Рішення № 74412098, 14.05.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2018
Номер справи
808/2898/17
Номер документу
74412098
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

14 травня 2018 року о/об 12 год. 10 хв.Справа № 808/2898/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у місті Запоріжжі за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Славутич» (72252, Запорізька область, Веселівський район, с.Мала Михайлівка, пров.Молодіжний, буд.1-А; код ЄДРПОУ 30896126)

до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 39396146)

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Славутич» (надалі – позивач або ТОВ «АФ «Славутич») звернулося до суду із адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі – відповідач або ГУ ДФС у Запорізькій області), в якому позивач просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 14.07.2017 №0011291313, №0011311212, №0011321313.

Позивачем в уточненому позові (а.с.79-81) зазначено, що ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до плану-графіку проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ «Агрофірма «Славутич» щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 31.12.2016 та дотримання законодавства щодо укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, якою встановлені порушення, викладені в акті №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017. На підставі висновків акту перевірки, винесені податкові повідомлення-рішення: №0011291313 від 14.07.2017, яким позивачу нараховані штрафні санкції відповідно до п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України на суму 18959,10 грн.; №0011311313 від 14.07.2017, яким позивачу нараховано штраф відповідно до п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України на суму 510,00 грн.; №0011321313 від 14.07.2017, яким позивачу нараховані штрафні санкції відповідно до п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України на суму 43793,80 грн. та відповідно до п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України на суму 119307,89 грн. та донараховано податок на доходи фізичних осіб у розмірі 78117,37 грн. Рішенням ДФС України (вих.№21178/6/99-99-11-02-01-15 від 22.09.2017) у задоволенні скарги відмовлено з формальних підстав, в основу рішення покладено лише декларування загальних норм законодавства України, що не спростовує викладених у скарзі доводів ТОВ «Агрофірма «Славутич». 1) Позивач вважає, що суми штрафних санкцій нарахованих за 2014 рік – 5251,80 грн. нараховані неправомірно, оскільки відповідно до п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України штрафні санкції не нараховуються, у зв’язку із закінченням строку давності їх застосування, а саме не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом. Що стосується розрахунку штрафних санкцій за 2015-2016 роки та застосуванням підвищеного розміру штрафу (75%) позивач зазначає наступне. Підвищений розмір штрафу (зокрема, у розмірі 50%, 75% за п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України) застосовується у випадку повторного виявлення податкових порушень, тобто у випадку коли до платника за аналогічне правопорушення вже було застосовано протягом 1095 днів штрафні санкції шляхом складання податкового повідомлення-рішення. Якщо протягом 1095 днів податкового повідомлення-рішення за таке порушення не приймалось, штраф застосовується у розмірі виявленого вперше порушення. 2) Як вбачається з акту перевірки, податкового повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017 ТОВ «Агрофірма «Славутич» в перевіряємому періоді при нарахуванні виплат за оренду земельних ділянок в натуральній формі не застосовувало коефіцієнт, що є порушенням п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України. Позивач вважає, що донарахування суми податку з доходів фізичних осіб, з нарахованої орендної плати за земельні частки (паї) у 2013-2016p.p., яка видавалась у натуральній формі у розмірі 13098,06 грн., у т.ч. за 2014р. - 12795,60, за 2015р. - 163,53 грн., за 2016р. - 138,92 грн., є незаконним та безпідставним, виходячи з наступного. Відповідно до п.9 договорів оренди укладених з орендодавцями земельних ділянок орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі встановленому за рік, з урахуванням податку на доходи фізичних осіб. За письмовою заявою Орендодавця орендна плата може вноситися у натуральній та відробітковій формі. В такому разі до видачі підлягає сільгосппродукція, або інша продукція, або надаються послуги на загальну суму, що дорівнює розміру орендної плати. Орендна плата у натуральній чи відробітковій формі вноситься з розрахунку середньо ринкових цін діючих на період проведення розрахунків. Оскільки орендна плата нараховувалась в грошовій формі, а вже надалі за погодженням з орендодавцем - видавалась сільгосппродукцією в рахунок орендної плати, що підлягала виплаті орендареві, вже після утримання суми ПДФО, то і коефіцієнт (так званий «натуральний») передбачений п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України (який застосовується лише при визначенні бази оподаткування для нарахування орендної плати в натуральній формі), не застосовувався. Таким чином, донарахування суми податку з доходів фізичних осіб, з нарахованої орендної плати за земельні частки (паї) у 2013-2016p.p., яка видавалась у натуральній формі у розмірі 13098,06 грн., у т.ч. за 2014р. – 12795,60, за 2015р. - 163,53 грн., за 2016р. - 138,92 грн., є незаконним та безпідставним. Як вбачається з акту перевірки, податкового повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017 ТОВ «Агрофірма «Славутич» в перевіряємому періоді невірно було розраховано та утримано податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї, що призвело до заниження податку на суму 65019,31 грн., у т.ч. у 2014р. - 33589,69 грн., за 2016p. - 31429,62 грн. Позивач вважає, що сума заборгованості з уплати податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї у 2014р. у розмірі 33589,69 грн. нарахований неправомірно, оскільки відповідно до п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, а платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, у зв’язку із закінченням строку давності їх нарахування, а саме не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом. Що стосується суми заборгованості з уплати податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї у червні 2016р. на суму 31429,62 грн., то вона була сплачена підприємством самостійно 20.02.2017, тобто ще до складання акту та податкового повідомлення-рішення. У зв’язку з вищевикладеним, донарахування 78117,37 грн. (13098,06 грн. – донарахований податок на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати у натуральній формі за земельні паї (коефіцієнт) та 65019,31 грн. – донарахований податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї) є незаконним та безпідставним. Фінансові санкції у розмірі 46366,06 грн., у тому числі: за січень – 2014р. – 25536,08 грн., за березень 2014р. – 3,00 грн., за квітень 2014р. – 6949,54 грн., за травень 2014р. – 1935,23 грн., 17,49 грн., 11924,72 грн. нараховані незаконно та неправомірно, оскільки відповідно до п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України штрафні санкції не нараховуються, у зв’язку із закінченням строку давності їх застосування, а саме не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом. 3) Враховуючи те, що винесення податкових повідомлень-рішень №0011291313 від 14.07.2017 та №0011321313 від 14.07.2017 є незаконним та безпідставним, отже і податкове повідомлення-рішення №0011311313 від 14.07.2017 щодо застосування штрафної санкції у розмірі 510,00 грн. є незаконним.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.

Відповідачем подано до суду відзив на позов (а.с.84-86), в якому зазначено, що ГУ ДФС у Запорізькій області на підставі наказу №1312 від 24.05.2017 проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «АФ «Славутич» (код 30896126) щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, дотримання законодавства щодо укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2016. За результатами перевірки складено акт №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017 та винесені наступні податкові повідомлення-рішення: №0011291313 форма «Д» від 14.07.2017; №0011311313 форма «ПС» від 14.07.2017; №0011321313 форма «Д» від 14.07.2017. В порушення п.54.2 ст.54, пп.168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.168.4 ст.168, ст.171 Податкового кодексу України ТОВ «АФ «Славутич» у перевіреному періоді проводив виплату доходів (заробітна плата), але не своєчасно перераховував податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 30644,61 грн. Так як на момент проведення перевірки в індивідуальних картках платника ТОВ «АФ «Славутич» відсутні данні про наявність безнадійного боргу, таким чином нараховані штрафні санкції не підлягають списанню відповідно п.101.1 ст.101 Податкового кодексу України. За результатами документальної планової перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0011311313 від 14.07.2017 згідно якого нарахована штрафна санкція за надання не у повному обсязі податкової звітності про суми доходів нарахованих на користь платника податків суми утриманого з них податку (форма 1-ДФ). На підставі ст.176 Податкового кодексу України звіти за формою №1-ДФ за перевіряємий період до Мелітопольської ОДПІ (Веселівське відділення) надавались своєчасно, але не у повному обсязі, а саме ТОВ «АФ «Славутич» в перевіреному періоді не вірно вказало до відомостей суми нарахованої (виплаченої) орендної плати за земельні частки (паї) за період 2014р., в головній книзі відображено суму 1203030,02 грн., за даними звітів за формою №1-ДФ 154742,67 грн., за період 2015р. в головній книзі відображено суму 1119900,47 грн., за даними звітів за формою №1-ДФ 737826,40 грн., за період 2016р. в головній книзі відображено суму 1047655,00 грн., за даними звітів за формою №1-ДФ 0,00 грн. виплата яких здійснювалась через касу та не грошовою формою оплати, що є порушенням п.171.2 ст.171, п.176.2 «б» ст.176 Податкового кодексу України. Так як на момент проведення перевірки в картках платника ТОВ «АФ «Славутич» відсутні данні про наявність безнадійного боргу, таким чином нараховані штрафні санкції не підлягають списанню відповідно п.101.1 ст.101 Податкового кодексу України. Згідно податкового повідомлення-рішення №0011311313 від 14.07.2017 ТОВ «АФ «Славутич» в перевіряємому періоді при нарахуванні виплат за оренду земельних ділянок в натуральній формі не застосувало коефіцієнт, що є порушенням п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України. В перевіряємий період ТОВ «АФ «Славутич» виплачувало орендну плату за земельні ділянки (паї) в грошовій формі та натуральній формі (ячмінь, пшениця, соняшник та інше). Коефіцієнт становить у 2014-2015рр. – 1,176, у 2016р. – 1,219. ТОВ «АФ «Славутич» в перевіряємому періоді при нарахуванні виплат за оренду земельних ділянок в натуральній формі не застосовувало коефіцієнт, що є порушення п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України. Таким чином в порушення п.164.5 ст.164, пп.170.1.1 п.170.1 ст.170, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України ТОВ «АФ «Славутич» не у повному обсязі утримало податок з доходів фізичних осіб, а саме з суми орендної плати за земельні частки (паї) у 2013-2015 році, яка видавалася в натуральній формі у загальній сумі 13098,06 грн., у т.ч. за 2014р. – 12795,60 грн., за 2015р. – 163,53 грн., за 2016р. – 138,93 грн. Перевіркою встановлено, що орендна плата за земельні ділянки нараховувалась у грошовій формі, а за погодженням з орендодавцями деяка частина орендної плати надавалась у негрошовій формі, а саме сільськогосподарською продукцією. Таким чином, донарахування суми податку з доходів фізичних осіб, з нарахованої орендної плати за земельні частки (паї) у 2013-2016рр., яка видавалась у не грошовій формі у сумі 13098,06 грн., відповідає чинному законодавству. Згідно податкового повідомлення рішення №0011311313 від 14.07.2017 ТОВ «АФ «Славутич» в перевіряємому періоді невірно було розраховано та утримано податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати, що призвело до заниження податку на суму 65019,31 грн. В перевіряємий період ТОВ «АФ «Славутич» був нарахований дохід фізичним особам а саме орендна плата за земельні ділянки (паї) у загальній сумі 3370585,49 грн., у т.ч. по періодах у 2014р. – 1203030,02 грн., у 2015р. – 119900,47 грн., у 2016р. – 1047655,00 грн., з якого утримано податок з доходів фізичних осіб у сумі 471998,16 грн., у т.ч. по періодах у 2014р. – 107289,02 грн., у 2015р. – 207560,86 грн., у 2016р. – 157148,28 грн. При проведені перевірки встановлено що, ТОВ «АФ «Славутич» за період 2014-2016рр. невірно було розраховано та утримано податок з доходів фізичних осіб з орендної плати за паї. Таким чином в порушення пп.170.1.1, 170.1.4 п.170.1 ст.170, пп.167.1 п.167 ст.167, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за земельні паї на суму 65019,31 грн. Письмові пояснення щодо встановленого порушення надано головним бухгалтером ТОВ «АФ «Славутич» ОСОБА_3, згідно яких податок з доходів фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) не утримано в повному обсязі за 2014р. з невідомих причин, а невірне визначення податку з доходів фізичних осіб у 2016р. відбулося у зв’язку з технічною несправністю бухгалтерської програми 1С. Так як на момент проведення перевірки в індивідуальних картках платника ТОВ «АФ «Славутич» відсутні данні про наявність безнадійного боргу, таким чином нарахований податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї і штрафні санкції не підлягають списанню відповідно п.101.1 ст.101 Податкового кодексу України. Відповідно до винесеного податкового повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017 ТОВ «АФ «Славутич» в перевіряємому періоді проводило виплату доходів (орендна плата за паї) , але не своєчасно перераховувало податок з доходів фізичних осіб. В порушення п.54.2 ст.54, пп.168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.168.4 ст.168, ст.171 Податкового кодексу України ТОВ «АФ «Славутич» у перевіреному періоді проводило виплату доходів (орендна плата за землю), але не своєчасно перераховувало податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 596539,48 грн. Так як на момент проведення перевірки в індивідуальних картках платника ТОВ «АФ «Славутич» відсутні данні про наявність безнадійного боргу, таким чином нарахований податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї і штрафні санкції не підлягають списанню відповідно п.101.1 ст.101 Податкового кодексу України.

Представник відповідача проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.

У період з 06.06.2017 по 26.06.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «АФ «Славутич» (код ЄДРПОУ 30896126) щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, дотримання законодавства щодо укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.12.2016, за результатами якої складено Акт №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017 (а.с.14-36).

За висновками Акту №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017 перевіркою встановлено порушення ТОВ «АФ «Славутич»: 1) п.119.2 ст.119, п.171.2 ст.171, пп.«б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України в частині відомості за формою 1-ДФ в період з 01.01.2014 по 31.12.2016 про суми доходів сплачених на користь платника податків подано не в повному обсязі; 2) п.54.2 ст.54, пп.168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.168.4 ст.168, ст.171 Податкового кодексу України в результаті чого у перевіреному періоді проводилася виплата доходів (заробітна плата), але несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб у розмірі 30644,61 грн., у т.ч. по періодах: січень 2014р. - 3729,65 грн., серпень 2015р. - 8638,14 грн., жовтень 2015р. - 8127,84 грн., квітень 2016р. - 1456,39 грн., червень 2016 - 8692,59 грн.; 3) п.54.2 ст.54, пп.168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.168.4 ст.168, ст.171 Податкового кодексу України, в результаті чого у перевіреному періоді проводилася виплата доходів (оренда плата за паї), але несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб у розмірі 596539,48 грн., у тому числі по періодах: січень - 2014р. - 127680,40 грн., березень 2014р. - 15,00 грн., квітень 2014р. - 34747,70 грн., травень 2014р. - 69387,24 грн., серпень 2015р.; - 88756,18 грн., листопад 2015р. - 118804,68 грн., червень 2016р. - 157148,28 грн.; 4) пп.170.1.1, 170.1.4 п.170.1 ст.170, п.167.1 ст.167, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за земельні паї на суму 65019,31 грн.; 5) п.164.5 ст.164, пп.170.1.1 п.170.1 ст.170, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати у натуральній формі за земельні паї на 13098,06 грн., у т.ч. за 2014р. – 12795,60 грн., за 2015р. – 163,53 грн., 2016р. – 138,92 грн. (а.с.25-26).

Результатом розгляду ГУ ДФС у Запорізькій області Акту перевірки №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017 стало прийняття 14.07.2017 відносно позивача податкових повідомлень-рішень:

1) №0011291313, яким позивачу нараховані штрафні санкції відповідно до п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України у сумі 18959,10 грн. (а.с.7-8);

2) №0011311313, яким позивачу нараховано штраф відповідно до п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України на суму 510,00 грн. (а.с.9-10);

3) №0011321313, яким позивачу нараховані штрафні санкції відповідно до п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України у сумі 43793,80 грн. та відповідно до п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України у сумі 119307,89 грн., а також донараховано податок на доходи фізичних осіб у сумі 78117,37 грн. (а.с.11-13).

Судом досліджено Розрахунки податкових зобов’язань та штрафних санкцій до вищевказаних податкових повідомлень-рішень (а.с.8, 10, 12-13).

За змістом Акту №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017 на підставі ст.176 Податкового кодексу України звіти за формою №1-ДФ за перевіряємий період до Мелітопольської ОДПІ (Веселівське відділення) надавались своєчасно, але не у повному обсязі, а саме ТОВ «АФ «Славутич» в перевіреному періоді не вірно вказало до відомостей суми нарахованої (виплаченої) орендної плати за земельні частки (паї) за період 2014р., в головній книзі відображено суму 1203030,02 грн., за даними звітів за формою №1-ДФ 154742,67 грн, за період 2015р. в головній книзі відображено суму 1119900,47 грн., за даними звітів за формою №1-ДФ 737826,40 грн., за період 2016р. в головній книзі відображено суму 1047655,00 грн., за даними звітів за формою №1-ДФ 0,00 грн. виплата яких здійснювалась через касу та не грошовою формою оплати, що є порушенням п.171.2 ст.171, пп.«б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України. У перевірений період ТОВ «АФ «Славутич» виплачувало орендну плату за земельні ділянки (паї) в грошовій формі та натуральній формі (ячмінь, пшениця, соняшник та інше). Коефіцієнт становить у 2014-2015рр. – 1,176, у 2016р. – 1,219. ТОВ «АФ «Славутич» у перевіреному періоді при нарахуванні виплат за оренду земельних ділянок в натуральній формі не застосовувало коефіцієнт, що є порушенням п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України. Таким чином, в порушення п.164.5 ст.164, пп.170.1.1 п.170.1 ст.170, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України ТОВ «АФ «Славутич» не у повному обсязі утримало податок з доходів фізичних осіб, а саме з суми орендної плати за земельні частки (паї) у 2013-2015 році, яка видавалася в натуральній формі у загальній сумі 13098,06 грн., у т.ч. за 2014р. – 12795,60 грн., за 2015р. – 163,53 грн., за 2016р. – 138,93 грн. Перевіркою встановлено, що орендна плата за земельні ділянки нараховувалась у грошовій формі, а за погодженням з орендодавцями деяка частина орендної плати надавалась у негрошовій формі, а саме сільськогосподарською продукцією. ТОВ «АФ «Славутич» у перевіреному періоді невірно розраховано та утримано податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати, що призвело до заниження податку на суму 65019,31 грн. ТОВ «АФ «Славутич» був нарахований дохід фізичним особам, а саме: орендна плата за земельні ділянки (паї) у загальній сумі 3370585,49 грн., у т.ч. по періодах у 2014р. – 1203030,02 грн., у 2015р. – 119900,47 грн., у 2016р. – 1047655,00 грн., з якого утримано податок з доходів фізичних осіб у сумі 471998,16 грн., у т.ч. по періодах у 2014р. – 107289,02 грн., у 2015р. – 207560,86 грн., у 2016р. – 157148,28 грн. Перевіркою встановлено що, ТОВ «АФ «Славутич» за період 2014-2016рр. невірно було розраховано та утримано податок з доходів фізичних осіб з орендної плати за паї. Таким чином, в порушення пп.170.1.1, 170.1.4 п.170.1 ст.170, пп.167.1 п.167 ст.167, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за земельні паї на суму 65019,31 грн. Письмові пояснення щодо встановленого порушення надано головним бухгалтером ТОВ «АФ «Славутич» ОСОБА_3, згідно яких податок з доходів фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) не утримано в повному обсязі за 2014р. з невідомих причин, а невірне визначення податку з доходів фізичних осіб у 2016р. відбулося у зв’язку з технічною несправністю бухгалтерської програми 1С. ТОВ «АФ «Славутич» у перевіреному періоді проводило виплату доходів (орендна плата за паї), але не своєчасно перераховувало податок з доходів фізичних осіб. В порушення п.54.2 ст.54, пп.168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.168.4 ст.168, ст.171 Податкового кодексу України ТОВ «АФ «Славутич» у перевіреному періоді проводив виплату доходів (орендна плата за землю), але не своєчасно перераховував податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 596539,48 грн.

Відповідачем у підтвердження викладених в Акті перевірки №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017 порушень подано до суду пояснення надані головним бухгалтером ТОВ «АФ «Славутич» ОСОБА_3, яка підтверджує факт їх допущення (а.с.93).

Позивач вважає, що суми штрафних санкцій, зокрема, за 2014 рік - 5251,80 грн.: січень - 34,08 грн. та 898,33 грн., липень 2014р. - 4319,07 грн., нараховані неправомірно, оскільки відповідно до п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України штрафні санкції не нараховуються, у зв'язку із закінченням строку давності їх застосування, а саме не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом.

В той же час, розрахунок штрафних санкцій за 2015-2016р.р. та застосування підвищеного розміру штрафу (75%) на думку позивача здійснено з порушенням п.127.1 Податкового кодексу України, оскільки як вбачається із розрахунку нарахування штрафних санкцій орган ДФС застосував штрафи у розмірі 25% до одного випадку та у розмірі 50% до другого випадку та 75% до третього випадку. Тобто відповідач в одному Акті перевірки зафіксував і перше, повторні порушення.

Свою правову позицію позивач ґрунтує і Листом ДФС України від 19.11.2015 за №11059/С/99-99-10-03-02-14, в якому щодо штрафів за п.127.1 Податкового кодексу України зазначається: «… Крім того, передбачений п.127.1 ст.127 Кодексу розмір штрафної санкції диференційований залежно від повторності визначення суми податкового зобов'язання з цього податку. При цьому ознаки повторності виникають в тому випадку, коли визначення контролюючим органом податкового зобов'язання ... відбувається після того, як протягом останніх 1095 днів контролюючим органом вже було вчинено дії з ... визначення податкового зобов'язання стосовно одного і того самого платника податків …».

Стосовно заниження податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати у натуральній формі за земельні паї на суму 13098,06 грн., у т.ч. у лютому 2014р. (тобто за 2013 рік) - 12795,60 грн., у січні 2015р. (тобто за 2014р.) - 163,53 грн., у травні 2016р. - 138,92 грн., яке стало підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017, позивач пояснює тим, що донарахований податок на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати у натуральній формі за земельні паї (коефіцієнт) у лютому 2014 року на суму 12795,60 грн. є податком за 2013 рік, а отже, нарахований всупереч п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України. Оскільки орендна плата нараховувалась в грошовій формі, а вже надалі за погодженням з орендодавцем - видавалась сільгосппродукцією в рахунок орендної плати, яка підлягала виплаті орендареві, вже після утримання суми ПДФО, то і коефіцієнт, (так званий «натуральний») передбачений п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України, (який застосовується лише при визначенні бази оподаткування для нарахування орендної плати в натуральній формі), на думку позивача – не застосовувався. З цих міркувань, донарахування суми податку з доходів фізичних осіб, з нарахованої орендної плати за земельні частки (паї) у 2013-2016 p.p., яка видавалась у натуральній формі у розмірі 13098,06 грн. позивач вважає незаконним та безпідставним.

Позивачем не надано до суду документальних доказів сплати орендної плати за користування земельними ділянками (паями) у натуральній формі сільгосппродукцією. Укладених з власниками земельних паїв договорів до суду позивач не надав.

Стосовно розрахованого та утриманого податку з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї, що призвело до заниження податку на суму 65019,31 грн., у т.ч. за квітень 2014р. - 33589,69 грн., червень 2016р. - 31429,62 грн. (що стало умовою прийняття податкового повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017), на думку позивача донарахований податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї за квітень 2014р. на суму 33589,69 грн., нараховано всупереч приписів п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України. Стосовно заборгованості з уплати податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї у червні 2016р. на 31429,62 грн., то вони сплачені позивачем самостійно 20.02.2017, ще до складання акту перевірки. У зв'язку з вищезазначеним, донарахування 78117,37 грн. (13098,06 грн. - донарахований податок на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати у натуральній формі за земельні паї (коефіцієнт) та 65019,31 грн. - донарахований податок з доходів фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї) є, на думку позивача, незаконним та безпідставним.

В той же час позивачем, його представником не надано до суду документальних доказів зарахування на казначейський рахунок 31429,62 грн. податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї у червні 2016р., самостійну сплату податку 20.02.2017.

Як передбачено абз.1 ч.4 ст.45 Бюджетного кодексу України, податки і збори та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (за винятком установ України, які функціонують за кордоном).

Податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок (ч.5 ст.45 Бюджетного кодексу України).

За приписами п.2.2 Розділу 2 «Положення про єдиний казначейський рахунок», затвердженого 26.06.2002 наказом Державного казначейства України №122 (у редакції наказу Державного казначейства України №449 від 30.11.2010), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.07.2002 за №594/6882, з метою відображення у режимі реального часу інформації про стан ЄКР, відкритого в НБУ, на балансі Державного казначейства України відкритий відповідний єдиний казначейський рахунок за відповідним балансовим рахунком Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 №119 (далі - ЄКР, відкритий на балансі Державного казначейства України). На ЄКР, відкритому на балансі Державного казначейства України, відображаються операції про рух коштів на рахунках, що відкриті в Державному казначействі України та Головних управліннях Державного казначейства України (далі - органи Державного казначейства України). ЄКР, відкритий на балансі Державного казначейства України, об'єднує кошти субрахунків, що відкриті на балансі Головних управлінь Державного казначейства України (далі - субрахунки ЄКР). У Державному казначействі України відкриваються та ведуться програмними засобами рахунки в розрізі Головних управлінь Державного казначейства України, які відображають рух коштів на субрахунках ЄКР та несуть аналогічний інформаційний зміст.

Таким чином, усі сплачені податки і збори (обов’язкові платежі), незалежно від того, до якого бюджету вони сплачені, в будь-якому випадку зараховуються та акумулюються на один консолідований рахунок – єдиний казначейський рахунок, а зарахування на відповідний рахунок має значення лише для обліку коштів.

Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов’язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів. Позивачем не доведено вжиття активних дій щодо сплати податку на доходи фізичних осіб з нарахованої орендної плати за паї за червень 2016р.

Стосовно несвоєчасно перерахованого податку на доходи фізичних осіб у розмірі 596539,48 грн. за виплату доходів (орендна плата за паї) у тому числі по періодах: січень - 2014р. – 127680,40 грн., березень 2014р. – 15,00 грн., квітень 2014р. – 34747,70 грн., травень 2014р. – 69387,24 грн., серпень 2015р.; - 88756,18 грн., листопад 2015р. - 118804,68 грн., червень 2016р. - 157148,28 грн. (які стали підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017), позивач вважає, що фінансові санкції у розмірі 46366,06 грн., в тому числі: за січень 2014р. - 25536,08 грн., за березень 2014р. - 3,00 грн., за квітень 2014р. - 6949,54 грн., за травень 2014р. - 1935,23 грн., 17,49 грн., 11924,72 грн. нараховано всупереч приписам п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України.

Інших аргументів щодо скасування податкового повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017 позивач не навів та документально не підтвердив.

Оскільки винесення податкових повідомлень-рішень №0011291313 від 14.07.2017 та №0011321313 від 14.07.2017 є незаконним та безпідставним то і податкове повідомлення-рішення №0011311313 від 14.07.2017 (яким застосована штрафна санкція за надання не у повному обсязі податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків суми утриманого з них податку (форма 1ДФ) в період 01.01.2014 по 31.12.2016 у сумі 510,00 грн.) є, на думку позивача, незаконним.

Судом взято до уваги, що позивачем не надано в обґрунтування позовних вимог ані «Звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів», ані «Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» за Формою №1ДФ за відповідні періоди, оподаткування яких становить предмет спору у справі.

Позов підлягає частковому задоволенню через зазначене вище та через наступне.

Згідно з ч.2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Одним із основних принципів на яких ґрунтується бухгалтерський облік та фінансова звітність, відповідно до ст.4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», є принцип превалювання сутності над формою – операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми.

Згідно з ст.1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» господарська операція – це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства.

З урахуванням приписів ч.1, ч.2 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.1.2, п.2.1 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704, позивачем до суду не надано доказів, документів у спростування відомостей, зазначених в Акті перевірки №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017.

Судом вивчено приписи п.119.2 ст.119, п.171.2 ст.171, пп.«б» п.176.2 ст.176, п.54.2 ст.54, пп.168.1.1, 168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.168.4 ст.168, ст.171, пп.170.1.1, 170.1.4 п.170.1 ст.170, п.167.1 ст.167, п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України (на які відповідач посилається в Акті перевірки №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017).

Досліджені судом Висновки Торгово-промислової палати України №2220/05-4 від 25.09.2013, №3365/05-4 від 26.09.2014 про наявні обставини непереборної сили (а.с.38-39), Розрахунки частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2015, 2016 роки (а.с.94-99) не спростовують порушень викладених відповідачем в Акті перевірки №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017.

Враховуючи матеріали справи, знаходять своє підтвердження порушення позивачем вимог п.119.2 ст.119, п.171.2 ст.171, пп.«б» п.176.2 ст.176, п.54.2 ст.54, пп.168.1.1, 168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.168.4 ст.168, ст.171, пп.170.1.1, 170.1.4 п.170.1 ст.170, п.167.1 ст.167, п.164.5 ст.164 Податкового кодексу України, як то зазначено в Акті перевірки №30/08-01-13-13/30896126 від 04.07.2017.

У п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України зазначено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу. Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого пунктом 169.4 статті 169 цього Кодексу, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами цього Кодексу.

Зміст п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України не пов’язує повторність з здійсненням протягом останніх 1095 днів контролюючим органом дій з визначення податкового зобов’язання стосовно одного і того самого платника податків.

Повторність у п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України пов'язується лише з вчиненням таких самих дій протягом 1095 днів вдруге, втретє та більше.

Викладене у Листі ДФС України від 19.11.2015 за №11059/С/99-99-10-03-02-14 не є нормами права.

Таким чином, суд не приймає до уваги твердження позивача, що підвищені розміри штрафів (50%, 75%) застосовуються лише у випадках якщо за аналогічні правопорушення вже було контролюючим органом застосовано штрафні санкції шляхом складання податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Як зазначено у п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України, неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень (…).

Згідно з п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Суд погоджується з позицією позивача про необхідність застосування до спірних правовідносин приписів п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України.

Застережень щодо одночасного визначення повторності дій правопорушень та строку визначення контролюючим органом грошового зобов’язання норми права не містять.

Звідси, визначення контролюючим органом грошового зобов’язання з порушенням п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України не впливає на повторність протиправних дій і розмір штрафної санкції (50%, 75%).

Оскільки податковий борг за січень 2014 року по терміну сплати 30.01.2014 був фактично погашений позивачем у лютому 2014 року, то відповідачем необґрунтовано накладено на позивача штраф у сумі 932,41 грн. (932,41 грн. = 34.08 грн. + 898,33 грн.) за податковим повідомленням-рішенням №0011291313 від 14.07.2017.

Таким чином, податкове повідомлення-рішення №0011291313 від 14.07.2017 є протиправним і підлягає скасуванню у частині збільшення позивачу грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб у вигляді штрафних (фінансових) санкцій на суму 932 грн. 41 коп.

Також, оскільки терміном сплати податку на доходи фізичних осіб, з нарахованої орендної плати у натуральній формі за земельні паї, за лютий 2014 року є 04.03.2014, а за квітень 2014 року є 30.05.2014, то відповідачем за результатами перевірки протиправно донараховано позивачу податок на доходи фізичних осіб за лютий 2014 року у сумі 12795,60 грн., за квітень 2014 року у сумі 33589,69 грн. та, відповідно, накладено штраф у сумі 3198,90 грн. (25% від суми 12795,60 грн.) та у сумі 16794,85 грн. (50% від суми 33589,69 грн.).

У суду не має зауважень щодо застосування відповідачем до позивача штрафу у сумі 119307,89 грн.

Таким чином, податкове повідомлення-рішення №0011321313 від 14.07.2017 є протиправним і підлягає скасуванню у частині збільшення позивачу грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в сумі 66379 грн. 04 коп., у тому числі: 46385 грн. 29 коп. (46385 грн. 29 коп. = 78117,37 грн. – 31732,08 грн.) - за податковими зобов'язаннями; 19993 грн. 75 коп. (19993 грн. 75 коп. = 43793,80 грн. – 23800,05 грн.) – за штрафними (фінансовими) санкціями.

Оскільки позивачем не спростовано, що в порушення п.119.2 ст.119, п.171.2 ст.171, пп.«б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України у частині відомостей за формою №1-ДФ ТОВ «АФ «Славутич» у період з 01.01.2014 по 31.12.2016 про суми доходів сплачених на користь платника податків подано не у повному обсязі, то відповідачем обґрунтовано накладено на позивача штраф у сумі 510,00 грн.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги ТОВ «АФ «Славутич» підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Згідно з ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Оскільки суб’єктом владних повноважень у справі було саме ГУ ДФС у Запорізькій області, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати, документально підтверджені у сумі 1009 грн. 65 коп. пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 139, 243-246 КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 39396146) від 14.07.2017 за №0011291313, в частині збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Славутич» (72252, Запорізька область, Веселівський район, с.Мала Михайлівка, пров.Молодіжний, буд.1-А; код ЄДРПОУ 30896126) грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб у вигляді штрафних (фінансових) санкцій на суму 932 грн. 41 коп.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 39396146) від 14.07.2017 за №0011321313, в частині збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Славутич» (72252, Запорізька область, Веселівський район, с.Мала Михайлівка, пров.Молодіжний, буд.1-А; код ЄДРПОУ 30896126) грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в сумі 66379 грн. 04 коп., у тому числі: 46385 грн. 29 коп. - за податковими зобов'язаннями; 19993 грн. 75 коп. – за штрафними (фінансовими) санкціями.

В іншій частині позову відмовити.

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Славутич» (72252, Запорізька область, Веселівський район, с.Мала Михайлівка, пров.Молодіжний, буд.1-А; код ЄДРПОУ 30896126) з бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 39396146) судові витрати у сумі 1009 грн. 65 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Повний текст судового рішення складено 16.05.2018.

Суддя О.О. Прасов