
Справа №760/10389/18
№3-3814/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2018 року м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 130 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
14 квітня 2018 року о 03 год. 25 хв. по вул. Героїв Севастополя, 39/8 в м. Києві інспектором патрульної поліції в м. Києві був зупинений ОСОБА_1, який керував автомобілем марки «Toyota Avensis» держномер НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, у зв'язку з чим відповідно до постанови КМ України від 17.12.2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», а також наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року під № 1413/27858, водію ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу «Драгер» або в найближчому закладі охорони здоров'я, проте у присутності свідків він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Під час розгляду адміністративного матеріалу судом ОСОБА_1 свою вину не визнав та пояснив суду, що працівники поліції не виписали йому направлення в лікарню для проходження огляду, а технічному засобу «Драгер» він не довіряє, тому він не відмовлявся пройти огляд. Крім того, зазначив, що в протоколі про адміністративне правопорушення в фабулі не зазначено, що він саме відмовився від проходження огляду, тому вважає, що протокол підлягає поверненню в поліцію для доопрацювання.
Відповідно до п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 ст.256 КпАП України визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши наданий суду адміністративний протокол серії БД № 118128 від 14.04.2018 року, суд приходить до висновку, що він не відповідає вимогам закону та підлягає поверненню до Управління патрульної поліції в м. Києві для доопрацювання.
Як убачається з пояснень ОСОБА_1 та протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 118128 від 14.04.2018 року, де вказано, що водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Toyota Avensis», держномер НОМЕР_1 у стані алкогольного сп'яніння.
Разом з тим, протокол не містить чіткого визначення фактичних обставин справи та кваліфікації за п. 2.5 ПДР України, що істотно впливає на розгляд справи по суті.
Крім того, відповідно до ч. 6 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України 07.11.2015 № 1395, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
З огляду на наведене, суд вважає, що адміністративний матеріал відносно Петрова ОСОБА_1 підлягає поверненню в Управління патрульної поліції в м. Києві для доопрацювання.
За таких обставин, суд позбавлений можливості всебічно, повно і об'єктивно розглянути даний адміністративний матеріал.
Керуючись статтями 278, 256, 130 КпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КпАП України направити до Управління патрульної поліції в м. Києві для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.М. Мозолевська