
Справа № 761/17780/18
Провадження № 3/761/4325/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Притула Н.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП України, громадянки:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює головним бухгалтером ТОВ «Авангард Майнінг» (код 35610720), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 -,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов протокол, який складений 15.02.2018 року Головним державним ревізором-інспектором відділу спеціальних перевірок управління по взаємодії з правоохоронними та іншими органами Департаменту аудиту Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_2 за результатами проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Авангард Майнінг» (код ЄДРПОУ 35610720), яке знаходиться за адресою: пр-т. Перемоги, 51-а, м. Київ, в якому зазначено, що головний бухгалтер ТОВ «Авангард Майнінг» (код ЄДРПОУ 35610720) ОСОБА_1 порушила ведення податкового обліку, що призвело до зниження податку на додану вартість всього на суму 129555 грн., у тому числі: за квітень 2016 року на суму 92174 грн., за червень 2016 року на суму 37381 грн., та завищено від'ємне значення з податку на додану вартість різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду за червень 2016 року на суму 4212 гривень, в результаті чого порушено п.п. 198.2, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, чим ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Разом з тим, при підготовці справи до розгляду встановлено, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складено без дотримання вимог ст.256 КУпАП та неправильність оформлення інших документів, що унеможливлює розгляд матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, а саме, з матеріалів вбачається, що в протоколі зазначено наслідок вчинення даного адміністративного правопорушення та норми законодавства, які порушено ОСОБА_1, проте не суть адміністративного правопорушення.
Так, у відповідності до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Разом з тим, в протоколі № 29 від 15 лютого 2018 року щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відсутні відомості щодо дати та часу вчинення адміністративного правопорушення, водночас, зазначена в протоколі дата його складання не є датою та часом вчинення самого адміністративно правопорушення.
Окрім цього, нормами діючого КУпАП чітко визначено в яких випадках протокол є належно оформленим, зокрема він має бути підписаний особою, яка притягається до відповідальності або якщо він в присутності свідків відмовився від підпису.
Як вбачається з даного протоколу, всупереч ст. 256 КУпАП, останній не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній підпис правопорушника у відповідній графі протоколу щодо його відмови від підпису, в присутності свідків. Акт про неявку особи для підписання протоколу, не надає можливості суду розглянути протокол про адміністративне правопорушення по суті. Також правопорушнику не були роз'яснені її права.
Враховуючи те, що вищезазначені порушення унеможливлюють розгляд адміністративного протоколу в суді, тому суд приходить до висновку про направлення справи на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 245, 251, 256, 278, 280 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал №761/17777/18 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП повернути до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у м. Києві - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.Г.Притула