Постанова № 74295209, 14.05.2018, Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дата ухвалення
14.05.2018
Номер справи
369/7844/17
Номер документу
74295209
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 369/7844/17

Провадження № 2-а/369/142/18

РІШЕННЯ

Іменем України

14.05.2018 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі

головуючої судді Дубас Т.В.

при секретарі Ковриженко М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи: ТОВ «БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЗАВОД БУДІВЕЛЬНИХ ВИРОБІВ МОНОЛІТ», ТОВ «Покровський двір» про визнання протиправним та скасування рішення про затвердження детального плану території будівництва і обслуговування, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до Києво-Святошинського районного суду Київської області з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 21.04.2016 року 11 чергова сесія 7 скликання Чабанівської селищної ради, рішенням №206 надала дозвіл ТОВ «Білоцерківський завод будівельних виробів «МОНОЛІТ» на розробку детального плану території земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_2) площею 0.4315 га. що розташована в межах АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2.

З повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації (далі - Проект), надрукованого в газети «Новий день», позивач дізналася, що виконавчий комітет Чабанівської селищної ради (надалі -ЧСР) призначив на 20 жовтня 2016 року о 11-00 годині громадське обговорення детального плану території будівництва і обслуговування двох багатоквартирних житлових будинків по АДРЕСА_2

Ознайомитися з графічними та текстовими матеріалами детального плану позивач змогла лише коли отримала відповідь Чабанівської селищної ради від 27,04.2017р, № 607.

Оскаржуване і незаконне рішення «Про затвердження детального плану території земельної ділянки 0,4315 га за адресою: АДРЕСА_2 було затверджене Чабанівської селищної ради 29 позачергової сесії VII скликання Ка 429 від 23.11.2016 року.

Незрозуміло для якого населеного пункту розроблявся цей ДПТ.

На третьому аркуші Змісту ДПТ вказано, в розділі 2. «Аналіз містобудівної ситуації, ям склалася та характеристика земельної ділянки в її. 2.1. Вказано «Містобудівні умови розташування території Територія житлової забудови планувальній структурі села Барвиця та аналіз існуючого стану території. В п. 2.2 вказано Характеристика вулично-дорожньої мережі Мокренької сільської ради і транспортна доступність території. На 4 аркуші ДПТ вказано, що додатком є - схема розташування земельної ділянки, викопіювання з генплану села Борвиця Броварського району?! А яке це відношення має до Чабанів?

Відповідачем взагалі жодним чином не були оприлюднені ані рішення щодо розроблення проекту Генплану (було лише повідомлення), ані розроблений проекту Детального плану, а також взагалі не були проведена процедура громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту Генплану в установленому законом порядку.

Внаслідок зазначеної бездіяльності відповідача громадськість, у т.ч. позивач, була протиправно позбавлена можливості реалізації свої прав щодо доступу до відповідної інформації, подання пропозицій до проекту Детального плану та врахування її інтересів під час розроблення проекту Детального плану.

Оскільки, згідно вимог ч.2. ст.21 Закону №3038-VІ, а також п.17 Порядку №555, затвердження проектів містобудівної документації без проведення процедури розгляду пропозицій громадськості забороняється, а матеріали щодо розгляду таких пропозицій є невід'ємною складовою частиною зазначеної документації, то, відповідно, оскаржуване рішення Відповідача є протиправним, виходячи з того, що воно було прийнято: безпідставно та у спосіб, що не передбачені Конституцією та законами України; необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; без дотриманням принципу рівності перед законом; непропорційно, зокрема без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; без урахування встановленого законом права інших осіб (у т.ч. позивача) на участь у процесі прийняття рішення.

Ч. 2 п. 3 Порядку передбачає оприлюднення рішень, щодо розроблення проектів містобудівної документації (у нашому випадку ДПТ) з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками. У рішенні ЧСР №206 вказані наслідки не прописані. В Повідомлені була відсутня інформація про мету, склад та зміст ДПТ, основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, то відображають зміст містобудівної документації (ДПТ), відсутня інформація стосовно запланованих інформаційних заходів, пункт 5 , підпункт 1,2,7 Порядку. Абзац 2 пункту 4 Порядку передбачає оприлюднення проекту містобудівної документації (ДПТ) шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному органом місцевому самоврядуванні місці та інформування громадян через розповсюдження брошур і повідомлень, засоби масової інформації, що поширюється на відповідні території, а також розміщення інформації на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування, що не було зроблено ЧСР.

Згідно п. п. 7, п. 1, ст. 1 Визначення термінів Закону України Про регулювання містобудівної діяльності містобудівна документація - це: затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій; в приміщенні ЧСР були відсутні у вільному доступі текстові матеріали ДПТ, що підтверджує акт фото фіксації підписаний заступником Голови ЧСР ОСОБА_3

В протоколі громадського обговорення проекту детального плану території земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_2) площею 0,4315 га, що розташована в межах АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2. зафіксовані пропозиції громадськості до ДПТ, а саме: передбачити альтернативну дорогу, яка буде використовуватися вантажним та технологічним транспортом під час підготовки будівельного майданчика та безпосередньо самого будівництва; передбачити додаткові автомобільні парку вальні місця для мешканців двох нових (запланованих) будинків з розрахунку на 177-и квартири; передбачити складання кошторису на роботи по відновленню русла річки Дніприк; розмістити запроектовані багатоповерхові будинки за межами 25-ти метрової прибережної захисної смуги струмка Дніприк; виконати рішення виконавчого комітету ЧСР № 98 від 12.11.2013р. «Про результати роботи комісії з обстеження будинку АДРЕСА_1», а також її рекомендації викладені в акті.

Відповідно до абзацу 2 п. 11 Порядку за результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про її врахування або обґрунтована відмова.

Відповідно до п.16 Порядку оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах відповідних органів місцевого самоврядування.

Відповіді, що до врахування пропозицій, або обґрунтована відмова не були надані у термі та у спосіб обумовлений в ст.. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

П. 5 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення. якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень удію.

Обов'язок інформувати про прийняті рішення (нормативно-правові акти), передбачений статтею 10 Закону України «Про інформацію» та статтею 75 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Стаття 22 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» передбачає, що нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування оприлюднюються в офіційних виданнях (відомостях, бюлетенях, збірниках, інформаційних листках тощо), друкованих ЗМІ органу місцевого самоврядування та в інших ЗМІ відповідно до законодавства України та угод між органом місцевого самоврядування та редакціями друковані ЗМІ.

В жоден з наведених вище способів детальний план території (ДПТ) будівництва і обслуговування двох багатоквартирних житлових будинків по АДРЕСА_2, який є документом нормативно-правового характеру, до сьогодні не оприлюднений.

Аналізуючи вищенаведене, можна зробити правовий висновок про те, що фактично спірним рішенням суб'єкта владних повноважень Чабанівською селищною радою була затверджена містобудівна документація (детальний план території будівництва і обслуговування двох багатоквартирних житлових будинків по АДРЕСА_2), - без проведення процедури розгляду пропозиції громадськості в установленому законом порядку, що заборонено законом, а тому рішення про її затвердження є протиправним та підлягає скасуванню.

В аркуші 18 оскаржуваного Детального плану території вказано, що - показник щільності складе 665 осіб на гектар, це в той час, коли згідно п. 3.7 ДБН-360-92** максимальна допустима щільність населення, навіть для самих великих міст, типу Києва - не більше 450 осіб на 1 гектар.

Крім того, в цьому ж 18 аркуші оскаржуваного ДПТ вказано, що розселення квартир розраховане за нормою 21 м.2 на людину, плюс 10,5 м.2 на сім'ю .

Розробник не вказав - а який нормативно-правовий акт встановлює таку норму - і чи це саме та норма, яка має застосовуватись у даному випадку?

В аркуші 35 ДПТ вказано, що забудовник має намір збудувати 204 квартирний 14 поверховий будинок, що суперечить кількості квартир в інших аркушах ДПТ.

Таблиця «Основних техніко-економічних показників», яка наведена на аркуші 37-40 ДПТ - не відповідає вимогам встановленим для розробки ДПТ.

Як слідує з листа Управління водних ресурсів у м. Києві та Київській області від 09.12.2016 року № 01-12/1170 та з графічної частини оскаржуваного Детального плану території, по території селища, в тому числі і по території земельної ділянки, щодо якої затверджено оскаржуваний Детальний план території, протікає струмок Дніприк. який з'єднує два руслових стави села, площею 0,5 га та 1.1 га, забезпечуючи водопостачання одного водою з іншого. Даний струмок є об'єктом водного фонду, а відтак, як мінімум у нього мас бути водоохоронна зона, як мінімум 25 метрів у кожну сторону. Такі землі не можуть бути землями житлової чи громадської забудови. Проте, як в пояснювальній записці до проекту ДПТ. в розділі 2.4 «Система планувальних обмежень» так і на графічній частин ДПТ «Проектний план», оскаржуваної земельної ділянки вся територія ділянки, позначена, як землі багатоповерхової забудови, без виділення водоохоронних зон.

Крім того, згідно до ст. 13 Закону України «Про екологічну експертизу» - здійснення державної екологічної експертизи є обов'язковим для видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

Державна екологічна експертиза організовується і проводиться еколого-експертними підрозділами, спеціалізованими установами, організаціями обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Перелік видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку визначено Постановою Кабінету міністрів України від 28.08.2013 року № 808 «Про перелік видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку пунктом 30 (нове будівництво об'єктів, господарська діяльність (за винятком лісогосподарської) в охоронних зонах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на територіях прилеглих до водоохоронних зон, прибережно-захисних смуг водних об'єктів, зон санітарної охорони). Даний вид діяльності підлягає обов'язковій державній експертизі.

Проте, як слідує з іншого листа Управління водних ресурсів у м. Києві та Київській області - листа від 16.05.2017 року № 02-10/До-192 - матеріали на проведення екологічної експертизи до Департаменту не надходили і така експертиза не проводилась.

Тому позивач просила визнати протиправним та скасувати рішення Чабанівської селищної ради 29 позачергової сесії VII скликання № 429 від 23.11.2016 року «Про затвердження детального плану території земельної ділянки 0.4315 га за адресою: АДРЕСА_2. Судові витрати стягнути з відповідача.

В подальшому позивач подала до суду заяву про зміну підстав позову шляхом їх розширення, згідно якої просила визнати протиправним та скасувати рішення Чабанівської селищної ради 29 позачергової сесії VII скликання № 429 від 23.11.2016 року «Про затвердження детального плану території земельної ділянки 0.4315 га за адресою: АДРЕСА_2. Судові витрати стягнути з відповідача.

В судовому засіданні позивач та її представник просили позовні вимоги підтримали та просили позов задоволити.

Відповідач направив до суду письмові заперечення згідно яких просив відмовити в позові, в подальшому в судове засідання призначене на 14.05.2018 року представник відповідача не з'явився.

Представник третьої особи ТОВ «Покровський двір» проти вимог позову заперечував та просив в позові відмовити.

Третя особа ТОВ «БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЗАВОД БУДІВЕЛЬНИХ ВИРОБІВ МОНОЛІТ» про день, час та місце розгляду справи була повідомлена нелажним чином. Причини неявки суду не повідомлені.

Суд, заслухавши пояснення сторін та покази свідків , перевіривши матеріали справи та зібрані в ній докази, приходить до висновку що позовні вимоги підлягають до задоволення виходячи з наступного.

Як встановлено в судому засіданні, згідно рішення Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області 11 чергової сесії VII скликання від 21 квітня 2016 року № 206, надано дозвіл ТОВ «Білоцерківський завод будівельних виробів «МОНОЛІТ» на розробку детального плану території земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_2) площею 0,4315 га. що розташована в межах АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2

В газеті «Новий день» від 18 червня 2016 року № 23(924) було розміщено повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації, та запропоновано що протягом одного місця з 21 червня по 21 липня 2016 року, у приміщенні Чабанівської селищної ради кожен житель матиме можливість ознайомитись із проектом містобудівної документації та внести свої пропозиції. Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій секретар ради - ОСОБА_4. Громадські слухання щодо проектної документації та детального плану території в межах АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2 відбудуться 22 липня 2016 року об 11 годині у приміщенні Чабанівської селищної ради.

19.10.2016 року позивачем ОСОБА_1 була подана заява до Чабанівської селищної ради заяву щодо надання пропозицій до проекту детального плану території будівництва і обслуговування двох багатоквартирних житлових будинків по АДРЕСА_2. Дана заява була отримана відповідачем що підтверджується штампом із вхідним № 1082 від 19.10.2016 р.

19.10.2016 року позивачем ОСОБА_1 була подана заява до Чабанівської селищної ради заяву щодо надання пропозицій до проекту детального плану території будівництва і обслуговування двох багатоквартирних житлових будинків по АДРЕСА_2. Дана заява була отримана відповідачем що підтверджується штампом із вхідним № 1083 від 19.10.2016 р.

19.10.2016 року позивачем ОСОБА_1 була подана заява до Чабанівської селищної ради заяву щодо надання пропозицій до проекту детального плану території будівництва і обслуговування двох багатоквартирних житлових будинків по АДРЕСА_2. Дана заява була отримана відповідачем що підтверджується штампом із вхідним № 1084 від 19.10.2016 р.

Згідно протоколу від 20 жовтня 2016 р. відбулось громадське обговорення проекту детального плану території земельної ділянки (кадастровий № НОМЕР_2) площею 0,4315 га, що розташована в межах АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2 Згідно даного протоколу було прийнято рішення яким рекомендовано до затвердження проект детального плану території земельної ділянки (кадастровий № НОМЕР_2) площею 0,4315 га, що розташована в межах АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2

Рішенням Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області 29 позачергової сесії VII скликання від 23 листопада 2016 року № 429, затверджено детальний план території земельної ділянки площею 0,4315 га під багатоповерхову забудову в межах АДРЕСА_3 та вулиці АДРЕСА_2

Дане рішення було опубліковано в газеті «Новий День» від 26 листопада 2016 року № 46 (9264).

Відповідно до листа Департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації від 23.03.2017 р. № 01.1-33/356 вбачається, що до департаменту від Чабанівської селищної ради звернень з приводу розгляду вищевказаного детального плану на засіданні архітектурно-містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації не надходило.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (надалі Закон № 280) визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Згідно ч.2 статті 2 вказаного Закону (надалі Закон № 280) місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Статтею 59 Закону № 280 встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частиною 1 ст.10 Закону № 280 сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Статтею 26.Закону № 280 визначена виключна компетенція сільських, селищних, міських рад.

Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 вказаного Закону питання з приводу земельних відносин вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської ради.

Статтею 33 Закону № 280 встановленні повноваження сільської ради у сфері регулювання земельних відносин.

Аналогічне право щодо повноважень сільської ради з приводу вирішення земельних спорів закріплено в п. "й" ст. 12 Земельного кодексу України.

Відповідно до ч.3 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи з метою врахування інтересів громадськості при затвердженні проектів містобудівної документації зобов'язані забезпечити: 1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні; 2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; 3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні; 4) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 5) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.

Оприлюднення проектів генеральних планів, планів зонування територій, детальних планів територій, відповідно до ч. 4 та ч. 5 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування та є підставою для подання пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування.

Згідно ч.1, ч.2 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні, а саме: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій підлягають громадським слуханням. Затвердження такої містобудівної документації, без проведення громадських слухань щодо обговорення її проектів - забороняється.

Відповідно до п. 9 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюється на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах цих органів.

Законом України «Про доступ до публічної інформації» встановлено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Постановою Кабінету Міністрів України № 555 від 21.05.2011р. затверджено Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні (надалі Порядок № 555).

Цей Порядок визначає механізм проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні: генеральних планів населених пунктів, планів зонування та детальних планів територій (далі - містобудівна документація).

Відповідно до п.3 Порядку № 555, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи відповідно до частини третьої статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забезпечують: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками проектів містобудівної документації через погоджувальну комісію (у разі її утворення); оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації.

Згідно п. 4 Порядку № 555 виконавчі органи сільських, селищних, міських рад оприлюднюють у двотижневий строк прийняті органами місцевого самоврядування рішення щодо розроблення проектів містобудівної документації шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Підставою для подання пропозицій до проектів містобудівної документації відповідному органу місцевого самоврядування є повідомлення про початок процедури їх розгляду(п.6 Порядку № 555).

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації має містити:

1) інформацію про мету, склад та зміст містобудівної документації, викладену у скороченій та доступній для широкої громадськості формі;

2) основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації;

3) відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення;

4) інформацію про місце і строки ознайомлення з проектом містобудівної документації;

5) інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій;

6) відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій;

7) інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).

Пунктом 9 Порядку № 555 встановлено, що відповідно до частини шостої статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Згідно п.10 Порядку № 555 особи, які забезпечують проведення робіт з розгляду таких пропозицій, повідомляють через засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, та офіційний веб-сайт відповідного органу місцевого самоврядування про місце подання таких пропозицій.

Пунктом 11 Порядку № 555 передбачено, що пропозиції громадськості підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк. За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова. У разі наявності пропозицій громадськості, рішення про врахування яких розробник і замовник не можуть прийняти самостійно або мають місце спірні питання, особи, які забезпечують роботу з розгляду пропозицій громадськості, повідомляють про це відповідному органу місцевого самоврядування для прийняття останнім рішення щодо утворення погоджувальної комісії (далі - комісія).

Відповідно до ст. 5 Земельного Кодексу України одним з принципів земельного законодавства є невтручання держави в здійснення громадянами, своїх прав щодо володіння, користування і розпорядження землею.

З матеріалів справи вбачається, що при громадському обговоренні проекту детального плану території земельної ділянки (кадастровий № НОМЕР_2) площею 0,4315 га, що розташована в межах АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2 між мешканцями смт. Чабани та представником замовника виникли спірні питання щодо задоволення Пропозицій позивача до детального плану території.

Відповідно до протоколу від 20.10.2016 р. не зазначено про задоволення чи відмову в пропозиціях що були заявлені в тому числі позивачем ОСОБА_1

Відповідно до п.5 «Порядку проведення громадських слухань» відповідачем при здійсненні повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації здійснено оголошення в газеті «Новий день». Однак в повному обсязі дотримання вимог щодо інформаційного змісту повідомлення передбаченого п.5 «Порядку проведення громадських слухань» відповідачем не дотримано.

Так відповідачем в порушення п. 5 «Порядку проведення громадських слухань» не було зазначено на офіційному веб-сайті та газеті «Новий день» від 18 червня 2016 року № 23(924) основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації.

Крім того, відповідачем не надано докази того, на виконання вимог ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» були оприлюднені результати пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації, та відповідно не надав доказів того що дана інформація була розміщена на офіційному веб-сайті http://chabany-rada.gov.ua.

Чабанівською селищною радою всупереч положенням статті 5 Закону України «Про основи містобудування» не було забезпечено належного урахування законним інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва, інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку території і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об'єктів, участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.

В спірній ситуації відповідач не провів всі необхідні підготовчі дії для винесення питання та проекту рішення та пройти визначену процедуру підготовки, попереднього оприлюднення проекту рішення з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

З наведено вище вбачається що, Чабанівська селищна рада повинна була діяти на підставі та в межах діючого законодавства (Конституція України, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про архітектурну діяльність», Закон України «Про планування і забудову територій», Закон України «Про основи містобудування», Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» з дотриманням при цьому необхідного балансу між будь якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів особи і цілями на досягнення яких спрямоване рішення.

Зокрема адміністративний акт, який стосується великої кількості осіб, має прийматися по завершенню «процедури участі» з належним інформуванням зацікавлених осіб, з «наданням доступу до всіх наявних факторів, з яким пов'язано прийняття рішення з належним доведенням акту до відома громадян».

Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Вирішуючи дану справу, суд приходить до висновку, що відповідач при прийнятті рішення, що оспорюється, діяв з порушенням приписів КАС України, зокрема діяв необґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; не пропорційно, без дотриманням необхідного балансу між несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача і цілій, на досягнення яких спрямоване це рішення; без урахування права позивача на участь у процесі прийняття рішення. Тим самим суд приходить до висновку що відповідачем порушено право позивача як члена територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ст. 75 КАС України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Згідно ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Враховуючи вищевикладене та на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування", Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженому постановою Кабінету міністрів України від 25 травня 2011 року за №555та керуючись ст.ст. 2, 72, 77, 78, 139, 242-246, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи: ТОВ «БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЗАВОД БУДІВЕЛЬНИХ ВИРОБІВ МОНОЛІТ», ТОВ «Покровський двір» про визнання протиправним та скасування рішення про затвердження детального плану території будівництва і обслуговування - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Чабанівської селищної ради 29 позачергової сесії VII скликання № 429 від 23.11.2016 року «Про затвердження детального плану території земельної ділянки 0,4315 га за адресою: АДРЕСА_2».

Стягнути з місцевого бюджету Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області (Ідентифікаційний код 04362160, адреса: АДРЕСА_3) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса: АДРЕСА_1, ІПН: НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Києво-Святошинський районний суд Київської області.

Повний текст рішення суду складено 25 травня 2018 року.

Суддя: Дубас Т.В.