
Пр.№ 3/155/162/18
Справа № 155/683/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2018 року Суддя Горохівського районного суду
Волинської області ОСОБА_1
при секретарі: Федонюк О.М.
за участю: прокурора Чмихала І.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Звиняченської сільської ради Горохівського району,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
В протоколі про вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, від 26 квітня 2018 року та доданих до нього документах зазначено, що ОСОБА_2, будучи депутатом Звиняченської сільської ради сьомого скликання, являючись згідно п.п.”б” п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції” суб’єктом на якого поширюється дія цього закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону “Про запобігання корупції”. Так, депутат Звиняченської сільської ради ОСОБА_2 був зобов’язаний подати до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, однак декларація подана несвоєчасно, а саме 04 травня 2017 року. ОСОБА_2 був належним чином ознайомлений із вимогами Закону України “Про запобігання корупції”, однак порушив їх та вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав, щиро розкаявся, просив суворо його не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, який вважає, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив визнати його винним у його вчиненні, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Так, норма ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 03 березня 2017 року, який набрав чинності 30 березня 2017 року, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.
Згідно п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Крім визнання вини ОСОБА_2, його вина підтверджується матеріалами справи.
Як встановлено із матеріалів справи, ОСОБА_2 є депутатом сьомого скликання Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області, а тому є суб'єктом даного корупційного правопорушення (а.с.15-17).
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_2 подав електронну декларацію осіб, уповноважених функцій держави або місцевого самоврядування 04.05.2018 року (а.с.6-14).
Згідно протоколу № 94 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 26 квітня 2018 року, та письмових пояснень ОСОБА_2 вбачається, що він несвоєчасно подав декларацію у зв’язку із відсутністю мережі Інтернет та навичок заповнення декларації. Із необхідністю подання електронних декларацій був ознайомлений, термін для подання декларації йому був відомий (а.с.1-5). Крім того депутати Звиняченської сільської ради, зокрема ОСОБА_2, були письмово ознайомлені із необхідністю подання електронної декларації за 2016 р. (а.с. 18).
Оскільки ОСОБА_2, будучи суб’єктом декларування, без поважних причин, несвоєчасно подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який визнав вину у вчиненому, щиро розкаявся, позитивно характеризується, думку прокурора, вважаю, що слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч.1 ст. 172-6, ст.ст.283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 850,00 (вісімсот п’ятдесят гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 352,40 (триста п’ятдесят дві гривні 40 копійок) судового збору за наступними реквізитами:
-стягувач – Державна судова адміністрація України (місцезнаходження - вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ - 26255795);
-отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКС України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Горохівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: (підпис)
Згідно з оригіналом.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області ОСОБА_1