Рішення № 74373953, 31.05.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2018
Номер справи
820/1894/18
Номер документу
74373953
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

31 травня 2018 р. Справа № 820/1894/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагайдак В.В.

при секретарі судового засідання - Козир В.М.,

за участі:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому, з урахуванням уточнень просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022) щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 (вул. Ньютона, буд. 135 А, кв. 34, м. Харків, 61096, ідентифікаційний код НОМЕР_1) пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. №268 на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення від 15.05.2017 № 100/26358 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських;

- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (вул. Ньютона, буд. 135 А, кв. 34, м. Харків, 61096, ідентифікаційний код НОМЕР_1) відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», від 18.11.2015 р. № 947 "Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області від 15.03.2018 за №100/26358 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру та нарахувати і виплатити різницю недоплаченої пенсії за весь період;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати встановлений судом строк звіт про виконання рішення суду (ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України). В обґрунтування позовних вимог зазначив, що рішення відповідача про відмову у перерахунку пенсії позивачу є протиправним.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проти позову заперечував.

У наданому до суду відзиві на позов, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на те, що Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103, якою передбачено проведення перерахунків пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постановою №103 було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України віл 13.02.2008 №45. ОСОБА_4 внутрішніх справ України від 28 лютого 2018 року №2900/05/22-2018 було повідомлено Пенсійний фонд України, що нові довідки про розмір грошового забезпечення на підставі списків, наданих органами Пенсійного фонду України, будуть містити розмір премії за січень 2016 року та нові оклади за спеціальними званнями, зокрема внутрішньої служби, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Також відповідачем додатково повідомлено, що Ліквідаційною комісією ОСОБА_3 управління ОСОБА_4 внутрішніх справ України в Харківській області надано до головного управління нові довідки про грошове забезпечення колишніх співробітників ОСОБА_4 внутрішніх справ України (міліції). Згідно з листом Ліквідкомісії від 23.03.2018 №112/119-29-2/01-2018 раніше надані довідки вважати недійсними. На підставі наданої за реєстром від 27.03.2018 довідки позивачу вже проведено (здійснено) перерахунок пенсії з 01.01.2016, пенсія в перерахованому розмірі та доплата по перерахунку виплачуватиметься в порядку та строки, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103. Таким чином, Головне управління виконало всі необхідні дії з метою дотримання законодавства при перерахунку пенсії позивача.

Відповідачем, на виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки №100/26358 проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016. У судове засідання позивач та його представник прибули, просили задовольнити позов з підстав та мотивів викладених у ньому.

У судове засідання представник відповідача не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку у ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію у відповідності до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 року № 2262-ХII.

Позивачем отримано довідку Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області № 100/26358 від 15.05.2017, з якої вбачається, що відповідно до рішення Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою, яку займав позивач під час служби, становить 8085,00 грн.(а.с 19)

Позивач, 15.12.2017 звернувся до відповідача з заявою про здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з 01.01.2016 року згідно з довідкою Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області,та проханням надати завірену копію довідки. (а.с.20)

ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 3126/М-14 від 02.01.2018 позивачу відмовлено у проведенні перерахунку та зазначено, що перерахунок та виплату пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, з урахуванням довідки про грошове забезпечення, наданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, буде проведено без витребування додаткової заяви після надходження коштів з Державного бюджету України.(а.с.21)

Не погодившись з такою бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду із вищевказаними позовними вимогами.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-XII (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом внесені доповнення в ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) та № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268" встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Таким чином, враховуючи вищенаведені приписи нормативно-правових актів, суд вважає, що позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення поліцейських.

При цьому суд звертає увагу на те, що відповідачем не заперечується право позивача на перерахунок пенсії.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Судом встановлено, що Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, було надано до ГУ ПФУ в Харківській області довідку від 15.05.2017 № 100/26358 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, що свідчить про дотримання державним органом Порядку № 45, у частині надання довідок до органу Пенсійного фонду.

Відповідно до ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

У порушення вимог вказаної статті відповідачем, з наступного місяця після надходження довідки, не перераховано пенсію позивачу.

Суд вважає безпідставними посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, як на підставу для відмови позивачу в задоволенні позовної заяви, оскільки вказана постанова не звільняє відповідача від обов'язку перерахувати та виплатити належну пенсію позивачу з 01.01.2016 року.

Також, постанова Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 винесена після спливу строку, наданого законом відповідачу для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області від 15.05.2017 № 100/26358.

Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію прав та основоположних свобод (далі - Конвенція) та практику Європейського суду з прав людини (далі - Суд) як джерело права.

Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Протоколу 1 до Конвенції вперше у рішенні у справі "Міллер проти Австрії" від 16 грудня 1974 року, де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і у рішенні "Гайгузус проти Австрії" від 16 вересня 1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, в свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі "Кечко проти України" (рішення від 08 листопада 2005 року), в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Таким чином, враховуючи те, що право на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, бездіяльність відповідача порушує гарантоване статтею 1 Протоколу 1 Конвенції право мирно володіти своїм майном.

Верховний Суд 15 лютого 2018 року, у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу № 820/6514/17, з аналогічних правовідносин. Вказане рішення набрало законної сили 17.03.2018 року.

Адміністративна справа, яка розглядається судом, відповідає ознакам типової справи, що визначені у пункті 55 рішення Верховного Суду № 820/6514/17.

На підставі ч. 3 ст. 291 КАС України, суд при вирішенні адміністративного спору враховував правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Судом встановлено, що у ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області протягом 2016 - 2018 років були відсутні перешкоди для здійснення перерахунку та виплати перерахованої пенсії позивачу.

Суд зазначає, що право позивача на перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 пенсійним органом не заперечується.

Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ.

Щодо позовних вимог у частині зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру та нарахувати і виплатити різницю недоплаченої пенсії за весь період, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 10 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262-XII призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 12 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Отже, обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, що узгоджується з правовою позицією Верховного суду України, викладеною у справі №21-484а13 від 22.04.2014 року.

Судом встановлено, що листом ОСОБА_4 внутрішніх справ України від 28 лютого 2018 року №2900/05/22-2018 повідомлено Пенсійний фонд України, що нові довідки про розмір грошового забезпечення на підставі списків, наданих органами Пенсійного фонду України, будуть містити розмір премії за січень 2016 року та нові оклади за спеціальними званнями, зокрема внутрішньої служби, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Також, з наявних матеріалів справи судом встановлено, що 23 березня 2018 року Ліквідаційною комісією ОСОБА_3 управління ОСОБА_4 внутрішніх справ України в Харківській області до головного управління надано нові довідки про грошове забезпечення колишніх співробітників ОСОБА_4 внутрішніх справ України (міліції) та зазначено, що раніше надані довідки вважати недійсними.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 та на підставі наданої Ліквідаційною комісією ОСОБА_3 управління ОСОБА_4 внутрішніх справ України в Харківській області довідки, органами пенсійного фонду України позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016, що підтверджується довідкою від 23.05.2018, та не заперечувалося позивачем у ході судового засідання. (а.с.75)

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, у частині зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», від 18.11.2015 р. № 947 "Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області від 15.03.2018 за №100/26358 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру та нарахувати і виплатити різницю недоплаченої пенсії за весь період.

Стосовно позовної вимоги в частині здійснення виплати вже перерахованої пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки від 15.03.2018 №100/26358, суд зазначає наступне.

Судом з довідки №250 від 23.05.2018 встановлено, що органами пенсійного фонду України вже здійснено виплату, у перерахованому розмірі, пенсії позивачу з 01.01.2018. (а.с.76)

Підстав вважати, що відповідач може ухилятись від обов’язку щодо виплати перерахованої пенсії, за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, у суду не має.

Законодавцем визначено чіткий порядок виплати перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, а саме: для колишніх працівників міліції перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням грошового забезпечення поліцейського за січень 2016, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 по 31 грудня 2017 обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. — щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. — щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Судом встановлено, що органами Пенсійного фонду України виконуються покладені на них обов’язки щодо виплати перерахованої пенсії ОСОБА_5, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

Таким чином, у справі відсутні докази яки б могли викликали сумнів у тому, що відповідач може ухилятись від покладених на нього обов’язків, в частині перерахування та виплати пенсії позивачу, так як перерахована пенсія вже виплачується.(а.с. 76)

Доказів спростування наведених обставин до суду не надано.

Окрім того, позивачем та його представником у судовому засідання зазначено, що ОСОБА_5 вже отримано кошти за 2018 рік, а саме: основний розмір 80% грошового забезпечення (вислуга років) у розмірі 5671, 39 грн. (а.с.75)

Таким чином, позовна вимога в частині здійснення виплати пенсії ОСОБА_1, перерахованої відповідно до довідки від 15.03.2018 №100/2658 є передчасною, а отже задоволенню не підлягає.

Відносно наявності у позивача права на виплату пенсії без обмеження граничного розміру, суд зазначає наступне.

Рішенням Конституційного Суду України у справі за № 7-рп/2016 від 20.12.2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: частина сьома статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

З огляду на фактичні обставини справи та зумовленого ними нормативного регулювання спірних правовідносин, суд виходить з того, що заявлена позивачем вимога про виплату пенсії без обмеження граничного розміру пенсії є передчасною, а тому задоволенню не підлягає.

Щодо вимоги позивача стосовно встановлення судового контролю, суд зазначає, що в силу положень ч.1 ст.382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, зазначене є правом суду, а не обов'язком, водночас, позивачем не наведено обставин, які б викликали у суду сумнів у тому, що відповідач може ухилятись від виконання судового рішення, у зв'язку з чим у суду відсутні підстави для застосування приписів ст.382 КАС України щодо встановлення судового контролю шляхом зобов’язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, - В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (вул. Ньютона, буд. 135 А, кв. 34, м. Харків, 61096, код НОМЕР_1) до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків,61022) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022) щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 (вул. Ньютона, буд. 135 А, кв. 34, м. Харків, 61096, ідентифікаційний код НОМЕР_1) пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. №268 на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про гронове забезпечення від 15.05.2017 № 100/26358 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

У задоволенні іншої частини позовних вимог – відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (вул. Ньютона, буд. 135 А, кв. 34, м. Харків, 61096, код НОМЕР_1) судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (адреса: пл. Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності редакцією Кодексу адміністративного судочинства України від 15.12.2017.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення у повному обсязі складено 31 травня 2018 року.

Суддя Сагайдак В.В.