
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2018 року справа № 823/928/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
секретар судового засідання - Попельнуха Ю.І.,
за участю представників:
позивача - Безкровної Ж.Г., Доброштана О.М.,
відповідача - Зіменка С.М.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Імперіал плюс" до Державної фіскальної служби України про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Приватне підприємство "Імперіал плюс" (19900, Черкаська область, смт. Чорнобай, вул. Центральна, 177, далі - ПП "Імперіал плюс", позивач) подало позов до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, далі - ДФС України, відповідач), в якому просить:
- скасувати рішення комісії ДФСУ, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації 520251/30284277 від 02.01.2018, № 520250/30284277 від 02.01.2018, № 495450/30284277 від 28.12.2017;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати датою прийняття податкові накладні № 1708, 1711, 1720 від 14.12.2017.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до приписів п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України складено податкові накладні від 14.12.2017 №№1708, 1711, 1720 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак Державною фіскальною службою України у відповідності до пп. 201.16.3 п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України прийняті рішення № 520251/30284277 від 02.01.2018, № 520250/30284277 від 02.01.2018, № 495450/30284277 від 28.12.2017 про відмову у реєстрації вказаних податкових накладних з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/ або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про їх реєстрацію.
Позивач вважає оскаржувані рішення ДФС України № 520251/30284277 від 02.01.2018, № 520250/30284277 від 02.01.2018, № 495450/30284277 від 28.12.2017 необґрунтованими та такими, що не відповідають чинному законодавству, оскільки позивачем були надані всі необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податкових накладних від 14.12.2017 №№1708, 1711, 1720.
Також, позивач зазначає, що приймаючи оскаржувані рішення відповідачем невірно обрано спосіб реалізації покладених на ДФС завдань та функцій, оскільки ДФС обмежилася лише аналізом наданих позивачем документів та пояснень, що є порушенням принципів всебічності та неупередженості.
В письмових запереченнях на адміністративний позов відповідач просив в його задоволенні відмовити повністю, зазначивши при цьому, що рішеннями комісії ДФС України від 19.01.2018 № 7896/30284277, позивачеві було відмовлено у реєстрації податкової накладної № 1 від 22.12.2017, від 19.01.2018 № 7897/30284277 позивачеві було відмовлено у реєстрації податкової накладної № 5 від 21.12.2017 та від 19.01.2018 № 7898/30284277 позивачеві було відмовлено у реєстрації податкової накладної № 2 від 22.12.2017 з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, а саме: позивачем не було надано документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством, в товарно-транспортних накладних не зазначено хто отримав товар: яка посада, фамілія , ім'я та по батькові, за підписом ідентифікувати не можливо. Також, відсутні документи на автомобілі, які перевозили товар та договори на здійснення перевезень, укладених з тих хто надає послуги на перевезення.
05 березня 2018 року ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду позовну заяву ПП "Імперіал плюс" залишено без руху та встановлено строк, протягом якого можуть бути усунуті недоліки.
16 березня 2018 року представником позивача подано супровідним листом документи на усунення недоліків позовної заяви.
23 березня 2018 року ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, визначено здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 02.05.2018.
02 травня 2015 року усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду, занесеною в протокол судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 15.05.2018.
14 травня 2018 року представник позивача подав до суду клопотання про долучення документів згідно додатку.
15 травня 2018 року усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду, занесеною в протоко судового засідання, оголошено перерву у судовому засіданні до 23.05.2018.
У судовому засіданні 23.05.2018 представники позивача просили адміністративний позов задовольнити повність, а представник відповідача - відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Суд встановив, що приватне підприємство "Імперіал плюс", зареєстроване, як суб'єкт господарювання - юридична особа 10.12.1999. Видом діяльності даного підприємства, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій є, зокрема, переробка молока, виробництво масла та сиру.
24 березня 2016 року між позивачем та ТОВ "Лира-Конд" укладено договір поставки № 15/16, відповідно до якого позивач зобов'язується поставити у власність ТОВ "Лира-Конд" товар в асортименті, кількості та за цінами, зазначеними у накладних, що свідчать про прийом-передачу товару між сторонами, і які є невід'ємною частиною даного договору, а ТОВ "Лира-Кондр" зобов'язується прийняти та оплатити товар, відповідно до умов даного договору.
10 січня 2017 року між позивачем та ТОВ "Комора ОПТ" укладено договір поставки № 08/17, відповідно до якого позивач зобов'язується поставити у власність ТОВ "Комора ОПТ" товар в асортименті, кількості та за цінами, зазначеними у накладних, що свідчать про прийом-передачу товару між сторонами, і які є невід'ємною частиною даного договору, а ТОВ "Комора ОПТ" зобов'язується прийняти та оплатити товар, відповідно до умов даного договору.
01 травня 2017 року між позивачем та ТОВ "Георг Біосистеми" укладено договір поставки № б/н, відповідно до якого позивач зобов'язується передати у власність ТОВ "Георг Біосистеми" товар в асортименті, кількості та за цінами, зазначеними в накладних, що свідчать про прийом-передачу товару між сторонами, і які є невід'ємною частиною даного договору, а ТОВ "Георг Біосистеми" зобов'язується прийняти та оплатити товар, відповідно до умов даного договору.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг відповідно до вказаних договорів позивач в установлені терміни склав, зокрема, податкові накладні від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720 та відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та направив 19.12.2017 в електронному вигляді до Державної фіскальної служби України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
19 грудня 2017 року відповідач прийняв податкові накладні від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720, однак відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена у зв'язку з тим, що ПН/РК відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації НП/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 0402., 0404., 0405. та запропоновано позивачеві надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
26 грудня 2017 року позивачем відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України направлено в електронному вигляді до ДФС України документи, щодо підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720, а саме:
- пояснення щодо коротких відомостей про підприємство та проведення здійснення операцій,
- договори поставок № 15/16 від 24.03.2016, № 08/17 від 10.01.2017, № б/н від 01.05.2017,
- банківські виписки з поточного рахунку за 14.12.2017,
- видаткові накладні від 14.12.2017 № 1586 та № 1596, від 19.12.2017 № 1624 на відвантаження продукції власного виробництва,
- товарно-транспортні накладні від 14.12.2017 № 20171219/005 та № 20171214/012, від 19.12.2017 № 20171214/003,
- якісні посвідчення, протоколи випробувань масла селянського,
- пояснення, що основним видом діяльності ПП "Імперіал плюс" є перероблення молока, виробництво масла та сиру.
Таблицю даних платника податку ПП "Імперіал плюс" подано 20.07.2017 за №2, 26.07.2017 за № 3 та 15.08.2017 за № 6.
На підтвердження подання вищезазначених документів ПП "Іперіал плюс" отримано квитанції від 20.07.2017, 26.07.2017 та 15.08.2017 про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні, а також квитанції № 2, № 3 про прийняття документів, в яких зазначено, що інформація з Таблиць даних платника податку врахована.
Комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України прийняла рішення від 28.12.2017 № 495450/30284277, від 02.01.2018 № 520251/30284277 та № 520250/30284277 про відмову у реєстрації даних податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, підставою для відмови стало те, що позивач надав копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування.
11.01.2018 позивач в порядку передбаченому пунктом 56.23 статті 56 Податкового кодексу України звернувся до ДФС України зі скаргами на рішення № 520251/30284277, № 520250/30284277, № 495450/30284277, однак рішеннями комісії з питань розгляду скарг від 19.01.2018 № 7898/30284277, № 7896/30284277, № 7897/30284277 скарги позивача залишені без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.
Позивач не погодився з вказаними рішеннями від 28.12.2017 № 495450/30284277, від 02.01.2018 № 520251/30284277 та № 520250/30284277 і оскаржив їх до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що відповідно до положень п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін..
Положенням п. 201.10 ст. 201 ПК України, визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до положень п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
В свою чергу, за приписами п. 74.2. ст. 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику..
Відповідно до положень п. 201.16.1. ст. 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних (пункт 201.10 ПК України).
Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 (далі - Критерії).
Пункт 6 Критеріїв містить у собі визначення двох різних критеріїв: моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Суд зазначає, що критерій який визначений відповідачем у квитанціях, надісланих позивачеві, як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД у п. 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків - не передбачений.
Крім того, позивач надавав пояснення, що основним видом діяльності позивача є перероблення молока, виробництво масла та сиру. Позивач зазначає, що ним придбавався товар за кодами згідно з УКТ ЗЕД, які відмінні від кодів товару, що поставлявся покупцям, оскільки товар який придбавався був використаний для перероблення молока, виробництва масла та сиру, а ТОВ "Лира-Конд", ТОВ "Комора ОПТ" та ТОВ "Георг Біосистеми" поставлявся вже готовий продукт (товар), а саме: масло селянське солодковершкове (видаткова накладна № 1624 від 19.12.2017 на суму 1034100,00 грн), продукт молочно-рослинний варений "Карамель" 8% та молоко незбиране згущене з цукром фас. по 3кг. (видаткова накладна від 14.12.2017 на суму 45792,00 грн) та молоко незбиране згущене варене "Сладосвіт" вагове 21 кг 8,5%, продукт молочно-рослинний варений "Карамель" 8% (видаткова накладна № 1586 від 14.12.2017 на суму 74551,20 грн).
Крім того, відповідно до положень п. 201.16.2 ст. 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Як свідчать матеріали справи, 20.07.2017 за № 2, 26.07.2017 за № 3 та 15.08.2017 за № 6 позивач подав таблицю даних платника податку ПП "Імперіал плюс", які були прийняті в електронному вигляді згідно наявних у матеріалах справи квитанцій, а 26 грудня 2017 року позивачем відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України направлено в електронному вигляді до ДФС України документи, щодо підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720, а саме: пояснення щодо коротких відомостей про підприємство та проведення здійснення операцій; договори поставок № 15/16 від 24.03.2016, № 08/17 від 10.01.2017, № б/н від 01.05.2017; банківські виписки з поточного рахунку за 14.12.2017; видаткові накладні від 14.12.2017 № 1586 та № 1596, від 19.12.2017 № 1624 на відвантаження продукції власного виробництва; товарно-транспортні накладні від 14.12.2017 № 20171219/005 та № 20171214/012, від 19.12.2017 № 20171214/003; якісні посвідчення, протоколи випробувань масла селянського; пояснення, що основним видом діяльності ПП "Імперіал плюс" є перероблення молока, виробництво масла та сиру, які також були прийняті в електронному вигляді.
Вищевказані документи та пояснення позивача, що основним видом діяльності ПП "Імперіал плюс" є перероблення молока, виробництво масла та сиру, підтверджується реальність здійснення операцій по податкових накладних від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720.
Також, вказаний перелік наданих документів відповідає переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 № 567.
Однак, відповідачем, всупереч вимогам пп. "в" п. 201.16.1 ст. 201 ПК України, зупиняючи реєстрацію податкових накладних від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720, не визначено вичерпного переліку документів, надання яких мало б надати позивачеві можливість зареєструвати зазначені податкові накладні, а відмова у прийнятті до реєстрації податкової накладної з підстав недостатності документів для прийняття рішення можлива виключно за умови наявності вичерпного переліку таких документів (пп. "в" п. 201.16.1 ст. 201 ПК України).
При відмові у прийнятті до реєстрації податкової накладної з посиланням на ненадання платником податків достатніх документів, комісія має навести дані щодо документів, надання яких дасть можливість прийняти ПН до реєстрації.
За даними оскаржуваних рішень № 520251/30284277, № 520250/30284277, № 495450/30284277 про відмову у реєстрації даних податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, підставою для відмови реєстрації податкових накладних від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720 стало те, що позивач надав копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування.
Посилання на вказану підставу в обґрунтування прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що подані позивачем документи - є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність таких рішень, у зв'язку з чим суд дійшов висновку визнати протиправними та скасування рішень комісії Державної фіскальної служби України від 28.12.2018 № 520251/30284277, № 520250/30284277, № 495450/30284277 про відмову в реєстрації податкових накладних від 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720.
Крім того, з документів які містять в матеріалах справи та які були надані в електронному вигляді до ДФС України встановлено, що господарські операції фактично здійсненні і підтверджені належним чином складеними первинними документами, дослідженими судом, які відповідають за змістом вимогам чинного законодавства України та відображають реальність господарських операцій, які є підставою для формування податкового кредиту платника податків.
Як свідчать матеріали справи, між позивачем та ТОВ "Лира-Конд", ТОВ "Комора ОПТ" та ТОВ "Георг Біосистеми" укладено договори поставки від 24 березня 2016 року № 15/16, від 10 січня 2017 року № 08/17 та від 01 травня 2017 року № б/н відповідно. Згідно вказаних договорів-поставки позивач зобов'язується передати у власність вказаним товариствам товар в асортименті, кількості та за цінами, зазначеними в накладних, що свідчать про прийом-передачу товару між сторонами, і які є невід'ємною частиною даного договору, а товариства зобов'язується прийняти та оплатити товар, відповідно до умов даних договорів.
Відповідно до видаткових накладних від 14.12.2017 № 1586, №1596, №1624 ТОВ "Лира-Конд", ТОВ "Комора ОПТ" та ТОВ "Георг Біосистеми" поставлено масло селянське солодковершкове (видаткова накладна № 1624 від 19.12.2017 на суму 1034100,00 грн), продукт молочно-рослинний варений "Карамель" 8% та молоко незбиране згущене з цукром фас. по 3кг. (видаткова накладна від 14.12.2017 на суму 45792,00 грн) та молоко незбиране згущене варене "Сладосвіт" вагове 21 кг 8,5%, продукт молочно-рослинний варений "Карамель" 8% (видаткова накладна № 1586 від 14.12.2017 на суму 74551,20 грн) відповідно.
Транспортування товару від позивача до його контрагентів відбувалося на підставі товарно-транспортних накладних від 19.12.21017 № ИП-20171219/005, від 14.12.2017 № ИП-201712214/012 та № ИП-20171214/003.
За вказаний товар ТОВ "Лира-Конд", ТОВ "Комора ОПТ" та ТОВ "Георг Біосистеми" розрахувалися в повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку ПП "Імперіал Плюс".
Щодо окремих недоліків первинних бухгалтерських документів суд зазначає, що помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції та відмови у формуванні податкового кредиту, якщо з інших даних вбачаються зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства у зв'язку з його господарською діяльністю. Відповідна правова позиці викладена в постанові Верховного Суду України від 22.09.2015 у справі № 2а-2717/11/2670.
Отже, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг позивач у встановлені терміни правомірно склав податкові накладні 14.12.2017: № 1708, № 1711 та № 1720 та направив у електронному вигляді для реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних, а тому суд вважає, що податкові накладні № 1708, 1711, 1720 від 14.12.2017 мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних датою прийняття.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 134, 242 - 246, 255, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.12.2017 № 495450/30284277, від 02.01.2018 № 520250/30284277 та № 520251/30284277.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати датою прийняття податкові накладні № 1708, 1711, 1720 від 14.12.2017.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, будинок 8, ідентифікаційний код 39292197) на користь приватного підприємства "Імперіал плюс" (19900, Черкаська область, смт. Чорнобай, вул. Центральна, 177, ідентифікаційний код 30284277) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 5286 (п'ять тисяч двісті вісімдесят шість) грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення складене у повному обсязі та підписане 01.06.2018.
Суддя В.О. Гаврилюк