Постанова № 74368742, 18.05.2018, Печенізький районний суд Харківської області

Дата ухвалення
18.05.2018
Номер справи
633/128/18
Номер документу
74368742
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 633/ 128/18

провадження № 3/633/44/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.05.2018 року, суддя Печенізького районного суду Харківської області Тимченко А.М. за участю прокурора Тищенко С.В. розглянувши матеріал, який надійшов з управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,с. Мартове, Печенізького району, Харківської області, громадянку України, яка має вищу освіту, працювала на момент вчинення адміністративного правопорушення на посаді керівника апарату Печенізького районного суду Харківської області, зареєстрована та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді керівника апарату Печенізького районного суду Харківської області, та будучи державним службовцем категорії «Б» та 21 грудня 2016 звільнено з вищезазначеної посади, будучи згідно з підпунктом. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII ( далі по тексту – Закон- № 1700-VII), суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушенні вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме пізніше дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оприлюднила 25.12.2016 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е – декларацію перед звільненням за період з 01.01.2016 по 21.12.2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, визнала повністю та щиро розкаялася.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, пояснивши при цьому, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та Законом України «Про запобігання корупції».

Факт вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 164/2018 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 18 квітня 2018 року ( а.с.5-13 ), скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб (а.с.14-15), поясненням гр. ОСОБА_1 (а.с.16-17), наказом ТУДСА в Харківській області про призначення ОСОБА_1 на займану посаду (а.с. 22-23), наказом про звільнення із займаної посади (а.с.24), посадовою інструкцією керівника апарату Печенізького районного суду Харківської області (а.с.25-27), листом-роз’ясненням Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Харківській області (а.с30-32).

Суд вислухавши думку прокурора та пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходить до наступного.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», при цьому суб’єктом правопорушень за цією статтею є особи, які відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов’язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання, покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» ( далі –Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Крім цього, зазначена у п.1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов’язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначає порядок та підстави подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Зокрема, абзац 1 ч.2 вказаної статті зазначає, що особи,зазначені у п.1, п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Після ж припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, особа відповідно до абзацу другого ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подає декларацію за інший період, а саме за весь минулий рік. Із зазначеного випливає, що особа має подати декларацію під час припинення повноважень та після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави. Частина друга розділу XIII Прикінцевих положень ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», частиною 1 статті 12 якого передбачено, що суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи ( служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Суб’єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб’єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Виходячи з телеологічного (цільового) тлумачення вказаної правової норми треба зробити висновок, що ця норма відокремлює етапи подання декларації особам, які є декларантами і а) які виконують функції держави або місцевого самоврядування - подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру щорічно до 1 квітня за місцем роботи ( служби) за минулий рік; б) які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування - подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в момент звільнення; в) крім того особи, вказані у пункті «б»- зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи ( служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію 25.12.2016 року.

Закон України «Про запобігання корупції», визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що гр. ОСОБА_1, припиняючи діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, порушила встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.24,33,40-1, ч.1 ст.172-6, п.4 ч.1 ст.213, ст.ст.221,256,283-285 КУпАП,суд,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер платника податку: 30071112025, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят ) грн.00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер платника податку: 30071112025, судовий збір на користь держави: в особі Державної судової адміністрації України м. Київ вул. Липська,18/5, 01601 у розмірі 352 (триста п’ятдесят) грн., 40 коп., отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби у м. Києві ,код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - судовий збір, пункт ставок збору – 5.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: А.М.Тимченко