
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 137/906/18
31.05.2018 1-в/137/100/18
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., за участі секретаря Іванової І.О., представника Літинської ВК № 123 ОСОБА_1, засудженого ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції із Літинською ВК № 123 подання начальника Державної установи Літинської ВК-123 ОСОБА_3. про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, засудженого 16 жовтня 2008 р., Апеляційним судом Вінницької області за ч.1 ст. 115 КК України до 10 років позбавлення волі,
ВСТАНОВИВ:
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому начальник Літинської ВК-123 ОСОБА_3 просить встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_2 після звільнення з установи, за місцем проживання, а також застосувати до засудженого обмеження, передбачені п.п. "а", "б", "в", "г" ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", посилаючись на те, що останній підпадає під п. "Б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення.
ОСОБА_2 у судовому засіданні в режимі відеоконференції із Літинською ВК № 123 повідомив, що після звільнення буде проживати зі співмешканкою ОСОБА_4 за адресою вул. Робітнича, 1, с. Андрушівка Погребищенського району Вінницької області.
Представник Літинської ВК № 123 ОСОБА_1 у судовому засіданні в режимі відеоконференції подання підтримав та просив встановити відносно ОСОБА_2 адміністративний нагляд терміном на 1 рік.
Дослідивши матеріали подання, заслухавши пояснення учасників процесуальної дії, суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання, виходячи із наступного.
Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" (далі Закон)адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п."б" ст.3 зазначеного закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Так, 16 жовтня 2008 р. Апеляційним судом Вінницької області ОСОБА_2 засуджено за ч.1 ст. 115 КК України до 10 років позбавлення волі (а.с. 6-7).
Одночасно з характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 24 травня 2018 р. відносно засудженого ОСОБА_2 вбачається, що за час відбування покарання у Літинській ВК № 123 останній характеризується негативно. Допустив 19 (ДЕВ’ЯТНАДЦЯТЬ) порушень вимог режиму відбування покарання, за що притягався до відповідальності, в тому числі сім разів поміщався до ДІЗО та тричі переводився до ПКТ (а.с. 4).
Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК 123 також ілюструє довідка по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_2, від 24 травня 2018 р. де містяться відомості про те, що до останнього 19 (дев’ятнадцять) разів застосовувались дисциплінарні стягнення. Заохочення відсутні (а.с. 5).
Відповідно до ст. 5 Закону, у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Оскільки в ході розгляду подання встановлено, що ОСОБА_2 підпадає під дію п. «б» ст. 3 Закону, а начальником Літинської ВК № 123 пропонується встановити обмеження, передбачені ст. 10 Закону, тому вважаю, що подання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.158 КВК та ст.ст.3, 4, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який після звільнення з Літинської ВК № 123 буде проживати за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, терміном на 1 рік.
Застосувати до ОСОБА_2 на час адміністративного нагляду такі обмеження:
1) Заборона виходити з будинку (квартири) за місцем проживання з 23:00 години до 07:00 години наступного дня;
2) Заборона перебування в місцях де відбувається реалізація спиртних напоїв на розлив;
3) заборона виїзду в особистих справах за межі м. Вінниці Вінницької області без дозволу ОВС;
4) реєстрація в ОВС 2 рази на місяць.
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" - термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанову направити для виконання начальнику Погребищенському ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області (22200, вул. Хмельницького 81 Г,м. Погребище, Вінницька область), до виконання.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: Гопкін П. В.