
Справа № 235/2184/18
Провадження № 3/235/862/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2018 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області в складі: головуючого судді Корнєєвої І.В.
при секретарі Ященко А.В.
за участю прокурора Філонова О.О.
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції в Донецькій області, у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працює головним бухгалтером НВК «Михайлівська загальноосвітня школа I-III ступенів-дошкільний навчальний заклад» Покровської районної ради Донецької області, депутата Михайлівської сільської ради, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 відповідно до ст.. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно Рішення Михайлівської сільської ради № VII/1-1 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Михайлівської сільської ради та Михайлівського сільського голови» від 11.11.2015 обрана депутатом Михайлівської сільської ради, і згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», вона є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:public.nazk.gov.ua\search) депутат Михайлівської сільської ради ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 02.04.2018 року о 16 годині 35 хвилини, за адресою Донецька обл., Покровський р-н, с. Михайлівка, вул. Центральна, 36.
ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення ознайомлена, що підтверджується підписом в протоколі, згідно особистих пояснень правопорушення визнала.
До судового засідання ОСОБА_1. з’явилася, суду пояснила, що свою провину визнає, вона не своєчасно подала декларацію 02.04.2018 р., бо не працювала раніше використовувана нею при подачі декларації електрона адреса mail.ru, вона не була на лікарняному, у відрядженні, могла подати декларацію, іноді були перебої з інтернетом, але не тривалий час. Раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася .
Прокурор Філонов О.О. в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, та додані до матеріалу документи суд вважає, що вина ОСОБА_1. у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП ,доказана зібраними та дослідженнми доказами.
Вирішуючи справу, суддя керується Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» , Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини .
Згідно зі ст. 68 Конституції України та п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад покладено обов’язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів
Рішенням ЄСПЛ від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема з вимогою, щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Відповідно до ст.. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія “Закону), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується наступними письмовими доказами:
-протоколом про адміністративне правопорушення №342 від 21.05.2018 року, відповідно до якого депутат Михайлівської сільської ради ОСОБА_1. несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а.с. 2-7);
-рішенням Михайлівської сільської ради Красноармійського району Донецької області № VІІ/1-1 від 11.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Михайлівської сільської ради та Михайлівського сільського голови» та додатком до нього (а.с. 10);
-інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно ОСОБА_1 (а.с. 28).
Таким чином, правопорушення, вчинене ОСОБА_1 було виявлено 26.04.2018 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, який було складено після збору всіх необхідних для складання протоколу матеріалів, та в якому було зафіксовано факт вчинення нею правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.
Адміністративний протокол було складено уповноваженою особою відповідно до вимог ст. 255 КУпАП.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1мала змогу своєчасно подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2017 рік, але цього не зробила через неповажні причини. Будь-яких доказів поважності причин несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_1 не надано.
Приписами ст. 172-6 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю, в тому числі, за ч.1 ст. 172-7 КУпАП - Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.1 примітки до вказаної статті ст. 172-7 КУпАП є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З наявних матеріалів справи, пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Судом враховується, що ОСОБА_1., вину визнала, щиро розкаялася, до адміністративної відповідальності не притягувалася, а тому суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімально передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП розмірі.
Відповідно до ст.40 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.247, 283-284 КУпАП, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_1, винною за ч. ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень (розрахунковий рахунок: м. Покровськ – 31110106700060, Покровський район – 31114106700259, отримувач коштів: Покровське УК/м. Покровськ/21081100, Покровське УК/ Покровський район/21081100, код отримувача ЄДРПОУ – 37803022, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) - 834016, код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок на користь держави (Реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - судовий збір).
Строк пред’явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя: