
Справа № 697/852/18
Провадження № 3/697/344/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.05.2018 Канівський міськрайонний суд Черкаської області
в складі - головуючого судді Льон О.М.
за участю секретаря с/з – ОСОБА_1
прокурора - Лук'ященка Ю.І.
особи, яка притягується доадмін відповідальності - ОСОБА_2
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: Пушкіна,3, м.Канів, Черкаської області, пенсіонерки, до 10.07.2017 працюючої начальником відділу грошових виплат і компенсацій Управління соціального захисту населення Канівської РДА,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
09 травня 2018 року старшим оперуповноваженим відділу Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 складено протокол № ГП 507826 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_2.
Так, ОСОБА_2, з 01.11.2013 займаючи посаду начальника відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення Канівської районної державної адміністрації, будучи відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави (далі - декларація), за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_2 факт вчинення корупційного діяння не заперечувала, свою вину у вчиненні правопорушення за обставин, зазначених у протоколі, визнала повністю. Зазначила, що умислу щодо приховування отриманого доходу не мала. У вчиненому щиро розкаялася, просила суд її суворо не карати.
Прокурор Лук’ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_2. ознак корупційних діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.
Згідно з наказом №42 від 01.11.2013 ОСОБА_2 була призначена на посаду начальника відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Канівської районної державної адміністрації. Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці.
Відповідно до Наказу №65-к від 01.11.2016 року ОСОБА_2 було з 01.11.2016 присвоєно 5 ранг державної служби в межах посади державної служби категорії «Б».
Обмеження та зобов'язання, які встановлені Законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» начальнику відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Канівської районної державної адміністрації ОСОБА_2 були доведені та роз'яснені, про що складено відповідні підтверджуючі документи, а саме: «Попередження про встановлені Законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на державну службу та її проходження», «Розпискою про ознайомлення з правилами поведінки державного службовця».
Таким, чином, ОСОБА_2, є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією та на неї розповсюджуються обмеження та обов'язки, передбачені ст. ст. 45, 52 Закону України "Про запобігання корупції".
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Так, рішенням, № 3 від 11.08.2016 Національного агентства, яким затверджено роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, визначено, що декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088.
Таким чином, граничним терміном подачі декларації для ОСОБА_2, як особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, було визначено законом день припинення виконання таких функцій, а саме 10 липня 2017.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01 січеня 2017 року до10 липня 2017 року ОСОБА_2 подано до Реєстру 31.08.2017.
Таким чином, ОСОБА_2 несвоєчасно подала декларацію за період з 01 січеня 2017 року до 10 липня 2017 року.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
Визначаючи ОСОБА_2 стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь її вини та майновий стан, щире каяття, як обставину, що помякшує відповідальність за правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі наведеного, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 стягнення у виді накладення штрафу, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Даний вид впливу суддя вважає достатнім і доцільним для виправлення ОСОБА_2 та попередження вчинення нею нових правопорушень.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_2 необхідно покласти сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч.2,ч.1, 172-6, 283-285 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді 50 (п’ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 016001, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Канівський міськрайонний суд особами, визначеними ч. 2 ст. 294 КУпАП, шляхом подачі апеляції в 10 денний строк з дня її винесення, та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Канівського
міськрайонного суду ОСОБА_4
Постанова набирає законної сили “_____”____ 2018 року.
Строк пред'явлення постанови до виконання “_____”_____ 20___ року.
Суддя Канівського
міськрайонного суду ОСОБА_4