
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
31 травня 2018 року
Луцьк
Справа № 803/3610/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Три Л» про скасування заходів реагування у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Три Л" про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Три Л» звернулося до суду із заявою про скасування заходів реагування, застосованих постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року у справі №803/3610/15 за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Три Л" (ТзОВ "Три Л") про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Суд, розглянувши заяву про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, дійшов висновку про повернення такої заяви без розгляду з огляду на наступне.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року вжито заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Три Л" шляхом повного зупинення будівельно-монтажних робіт об'єкту: реконструкція приміщення готелю "Лучеськ" в м. Луцьк, проспект Відродження, 1 та реконструкція торговельно-розважального комплексу, складських та офісних приміщень, частини будівлі (приміщення з №1-1 по №1-8), приміщення кафе та дискотеки, магазину промислових товарів №1, магазину промислових товарів №2 під торгово-розважальний комплекс в м. Луцьку, вул. Рівненська, 89 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
30 травня 2018 року за вх. № 7079/1ТзОВ «Три Л» звернулося до суду із заявою про скасування заходів реагування, застосованих постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року у даній справі.
Відповідно до частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України від 03.10.2017 року №2147-VIII (далі - КАС України), який набрав чинності 15.12.2017 року, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Законом України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” від 03.10.2017року №2147-VIII внесено зміни в КАС України від 06.07.2005 року №2747-IV (далі - Закон України №2147-VIII).
Законом України №2147-VIII скасовано положення частини 12 статті 183-2 КАС України від 06.07.2005 №2747-IV, якою визначався порядок скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи.
Таким чином, на момент звернення заявником до суду із заявою про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, застосованих постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року у справі №803/3610/15, в адміністративних судів відсутні повноваження на її розгляд.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, в тому числі, підстави заяви (клопотання, заперечення).
Згідно з частиною 2 статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої вказаної статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Суд встановив, що заява про скасування заходів реагування подана заявником до неуповноваженого суб'єкта її розгляду, у зв'язку з чим суд визнає таку заяву очевидно безпідставною та необґрунтованою.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для розгляду заяви про скасування заходів реагування, застосованих постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року у справі №803/3610/15 до ТзОВ «Три Л».
Водночас, суд роз'яснює заявнику, що правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” від 05.04.2007 №877-V (далі – Закон України №877-V).
Відповідно до абзацу 2 частини 5 статті 4 Закону України № 877-V відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
З огляду на вказане, заяву про скасування заходів реагування необхідно повернути заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 167, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Три Л» про скасування заходів реагування, застосованих постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року у справі №803/3610/15 за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Три Л" (ТзОВ "Три Л") про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали про повернення заяви без розгляду надіслати особі, яка її подала, разом із заявою та усіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п’ятнадцяти днів з дня її підписання суддею шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені статтями 295, 297 КАС України та з врахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII “Перехідні положення” цього Кодексу.
Суддя Т.М. Димарчук