
Справа № 712/5818/18
Провадження № 1-кс/712/2618/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до речей та документів
23 травня 2018 року слідчий суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Троян Т.Є., при секретарі Шмагайло Н.В., розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів в кримінальному провадженні №32017250000000029, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.07.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212, ч.4 ст. 358 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивує тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №32017250000000029, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.07.2017 за фактом умисного ухилення від сплати податків до державного бюджету службовими особами ТОВ «Промбуд-Індустрія» в особливо великих розмірах та використання завідомо підроблених документів, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням по даному кримінальному провадженню встановлено, що службові особи ТОВ «Промбуд-Індустрія» (код ЄДРПОУ 40277109) та ТОВ «Хлібний Дім – Україна» (код ЄДРПОУ 39617824), будучи відповідальними за правильність нарахування та своєчасність сплати податків та обов’язкових платежів до державного бюджету в період з 01.04.2016 по 31.05.2017 шляхом безпідставного відображення в бухгалтерському та податковому обліках ТОВ «Промбуд-Індустрія» безтоварних операцій з придбання товарів та послуг у ТОВ «Хлібний Дім – Україна», яке в даній схемі виступило пособником в ухиленні від сплати податків, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 3 928 339 грн., що є в особливо великих розмірах.
Крім цього встановлено, що службові особи ТОВ «Промбуд-Індустрія» використали завідомо підроблені документи виписані від імені ТОВ «Юніон Інвест 3000».
Потреба у залученні ТОВ «Хлібний Дім – Україна» та ТОВ «Юніон Інвест 3000» до фінансово-господарських відносин зумовлена необхідністю формування схемного податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат, з метою приховування від сплати суми доходу та податкового зобов'язання з ПДВ, яке виникло у ТОВ «Промбуд-Індустрія» внаслідок виконання договорів з комунальними підприємствами міста Черкаси.
Так, під час досудового розслідування встановлено, що між ТОВ «Промбуд-Індустрія» КП «ЧЕЛУАШ» та КП «Соснівська СУБ» укладено низку договорів стосовно здійснення капітального ремонту зупинок громадського транспорту по місту Черкаси та прибирання територій.
Також встановлено, що рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 29.03.2016 № 320 затверджено перелік зупинок, що потребують проведення робіт з капітального ремонту у 2016 році, наданих згідно пропозиції департаменту житлово-комунального комплексу.
В подальшому, у вказане рішення неодноразово вносилися зміни, якими розширено перелік зупинок, що підлягали капітальному ремонту.
Встановлено, що згідно договорів, укладених між КП «ЧЕЛУАШ» та ТОВ «Промбуд-Індустрія», останнім проведено капітальний ремонт 94 зупинок громадського транспорту у м. Черкаси у 2016 році. На проведення ремонту кожної із зупинок громадського транспорту укладено окремий догорів, що призвело до їх укладення без проведення процедури закупівель за бюджетні кошти в межах відкритих торгів (тендерів).
При цьому суб’єкт господарювання, з якими укладено вказані договори – ТОВ «Промбуд-Індустрія» створено безпосередньо перед прийняттям першого рішення про затвердження переліку зупинок – 15.02.2016.
З метою перевірки правомірності укладення вказаних договорів та отримання бюджетних коштів, виділених для проведення капітального ремонту зупинок громадського транспорту у м. Черкаси, на даний час виникла потреба у вилученні у Черкаській міській раді документів за 2016-2017 роки, які стали підставою для вказаного бюджетного фінансування, а саме: рішень Черкаської міської ради та виконавчого комітету раду щодо виділення фінансування для проведення ремонту зупинок громадського транспорту, рішення про затвердження переліків зупинок, пропозицій департаменту житлово-комунального комплексу, на підставі яких складено та якими затверджено перелік зупинок, що потребують проведення робіт з капітального ремонту у 2016 році, документацію щодо визначення виконавця робіт з ремонту зупинок, документацію щодо ТОВ «Промбуд-Індустрія» та інших підрядників, якими виконувалися роботи з капітального ремонту зупинок, рішення, протоколи чи інші документи (доповідні записки, пояснення, розрахунки вартості, проектна документація і таке інше) Черкаської міської ради, виконавчого комітету ради, відділів та департаментів, якими прийнято рішення про необхідність укладення договорів щодо проведення капітального ремонту зупинок окремо по кожному об’єкту, та які на даний час перебувають у володінні службових осіб Черкаської міської ради.
Необхідність вилучення оригіналів вказаних документів зумовлена потребами забезпечення під час подальшого досудового розслідування можливості призначення та проведення судово-почеркознавчих та судово-технічних експертиз щодо виконання (невиконання) підписів на них від імені відповідних уповноважених осіб суб’єкта господарювання, способу виконання відтисків печатки, послідовності та способів нанесення інших зображень, з яких складаються відповідні документи, а також судово-будівельних експертиз щодо визначення відповідності виконаних робіт зазначеній у документах вартості та обсягам.
Потреба в отримані оригіналів вказаних документів зумовлена вимогами Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, якою передбачено їх надання експерту для проведення відповідного дослідження у ході проведення експертизи.
У судове засідання прокурор Бондаренко М.Ю. не з’явився, до суду скерував заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує повністю.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися дослідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Дослідивши матеріали справи та беручи до уваги те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що оригінали документів за 2016-2017 роки, (у разі їх відсутності на законних підставах, завірені належним чином копії) у Черкаській міській раді, які стали підставою для бюджетного фінансування, а саме: рішень Черкаської міської ради та виконавчого комітету раду щодо виділення фінансування для проведення ремонту зупинок громадського транспорту, рішення про затвердження переліків зупинок, пропозицій департаменту житлово-комунального комплексу, на підставі яких складено та якими затверджено перелік зупинок, що потребують проведення робіт з капітального ремонту у 2016 році, документацію щодо визначення виконавця робіт з ремонту зупинок, документацію щодо ТОВ «Промбуд-Індустрія» та інших підрядників, якими виконувалися роботи з капітального ремонту зупинок, рішення, протоколи чи інші документи (доповідні записки, пояснення, розрахунки вартості, проектна документація і таке інше) Черкаської міської ради, виконавчого комітету ради, відділів та департаментів, якими прийнято рішення про необхідність укладення договорів щодо проведення капітального ремонту зупинок окремо по кожному об’єкту, та які на даний час перебувають у володінні службових осіб Черкаської міської ради, мають важливе значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні. Крім того, враховуючи, що необхідність викликана призначенням в даному кримінальному провадженні ряду експертиз, клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління прокуратури Черкаської ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати прокурору відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучити оригінали документів за 2016-2017 роки (у разі їх відсутності на законних підставах, завірені належним чином копії) у Черкаській міській раді, які стали підставою для бюджетного фінансування, а саме: рішень Черкаської міської ради та виконавчого комітету раду щодо виділення фінансування для проведення ремонту зупинок громадського транспорту, рішення про затвердження переліків зупинок, пропозицій департаменту житлово-комунального комплексу, на підставі яких складено та якими затверджено перелік зупинок, що потребують проведення робіт з капітального ремонту у 2016 році, документацію щодо визначення виконавця робіт з ремонту зупинок, документацію щодо ТОВ «Промбуд-Індустрія» та інших підрядників, якими виконувалися роботи з капітального ремонту зупинок, рішення, протоколи чи інші документи (доповідні записки, пояснення, розрахунки вартості, проектна документація і таке інше) Черкаської міської ради, виконавчого комітету ради, відділів та департаментів, якими прийнято рішення про необхідність укладення договорів щодо проведення капітального ремонту зупинок окремо по кожному об’єкту, та які на даний час перебувають у володінні службових осіб Черкаської міської ради.
Виконання даної ухвали покласти на прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_1, заступника начальника ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_2, заступника начальника ВОСА ПДВ ОУ ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3, ст. о/у з ОВС ОУ ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_4, ст. о/у з ОВС ОУ ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_5, ст. о/у ОУ ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_6, або іншій особі за дорученням прокурора, слідчого.
Ухвала діє протягом 30 діб з дня її винесення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Т.Є. Троян