
Справа № 752/8980/18
Провадження № 1-кс/752/3620/18
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
25.05.2018 року Голосіївський районний суд міста Києва
у складі слідчого судді - Шкірай М.І.
за участю секретаря - Кравченко В.А.
розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в м. Києві Клименко А.О., погодженого з прокурором відділу прокуратури м. Києва Кравчуком С.В. про тимчасовий доступ до речей та документів внесене в кримінальному провадженні №12018100000000357 від 17.04.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України, слідчий суддя -
Встановив
В провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло вказане клопотання, в якому слідчий просив надати тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12018100000000356, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.04.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
Розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що відповідно до наказу ПФУ від 04.04.2016 №385-о ОСОБА_3 05 квітня 2016 року призначено на посаду головного спеціаліста-економіста відділу організації та контролю за погашенням заборгованості департаменту платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб Пенсійного фонду України.
Згідно із наказом ПФУ від 08 листопада 2016 року №746-о ОСОБА_3 08 листопада 2016 року звільнено з посади головного спеціаліста-економіста відділу організації та контролю за погашенням заборгованості департаменту платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб Пенсійного фонду України за угодою сторін.
Пунктом 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року №280, встановлено, що ПФУ є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3, частинами першої статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_3 є суб'єктом декларування, тобто особою, яка зобов'язана подавати декларацію відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції».
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 за минулий рік.
Рішенням Національного агентства від 10 червня 2016 року №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першої форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення електронної форми (далі - Реєстр).
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за №959/29089, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Водночас згідно з положеннями пункту 6 розділу 2 ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23 березня 2017 року №1975-VIIІ, строк подання декларації продовжено до 1 травня 2017 року для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Таким чином, суб'єкт декларування ОСОБА_3 зобов'язана була до 01 травня 2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування) шляхом заповнення відповідної форми на веб-сайті Національного агентства в Реєстрі.
Проте згідно з відомостями з Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування) ОСОБА_3 не подала.
У зв'язку із цим Національним агентством, згідно ч.3 ст. 49 ЗУ «Про запобігання корупції», 26 грудня 2017 року за №30-20/47246/17 ОСОБА_3 направлено лист про факт неподання декларації із інформуванням протягом 10 днів з дня отримання такого повідомлення подати декларацію в порядку, визначеному ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».
Однак, ОСОБА_3 листом від 08.01.2018 повідомила наступне: «При звільненні декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік подала як особа, що припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування».
При перевірці файлів логування дій користувача Реєстру, відповідно до службової записки Адміністративного департаменту Національного агентства від 12.03.2018 №93-02/3334/18 встановлено, що ОСОБА_3 не проходила етап реєстрації в ІТС Реєстр, відповідно будь-яких дій з метою подання декларації не вчиняла.
Слідчий в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, в якому зазначив, що вимоги клопотання підтримує у повному обсязі.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки сторони в судове засідання не з'явились.
Дослідивши матеріали клопотання судом встановлено наступне.
Слідчим управлінням ГУНП у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018100000000356, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.04.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
Слідчий вказує, що повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин кримінального провадження виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу та вилучення документів, які знаходяться у володінні Національного агентства з питань запобігання корупції (код ЄДРПОУ 40381452) щодо проведення перевірки та складання обґрунтованого висновку про виявлення ознак пов'язаного з корупцією правопорушення стосовно суб'єкта декларування ОСОБА_3, а саме завірену належним чином копію обґрунтованого висновку про виявлення ознак пов'язаного з корупцією правопорушення стосовно суб'єкта декларування ОСОБА_3 та документів на підставі якого він складений, а також оригіналу повідомлення про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 26.12.2017 за №30-20/47276/17 та оригіналу листа ОСОБА_3 від 08.01.2018, який надійшов до Національного агентства за вх. Ф-219/18 від 11.01.2018.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, розглянувши дане клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, оскільки є достатні підстави вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а іншими способами їх довести неможливо.
Керуючись ст. ст. 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -
Ухвалив
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ, а також надати розпорядження про можливість вилучення слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві Клименку Антону Олександровичу, членам слідчої групи у кримінальному провадженні, або ж співробітнику оперативного підрозділу за дорученням прокурора, слідчого в порядку ст. 36, 40, 41 КПК України, до документів, які перебувають у володінні Національного агентства з питань запобігання корупції (код ЄДРПОУ 40381452), а саме завіреної належним чином копії обґрунтованого висновку про виявлення ознак пов'язаного з корупцією правопорушення стосовно суб'єкта декларування ОСОБА_3 та документів на підставі якого він складений, а також оригіналу повідомлення про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 26.12.2017 за №30-20/47276/17 та оригіналу листа ОСОБА_3 від 08.01.2018, який надійшов до Національного агентства за вх. Ф-219/18 від 11.01.2018.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Виготовлено в 2-ох оригінальних примірниках.
Примірник № 1- зберігається у справі № 752/8980/18
Примірник № 2 та належним чином засвідчену копію ухвали - видано слідчому.
Слідчий суддя