
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/3378/18
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Мікули О.І., Гінди О.М.
з участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року суддя Микитюк Р.В., час ухвалення 14.25 год., місце ухвалення м.Івано-Франківськ у справі № 809/193/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №161473-13 від 01.06.2017, повний текст складено 12.03.2018р., -
В С Т А Н О В И Л А:
02.02.2018р. позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області від 01.06.2017 №161473-13 про нарахування транспортного податку у розмірі 25000,0 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що застосування транспортного податку до нього у 2017 році є протиправним, оскільки вважає, що об`єм двигуна його автомобіля марки AUDI модель Q7, 2016 року випуску становить 2967 куб. см., а отже згідно закону не є об`єктом оподаткування, а він не є платником податкового зобов`язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб. Також вважає, що ГУ ДФС в Івано-Франківській області несвоєчасно направлено йому вказане податкове повідомлення - рішення, оскільки пп. 267.6.2. п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.
Позивач оскаржив дане рішення з підстав неповного з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовані лише тим, що згідно Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році, його транспортний засіб не підлягає оподаткуванню, оскільки згідно Переліку, підлягає оподаткуванню автомобілі марки AUDI модель Q7 до 1 року експлуатації, з об'ємом циліндрів двигуна 2,0 та типом пального «бензин», або з типом пального «дизель» та об'ємом двигуна 3,0.
Вважає, що суд першої інстанції безпідставно прийняв до уваги пояснення відповідача щодо його самовільного округлення об'єму двигуна автомобіля позивача в більшу сторону. Жодного нормативно-правового акту, який би закріплював таке право відповідача заокруглювати об'єми автомобілів в більшу сторону не надано.
Судом першої інстанції не взято до уваги редакцію нормативно-правових актів, яка діяла станом на 11.11.2016 року, коли позивачем фактично було придбано автомобіль.
Просить скасувати рішення та прийняти нове, яким позов задоволити.
Відповідач подав відзив в якому зазначає, що переліку, розміщеному у червні 2017 на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, у інформації стосовно автомобіля з параметрами, що відповідають автомобілю позивача, один з показників не співпадає (а саме, показник об»єму циліндрів двигуна не співпадає (є дещо меншим)) з показником, який вказаний у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу позивача, то згідно з правилом, математичного округлення - об»єм циліндрів двигуна автомобіля позивача становить 3000 см куб.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, представника апелянта, яка просить задоволити апеляційну скаргу, представника відповідача, яка просить залишити без змін рішення суду, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 належить автомобіль марки АUDI Q7, 2016 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, об`єм двигуна - 2967 куб. см., що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 (а.с. 21).
п. 1.3 рішення Тисменицької міської ради VI сесією VII скликання від 27.01.2016 "Про місцеві податки і збори " встановлено транспортний податок (а.с. 44).
Положенням про порядок справляння транспортного податку, яке затверджене як додаток №3 до рішення сесії від 27.01.2016 визначено, що ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 250000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування. Об`єктом оподаткування - є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня (1,03 млн. грн.) (а.с. 53).
01 червня 2017 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №161473-13, яким ОСОБА_1 визначено суму грошових зобов'язань по транспортному податку з фізичних осіб у розмірі 25000,00 грн.
27.10.2017 позивач отримав оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
Не погоджуючись з винесеним податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся з заявою до ГУ ДФС в Івано-Франківській області, яким позивачу надано відповідь, в якій зокрема зазначено, що відповідачем на підставі підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПКУ за ставкою, визначеною пунктом 267.4 статті 267 ПКУ, був проведений розрахунок транспортного податку та сформовано податкове повідомлення-рішення (форма "Ф") від 01.06.2017 №161473-13 на суму 25000,00 гривень, яке було направлено платнику 18.07.2017 рекомендованим листом. Даний лист 19.08.2017 повернувся до ГУ ДФС в Івано-Франківській області з вітміткою "за закінченням встановленого строку зберігання". ГУ ДФС в Івано-Франківській області надано позивачу копію податкового повідомлення-рішення від 01.06.2017 №161473-13 на суму 25000,00 гривень (а.с. 13-14).
03.11.2017 позивач звернувся зі скаргою до Державної фіскальної служби України про перегляд податкового повідомлення-рішення №161473-13 від 01.06.2017 (а.с. 15-18).
23.11.2017 Державною фіскальною службою України прийнято рішення про результати розгляду скарги №15548/Д/99-99-11-02-01-14, яким залишено без змін податкове повідомлення-рішення №161473-13 від 01.06.2017 про визначення суми податкового зобов`язання з транспортного податку на 2017 рік, а скаргу - без задоволення (а.с. 19-20).
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесено податковим органом правомірно, виходячи з наступного:
Відповідно до пп.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Положення пп.267.2.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України визначають, що об`єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Базою оподаткування у відповідності до пп.267.3.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Згідно п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000,00 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Відповідно до пп.267.5.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
підпунктом 267.6.1 пункту 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України передбачено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Згідно пп. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
Тобто, із набранням чинності вказаними положеннями ПК України 01.01.2015 року, власники транспортних засобів, які використовувалися до 5 років та об'ємом 3000 куб. см є платниками транспортного податку.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції та твердженням податкового органу, що показники транспортних засобів, які відображають кількісний вимір та визначаються у цифровому форматі, зокрема об`єм циліндрів двигуна округлюються до найбільшого цілого значення, а тому об`єм циліндрів двигуна транспортного засобу позивача (2967 см. куб.) округлюється до 3000 см. куб.
Перелік транспортних засобів, які є об`єктом оподаткування транспортним податком, з середньоринковою вартістю, розрахованою згідно з Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (Методика №428), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 428, був розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку у червні 2017.
Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою 18.02.2016 постановою Кабінету Міністрів України №66 визначено механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей їх віднесення до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Відповідно до п. 13 вказаної Методики, Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна, тип пального.
Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна та тип пального (п. 14 Методики).
Показники транспортних засобів, які відображають кількісний вимір та визначаються у цифровому форматі, зокрема об`єм циліндрів двигуна округлюються до найбільшого цілого значення.
Таким чином, об`єм циліндрів двигуна транспортного засобу позивача (2967 см. куб.) округлюється до 3000 см. куб.
Автомобіль АUDI Q7, 2016 року випуску, зазначений у переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році, розміщеному на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку (а.с.42, 43)
Відповідно до розрахунку вартості, наявного на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України середньоринкова вартість транспортного засобу - автомобілю АUDI Q7, 2016 року випуску для типу пального дизель становить 1 245 404,54 грн., для типу пального бензин становить 1 225 194,40 грн.
Відповідно до ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України - суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, то воно не може бути скасоване чи змінене з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
Керуючись ст.ст. 243 ч.3, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року у справі № 809/193/18 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий суддя М. П. Кушнерик судді О. І. Мікула О. М. Гінда Повне судове рішення складено 01.06.18