
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про заміну сторони у виконавчому провадженні)
31 травня 2018 року м. Житомир справа № 0670/11298/11
категорія 10.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області до ОСОБА_1, третя особа - Обласний центр медико-соціальної експертизи Житомирської обласної медико- соціальної експертної комісії №2 про стягнення 19871,94 грн.,
встановив:
22.05.2018 року Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 0670/11298/11, а саме: замінити стягувача управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області його правонаступником - Овруцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Судовий розгляд заяви призначено на 31.05.2018 на 09:30.
Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, в прохальній частині заяви просив здійснювати її розгляд без його участі.
Відповідач у судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив.
Представник Обласного центру медико-соціальної експертизи Житомирської обласної медико- соціальної експертної комісії № 2 подав до суду заяву про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження без його участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Зважаючи на неявку сторін у судове засідання та керуючись приписами ч. 3 ст. 194, ч. 9 ст. 205, ч. 4 ст. 229, ч. 2 ст. 379 КАС України, суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.
Дослідивши заяву Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 13.02.2012 у справі № 0670/11298/11 позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області переплату пенсії за період з 15.06.2009 по 30.09.2011 у сумі 19871, 94 грн(а.с.32).
Відповідно до матеріалів справи, 26.03.2012 Житомирським окружним адміністративним судом позивачу видано виконавчий лист № 1143/12, на підставі якого відкрито виконавче провадження.
Положеннями частин 1, 2 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Приписами ч. 5 ст. 15 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження" встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1055 "Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" юридичні особи - управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської та управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі Житомирської області були ліквідовані шляхом реорганізації (злиття) в установленому законом порядку та утворено Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Як свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області припинено 30.03.2016.
Відповідно до наявних у матеріалах справи відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, осіб-підприємців та громадських формувань Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (код ЄДРПОУ 40380946) як юридична особа зареєстроване 30.03.2016, номер запису: 12951340000000872 (а.с.41-42).
Згідно з абзацом першим п. 1 Порядку "Про здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 20.10.2011 (далі - Порядок), визначено механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів. Оскільки відповідно до п. 12 розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" входять вищевказані управління Пенсійного фонду України (заявник та позивач по справі).
Відповідно до п. 6 Порядку права та обов'язки органів виконавчої влади переходять у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття.
З огляду на викладене, оскільки факт вибуття сторони виконавчого провадження управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області правонаступником якого є Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області встановлений судом та підтверджений належними та достатніми доказами, суд вважає вимоги заявника про заміну сторони виконавчого провадження обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Задовольнити заяву Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Замінити сторону у виконавчому провадженні управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області на його правонаступника - Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.Е.Черняхович