
29 травня 2018 р. Справа № 632/906/18 провадження № 3/632/235/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2018 року Суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Афанасьєв В.О., за участі секретаря Первушиної Г.С., прокурора Глєбова О.О., розглянувши матеріал, який надійшов з Національної поліції України Департаменту захисту економіки УЗЕ в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3/а, який є депутатом Лозівської районної ради 7-го скликання, у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В с т а н о в и в :
У відповідності до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов’язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до частини 1 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до частини першої статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Згідно відомостей офіційного WЕВ-сайту Лозівської районної ради - ОСОБА_1, значиться у списку депутатів Лозівської районної ради 7 скликання під порядковим номером №30. Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Таким чином, згідно з підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
У відповідності до абз. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (Із змінами, внесеними згідно з Рішенням НАЗК з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи:
перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:
-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
-повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених законом. .
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином ОСОБА_1, будучі депутатом Лозівської районної ради Харківської області, на виконання ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» був зобов’язаний до 1 квітня 2018 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
На виконання вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, будучі депутатом Лозівської районної ради Харківської області, лише 16.04.2018 подав декларацію за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування - https://public.nazk.gov.ua/declaration/64303177-4380-45af-9f24-1283b5144c3a).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного діяння за вищевикладених обставин визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується його поясненнями, копією списку депутатів Лозівської районної ради Харківської області 7-го скликання, копією інтернет-сторінки з сайту єдиного державного реєстру декларацій НАЗК України , копією декларації ОСОБА_1
Таким чином, своїми умисними діями, ОСОБА_1, будучи депутатом Лозівської районної ради Харківської області, який, згідно з підпунктом «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме: 16.04.2018 року оприлюднив на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за скоєне правопорушення є щире розкаяння ОСОБА_1
Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не вбачається.
При призначенні ОСОБА_1 адміністративного стягнення за скоєне адміністративне правопорушення, враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, відношення до скоєного, обставини що пом’якшують покарання та відсутність обтяжуючих обставин, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 33-35, 283, 289, ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-
П о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 352 (триста п’ятдесят дві ) грн. 40 коп. на користь держави (стягувач - державна судова адміністрація України).
Отримувач: ГУК у м. Києві/ м. Київ/, код отримувача: 37993783, банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, р/р 31215256700001, код 22030106.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд.
Постанова набирає чинності після закінчення строку апеляційного оскарження.
В разі несплати правопорушником штрафу не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше п’ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення, постанова про накладання штрафу направляється для примусового виконання в відділ державної виконавчої служби, порядку якого з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а саме 1700 гривень.
Строк звернення постанови до виконання протягом трьох місяців.
Суддя:ОСОБА_2