
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2018 р. № 820/2325/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чугуївського міського голови Мінаєвої Галини Миколаївни про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням уточнень, просить суд визнати неправомірною бездіяльність міського голови Чугуївської міської ради Харківської області, Мінаєвої Галини Миколаївни, яка полягає у не проведенні нею, передбаченого ч. 7 ст. 42 Закону України " Про місцеве самоврядовання в Україні" звітування про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами міста Чугуєва; зобов'язати міського голову Чугуївської міської ради Харківської області Мінаєву Галину Миколаївну протягом десяти днів з дня набрання даною постановою законної сили провести звітування про свою роботу перед територіальною громадою міста Чугуєва на відкритій зустрічі з громадянами міста Чугуєва.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не було проведено публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2017 рік та відповідач порушив суб'єктивне право позивача, як мешканця м. Чугуєва, на безпосередню участь у здійсненні права на місцеве самоврядування, зокрема, право бути присутнім та ставити питання під час публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2017 рік.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та була отримана ним 11.04.2018, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
24.04.2018 від Чугуївського міського голови Мінаєвої Галини Миколаївни до канцелярії суду поштою надійшов відзив на позов та 02.05.2018 було подано відзив на уточнений адміністративний позов, в яких зазначено, що порядок та періодичність звітування міського голови визначено в Статуті територіальної громади міста Чугуєва, який затверджено рішенням ХІІ сесії Чугуївської міської ради VI скликання від 29.07.2011 за №483-VI та звітування Чугуївського міського голови відбулось 31.01.2018. В задоволенні адміністративного позову просить відмовити.
Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, виходячи з наступного.
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до ч. 7 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.
Вимоги щодо обов'язків міського голови в частині звітування та обов'язкової публікації інформації про виконання місцевого бюджету позивач обґрунтував ст. 28 Бюджетного кодексу України, відповідно до якої інформація про бюджет повинна бути оприлюднена відповідно до вимог, визначених цим Кодексом.
Згідно ч. 5 ст. 28 Бюджетного кодексу України встановлено, що головні розпорядники коштів державного бюджету (місцевих бюджетів у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі)... здійснюють публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет)...».
Термін "головні розпорядники бюджетних коштів" визначено в п. 18 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України, а саме що головні розпорядники бюджетних коштів - це бюджетні установи в особі їх керівників, які відповідно до статті 22 цього Кодексу отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень.
Згідно вимог пункту 3 частини 2 статті 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети, можуть бути виключно виконавчі органи та апарати місцевих рад, структурні підрозділи, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.
На офіційному сайті Чугуївської міської ради викладено комплексну інформацію щодо джерел фінансування життєдіяльності міста та напрямків використання всіх бюджетних коштів та опубліковано інформацію про бюджетні програми і їх виконання в розрізі головних розпорядників бюджетних коштів, а також бюджет міста і його використання в цілому.
Так, на сайті розміщено наступні інформаційні сторінки: публічне представлення інформації про бюджет; рішення про бюджет; звіти про виконання бюджету; місцеві податки та збори; пільги зі сплати місцевих податків; щотижневий моніторинг виконання бюджету; бюджетний регламент; архів; інформація відділу культури і туризму; інформація відділу освіти; інформація міської ради; інформація управління ЖКГ; інформація управління соціального захисту населення; звіт про виконання пропозицій та зауважень до бюджетних запитів.
У щотижневій міській газеті «Новини Чугуївщини» від 03.02.2018, 10.03.2018, 17.03.2018 публікувались оголошення щодо підготовки та проведення обговорення річного бюджету Чугуївської міської ради. В YouTube було розміщено відеоролик з інформацією про обговорення та підсумки бюджетного року.
14.03.2018 Фінансовим управлінням проведено засідання «круглого столу» на тему «Публічне представлення інформації про виконання бюджету".
Позивач не звертався до міської ради із запитом щодо строків проведення звітування Чугуївського міського голови про свою роботу за 2017 рік перед територіальною громадою. Доказів протилежного позивач до суду не надав.
Порядок та періодичність звітування міського голови визначено в Статуті територіальної громади міста Чугуєва, який затверджено рішенням XII сесії Чугуївської міської ради VI скликання від 29.07.2011 за № 483-VІ. Так, в п. 3.2 Додатку 3 Статуту зазначено, що міський голова не менше ніж раз на рік скликає Збори представників громадян по питанням звітування перед громадою про роботу міської ради та її виконавчого комітету, підсумки соціально-економічного та культурного розвитку міста, програму життєдіяльності міста на наступний рік. Норми представництва на них визначаються виконавчим комітетом. Представники громадян для участі в цих Зборах обираються зборами відповідних трудових колективів, органів самоорганізації населення, інститутів громадського суспільства, що діють на території міста, або визначаються їх керівними структурами. Відповідальність за підготовку та проведення цих Зборів покладається на секретаря міської ради. Керівники структурних підрозділів Виконавчого комітету Чугуївської міської ради, підприємств та організацій міста беруть участь в підготовці Зборів та готують необхідну інформацію для їх проведення. В Зборах обов'язково беруть участь депутати міської ради, члени виконавчого комітету, заступники міського голови, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету, керівники підприємств та організацій міста.
З матеріалів справи встановлено, що згідно Протоколу зустрічі активу територіальної громади м. Чугуєва "Про підсумки життєдіяльності міста за 2017 рік та плани на 2018 рік" відповідачем було проведено публічне звітування про підсумки роботи за 2017 рік.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 63503, РНОКПП НОМЕР_1) до Чугуївського міського голови Мінаєвої Галини Миколаївни (вул. Старонікольська, буд. 35 А, м. Чугуїв, Харківська область, 63503) про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М.Панов