – вихідний день.
В період з 29.05.2018 по 01.06.2018 включно суддя перебувала у відрядженні. 02.06.2018 та 03.06.2018 – вихідні дні.
Таким чином, повний текст цього рішення складено та підписано у перший робочий день судді 04.06.2018.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -
в и р і ш и в:
1. У задоволенні позову Закритого акціонерного товариства «Проектно-будівельне об’єднання «Львівміськбуд» (79035, м. Львів, вул. Зелена, 238; ЄДРПОУ 01273906) до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; ЄДРПОУ 39462700), - відмовити.
2. Судові витрати покласти на позивача.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 04.06.2018.
Суддя Качур Р.П.