
Справа №461/1940/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2018 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., з участю представника Львівської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, персональний номер НОМЕР_1,
за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 27.11.2017 року о 13.05 год., прямуючи з України в ОСОБА_3 автомобілем марки «FORD transit», реєстраційний номер RPR27SL, обравши смугу спрощеного митного контродю - «зелений коридор», перемістив сигарети з фільтром з марками акцизного податку України т.м. «L&M loft», в кількості 1353 пачок, ціна - 25.00 грн, загальною вартістю 33825,00 грн., через пункт пропуску «Шегині» Львівської митниці з приховуванням від митного контролю, тобто шляхом використання сховища (тайника), а саме: товар знаходився у в бокових частинах багажного відсіку автомобіля, де попередньо було переобладнано останні за допомогою приварювання листів бляхи і вирізанням спеціальних отворів розмірами: ліва сторона 53см.*29см.; права сторона 54см.*31см. доступ до якого став можливим після демонтажу бокової обшивки салону за допомогою набору інструментів, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.483 МК України.
ОСОБА_2 в суд не зявився повторно, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки. Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – адвокат ОСОБА_4 надіслав на адресу суду повторне клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд відхиляє клопотання адвоката ОСОБА_4 про відкладення розгляду справи, оскільки така заява не підтверджена належними доказами, подана з метою затягування розгляду справи, уникнення від відповідальності через сплив строку притягнення до адміністративної відповідальності, а тому вважаю, що справу можна розглянути у відсутності ОСОБА_2, на підставі наявних матеріалів справи.
Перевіривши матеріали справи та надані докази, вважаю, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст.483 МК України.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується також: протоколом про адміністративне правопорушення від 27.11.2017 року; актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 27.11.2017 року; фотознімками; описом предметів вилучених у ОСОБА_2 від 27.11.2017 року; доповідною запискою головного інспектора Львівської митниці ДФС ОСОБА_5 від 27.11.2017 року; висновком судової автотенхнічної та трасологічної експертизи № 6926/6927 від 13.02.2018 року; та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об′єктивному взаємозв′язку між союбою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Так, у Висновку судової автотехнічної та трасологічної експертизи № 6926/6927 від 13.02.2018 року, проведеної ЛНДІСЕ, вказано, що у заводську конструкцію досліджуваного автомобіля «Ford Tranzit 2.5 TDI», реєстраційний номер ОСОБА_3 RPR27SL, VIN № WF0HXXGBVHXS57734, внесено конструктивні зміни, а саме: встановлено декілька горизонтальних перегородок та декілька горизонтальних і вертикальних пластин різного профілю у верхніх їх частинах правої та лівої боковин, що призводить до утворення у внутрішньому просторі (об'ємі) боковин спеціальних порожнин, не передбачених виробником; вирізано на додатково встановлених металевих пластинах два наскрізних отвори у середній частині цих спеціальних порожнинах, що дає можливість доступ до цих спеціальних порожнин.
Згідно ч.1 ст.483 МК України відповідальність настає за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу затриманого, вважаю необхідним ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 483 МК України та накласти стягнення у виді штрафу, конфіскації товару, та транспортного засобу, що використовувався для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил.
Згідно з ч.3 ст. 541 МК України витрати митного органу, пов'язані із зберіганням товарів, транспортних засобів, щодо яких прийнято постанову про конфіскацію, до моменту винесення такої постанови повинні бути відшкодовані особою, яка вчинила порушення митних правил.
Відповідно до п.2 розділу I Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 червня 2012 року № 731, до витрат у справі про порушення митних правил належать, зокрема, витрати на зберігання товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю.
Відповідно до п. 6 p. II Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування витрати на зберігання товарів, транспортних засобів, тимчасово вилучених у справі про порушення митних правил та розміщених на складах, що належать митним органам, розраховуються з дня їх фактичного розміщення на цих складах відповідно до Розмірів відшкодувань за зберігання на складах митних органі товарів і транспортних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 15 червня 2012 року №731.
Згідно з п. 8 p. II Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів при обрахунку витрат митним органом до розрахункового строку не включається проміжок часу, витрачений на проведення досліджень (аналізів, експертиз). Проміжок часу витрачений на проведення досліджень (експертиз) підтверджується копіями документів, що засвідчують факт прийняття рішення митним органом про необхідність таких досліджень та дату отримання митним органом відповідної інформації.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що 05.12.2017 року призначено проведення автотехнічної, автотоварознавчої та трасологічної експертиз автомобіля марки «Ford Tranzit 2.5 TDI», реєстраційний номер ОСОБА_3 RPR27SL, VIN № WF0HXXGBVHXS57734, в результаті чого було надано висновок експерта № 6926/6927 від 13.02.2018 року.
Згідно з розрахунком, долученого до матеріалів справи, вбачається, що сума витрат за зберігання транспортного засобу за добу становить 10 євро, товару - 0,26 євро, курс євро станом на 27.11.2017 року - 31,96 грн. В період з 05.12.2018 року по 13.02.2018 року - 71 календарних днів.
71 днів * 10 Євро * 31,96 гривень = 22 691,60 гривень, саме на дану суму слід зменшити розмір витрат, які підлягають до стягнення з ОСОБА_2 за зберігання транспортного засобу на складі митниці. Стягненню підлягає сума: 54400,78 грн. - 22 691,60 грн. = 31 709,18 грн. + 1378,58 грн. витра за зберігання товару на скалді митниці, а всього 33 087,76 грн.
Окрім того, на підставі ч.2 ст.519 МК України з ОСОБА_2 слід стягнути суму витрат за проведення автотехнічної, автотоварознавчої та трасологічної експертизи, яка складає 4456,80 грн.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КпАП України та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_6 слід стягнути в користь держави судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.483 МК України та накласти стягнення – 33825,00 грн. штрафу в дохід держави.
Товари, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил № 5989/20900/17 від 27.11.2017 року, а саме: 1353 пачок сигарети з фільтром з марками акцизного податку України т.м. «L&M loft», загальною вартістю 33825,00 грн. - конфіскувати в дохід держави.
Траснпортний засіб, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил № 5989/20900/17 від 27.11.2017 року, а саме: легковий автомобіль марки «Ford Tranzit 2.5 TDI», реєстраційний номер ОСОБА_3 RPR27SL, VIN № WF0HXXGBVHXS57734, 1999 року випуску - конфіскувати в дохід держави.
Документи, вилучені згідно протоколу про порушення митних правил № 5989/20900/17 від 27.11.2017 року, а саме: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії DR/BAN 2392177; контрольний талон - залишити при матеріалах справи.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Львівської митниці ДФС витрати за зберігання товару та транспортного засобу на складі митниці в розмірі 33 087,76 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Львівської митниці ДФС витрати на проведення експертизи № 6926/6927 від 13.02.2018 року в сумі 4456,80 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України 352,40 грн. судового збору.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області.
Суддя І.Р.Волоско.