
Справа № 444/1005/18
Провадження № 3/444/421/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м. Жовкві, які надійшли від Управління патрульної поліції у м.Львові ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працююча, індивідуальний ідентифікаційний номер судом не встановлено ,
- за ч. 1 ст.130 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , 09.04.2018 року о 03 год. 15 хв. в с.шабельня по вул.Моріна, 30 , Жовківського району Львівської області, керувала автомобілем марки "Skoda Octavia" н.з. LTM 18712, з явними ознаками алкогольного сп’яніння, зокрема різкий запах алкоголю з порожнини рота, не чітка розмова, порушена координація рухів. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку на місці та в медичному закладі відмовився в присутності двох свідків, чим своїми діями порушила п. 2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КпАП України .
ОСОБА_1 в судові засідання, які призначались на 14.05.2018 року , та 30.05.2018 року жодного разу не прибула, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, що стверджується розпискою про одержання судових повісток з поміткою про дату вручення .
Однак, ОСОБА_1 11.05.2018 року та 29.05.2018 року звернулася до суду із письмовими заявами про відкладення розгляду даної справи на іншу дату у зв’язку із її хворобою, а саме : перебуванням на лікуванні . Проте суду не було надано жодних підтверджуючих документів того, що ОСОБА_1 дійсно зверталася за медичною допомогою до лікарні та на час розгляду даної справи перебуває на лікуванні, що перешкоджає останній прибути в судове засідання.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року в справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи, що на думку суду має місце з боку ОСОБА_1 , перешкоджає виконанню завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст.1 КУпАП).
Тому, суддя не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, оскільки особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, була достовірно обізнана про час та місце судового засідання, при цьому, за період перебування на розгляді у суді матеріалів справи не скористалася правами, наданими їй чинним законодавством, передбаченими статтею 268 КУпАП, не надала пояснень щодо протоколу про адміністративне правопорушення, обставин справи й доказів на їх підтвердження.У разі неможливості особисто брати участь в судових засіданнях не забезпечила присутність свого захисника, беручи до уваги той факт, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 130 КУпАП, не віднесено до таких, які підлягають розгляду за обов’язкової присутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, а тому, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних документів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення.
Разом з тим, клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи у зв’язку із її перебуванням на лікуванні, що не знайшло свого підтвердження, розцінюю як затягування розгляду справи та уникнення останньою відповідальності.
З врахуванням того, що ст.38 КпАП України, передбачені стислі строки розгляду категорії таких справ, суд не може призначити розгляд даної справи на іншу дату оскільки таке призведе до порушення строків розгляду справи, тому вважаю за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1
Факт вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема :
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 070238 від 09.04.2018 року,
- письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1 , згідно яких остання від дачі письмових поснень відмовився ,
- письмовими поясненнями свідків гр. ОСОБА_2, гр. ОСОБА_3 від 09.04.2018 року, згідно яких вбачається що гр. ОСОБА_1 від проходження медогляду на стан алкогольного сп"яніння відмовилася та перебувала з явними ознаками алкогольного сп"яніння , а саме :різкий запах алкоголю з порожнини рота, не чітка розмова, порушена координація рухів,
- диском із записом з відеореєстратора з нагрудної камери поліцейського події, яка мала місце 09.04.2018 року за участі гр.ОСОБА_1 ,
- рапортом інспектора ВзОДДЗ батальйону №3 УПП у Львівській області лейтенанта поліції С.Р.купцьо від 09.04.2018 року,
- довідкою т.в.о. заступника начальника ВАП УПП у Л/о ДПП капітана поліції ОСОБА_4, з якої вбачається, що згідно бази даних НАІС станом на 13.04.2018 року гр.ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 отримувала посвідчення водія серії ВХР №901956 видане 10.01.2018 року категорії "В1" "В" "С1" "С" .
Так, ч.1 ст.130 КпАП України передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції .
Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника поліціїї пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КпАП України є вірною .
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан.
Обставин, які б пом’якшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 не встановлено.
Санкція ст.130 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік .
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин місця, способу вчинення правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами приходжу до переконання, оскільки правопорушник вчинив правопорушення на транспорті, що за своєю природою несе високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 з врахуванням вище перелічених обставин, слід застосувати стягнення, у вигляді штрафу в розмірі 10 200 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями , у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 1 762, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.30,40-1,130 ч.1,280,283-285,307, 308, 317-321 КпАП України, суддя ,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України, та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.
Строк позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів обчислювати з дня винесення постанови про позбавлення права керування транспортними засобами .
Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.