Рішення № 74283886, 25.05.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2018
Номер справи
803/462/18
Номер документу
74283886
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2018 року ЛуцькСправа № 803/462/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Димарчук Т.М.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( далі - ОСОБА_1, позивач) звернувся із позовом до Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі - Нововолинсько-Іваничівське ОПФУ, відповідач) про визнання неправомірними дій щодо відмови в зарахуванні до страхового стажу для перерахунку пенсії періодів роботи за грудень 2010 року та з липня 2016 року по грудень 2017 року у Відокремленому підрозділі "Шахта "Бужанська" Державного підприємства "Волиньвугілля" (ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля"); зобов'язання зарахувати вказані періоди роботи до страхового стажу для здійснення перерахунку призначеної пенсії; зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії з врахуванням зазначеного страхового стажу з 16 листопада 2017 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 16 листопада 2017 року позивач звертався до відповідача із заявою про проведення перерахунку призначеної пенсії у зв'язку із збільшенням стажу роботи. У подальшому, в лютому та березні 2018 року позивач повторно звертався до відповідача з приводу здійснення перерахунку пенсії та зарахування страхового стажу роботи.

Листами від 26 лютого 2018 року №47/М-01 та від 06 березня 2018 року №72/М-01 відповідач відмовив у проведенні перерахунку, оскільки ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" не сплачено за позивача єдиний соціальний внесок.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки страхувальник (роботодавець) ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" щомісячно здійснював відрахування страхових внесків із заробітної плати позивача та сплачував страхові внески за нього, а факт не зарахування сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати позивача, на банківський рахунок Пенсійного фонду за відсутності його вини, не є підставою для відмови у зарахуванні страхового стажу за періоди грудень 2010 року та з липня 2016 року по грудень 2017 року.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 26 березня 2018 року прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

У відзиві на позов від 12.04.2018 №2404/06 відповідач позовні вимоги не визнав та просив відмовити в їх задоволенні (а.с.30-31). В обґрунтування своєї позиції вказав, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Нововолинсько-Іваничівському ОПФУ з 09 листопада 2015 року та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". На час проведення перерахунку пенсії позивачу з 01.12.2017 при формуванні відомостей про застраховану особу у системі персоніфікованого обліку наявна інформація про те, що ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" сплачено страхові внески лише по 30 квітня 2016 року.

Відтак, станом на 01 грудня 2017 року загальний трудовий стаж позивача становить 28 років 05 місяців 09 днів за період роботи з 01.09.1981 року по 30.04.2016 року, в тому числі 19 років 4 місяці 24 дні пільговий стаж за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, та навчання, яке зараховане у пільговий стаж - 03 місяці 18 днів.

Таким чином, при перерахунку пенсії позивачу з 01.12.2017 враховані дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку, тобто страховий стаж зараховано по 30 квітня 2016 року включно.

Відповідач вказав, що за змістом статей 1, 11, 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховим стажем може бути визнано період роботи, за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, а обов'язок сплати таких внесків покладено на страхувальника (у даному випадку ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля"). До страхового періоду не зараховуються період, коли підприємством не сплачено страхові внески.

Дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 09 листопада 2015 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та є працюючим пенсіонером.

Як слідує з трудової книжки позивача 16 січня 1989 року він був прийнятий муляром 4-го розряду у ДП "Шахта №1"Нововолинська"; 12 червня 1989 року переведений гірником підземним з повним робочим днем під землею та направлений на курси по підготовці гірників підземних; 07 липня 1989 року переведений учнем гірника підземного; 22 липня 1989 року переведений гірником підземним 3-го розряду з повним робочим днем під землею; 01 травня 1991 року переведений гірником підземним 3-го розряду з повним робочим днем під землею; 06 травня 1991 року направлений на курси по підготовці електрослюсарів; 30 липня 1991 року був переведений учнем електрослюсаря підземного; 21 вересня 1991 року переведений електрослюсарем підземним 3-го розряду з повним робочим днем під землею; 21 липня 1992 року переведений електрослюсарем підземним 4-го розряду з повним робочим днем під землею; 23 серпня 1997 року звільнений за власним бажанням; 27 листопада 2000 року прийнятий електрослюсарем підземним; 05 червня 2001 року звільнений за власним бажанням; 15 березня 2005 року прийнятий електрослюсарем підземним 4-го розряду з повним робочим днем під землею у ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля"; 01 квітня 2010 року переведений електрослюсарем підземним 5-го розряду з повним робочим днем під землею (а.с.39-43).

Довідками ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, виданих у 2015 році №235 та у 2017 році №269 стверджується, що позивач в період з 15 березня 2005 року по 2017 рік виконував роботи в шахті за посадою електрослюсаря підземного (а.с.49,61).

З довідок про доходи ОСОБА_1 від 06 березня 2018 року №372/7.2.4/08-19 та від 06 березня 2018 року 371/7.2.4/08-19, виданих ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля", вбачається, що ОСОБА_1 працював на ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" на посаді електрослюсаря підземного з 01.01.2016 по 31.12.2017, за що позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, з якої нараховувався ЄСВ (а.с.17, 18).

16 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії по ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до якої надав трудову книжку, документи про стаж та довідку про заробітну плату (а.с.60,60 зворот).

Відповідно до розпорядження від 21 листопада 2017 року №151556 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01 грудня 2017 року та її розмір склав 5730,95 грн. (а.с.58 зворот). Розрахунок пенсії проводився з коефіцієнту стажу позивача - 0,47417 (569 місяці). Як слідує з розпорядження від 21 листопада 2017 року №151556 та відповідно до розрахунку стажу ОСОБА_1 (а.с.59) станом на листопад 2017 року, для обчислення пенсії позивачу враховувався, зокрема, загальний стаж - 28 років 5 місяців 9 днів (по 30 квітня 2016 року), страховий стаж з 01 липня 2000 року - 11 років 7 місяців 15 днів, стаж за Списком №1 (шахтарі) - 19 років 4 місяці 24 дні, навчання, яке зараховується у пільговий стаж - 03 місяці 18 днів. Також відповідно до даного розпорядження позивачу було встановлено доплату до пенсії відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

У лютому та березні 2018 року позивач звертався до Нововолинсько-Іваничівського ОПФУ з письмовими заявами з приводу надання пояснень щодо нарахування пенсії та зарахування страхового стажу.

Листом від 26 лютого 2018 року №47/М-01 (а.с.9-10) відповідач повідомив ОСОБА_1, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03 жовтня 2017 року №2148-VІІІ йому проведено перерахунок пенсії з 01 жовтня 2017 року. З 01 жовтня 2017 року розмір пенсії позивача становить 5 730,95 грн. Стосовно звернення позивача від 16 листопада 2017 року щодо перерахунку пенсії по ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач повідомив, що згідно даних персоніфікованого обліку на дату звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії по ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" була наявна інформація про сплату страхових внесків лише по 30 квітня 2016 року. Відтак, страховий стаж ОСОБА_1, зараховано лише по цю дату. Оскільки, після призначення пенсії набуто 7 місяців страхового стажу ( з 01.01.2015 по 30.04.2016), то перерахунок пенсії проведено з урахуванням набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої призначено пенсію. Після перерахунку страховий стаж становить 28 років 05 місяців 09 днів за період роботи з 01.09.1981 по 30.04.2016, в тому числі робота за списком №1- шахтар - 19 років 4 місяці 24 дні та навчання, яке зараховується у пільговий стаж - 03 місяці 18 днів, коефіцієнт страхового стажу позивача становить - 0,47417.

З 01.12.2017 розмір пенсії обчислено згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», так, як цей розмір більший від розміру пенсії, обчисленого від стажу та заробітку згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Так як при перерахунку пенсії згідно ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивач набув право лише на добавлення страхового стажу, при якому середньомісячна заробітна плата не змінювалась, то розмір пенсії до виплати після 01.12.2017 року залишився без змін.

У листі від 06 березня 2018 року №72М-01 (а.с.11-12) відповідач повідомив ОСОБА_1, що у даних персоніфікованого обліку на дату звернення позивача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах (09.11.2015) наявна інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України ВП "Шахтою "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" по лютий 2015 року. При призначенні пенсії відповідно до норм ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" враховані дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку, тобто зараховано страховий стаж по 28.02.2015. Відповідно до пункту 4.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, який затверджений постановою правління ПФУ 25.11.2005 №22-1 (із змінами) проведено перерахунок пенсії з дати призначення з урахуванням страхового стажу по 30.09.2015. Крім того, відповідач у листі вказує, що 16 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії по ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У даних персоніфікованого обліку на дату звернення позивача наявна інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України ВП "Шахтою "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" по квітень 2016 року. На підставі вищевказаного, при перерахунку пенсії з 01.12.2017 враховані дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку, тобто зараховано страховий стаж по 30.04.2016 відповідно до норм ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Таким чином, як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник з приводу не зарахування до страхового стажу для перерахунку пенсії періодів роботи позивача за грудень 2010 року та з липня 2016 року по грудень 2017 року у ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" у зв'язку з відсутністю у відповідача даних про сплату страхових внесків.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не довів правомірність оскаржуваних в даній адміністративній справі дій, з огляду на таке.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Законом України, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, є Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

За приписами статті 1 Закону № 1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;

страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону № 1058-IV з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування. у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється персоніфікований облік.

Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Як передбачено частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року (частина третя статті 24 Закону №1058-IV - застосовується з 01 жовтня 2017 року).

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Згідно із частиною першою статті 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (частина друга статті 20 Закону № 1058-IV).

Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев'ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Як слідує із записів наявних у трудовій книжці та з довідок про доходи ОСОБА_1 від 06 березня 2018 року №372/7.2.4/08-19 та №371/7.2.4/08-19, виданих ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля", у спірні періоди (грудень 2010 року та з липня 2016 року по грудень 2017 року) позивач працював у ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" за що позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, з якої нараховувався ЄСВ (а.с.17, 18).

Володимир-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області на запит суду листом від 18 травня 2018 року №666/10/03-19-08 (а.с.78) повідомила, що ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" станом на 01 травня 2018 року наявна заборгованість з єдиного внеску в сумі 43 187,00 тис.грн. Також, станом на 01.07.2016 була наявна заборгованість по єдиному внеску в сумі 21 483,6 тис.грн., станом на 31.12.2017 заборгованість по єдиному внеску в сумі 44 696,3 тис.грн.

Разом з тим, ОСОБА_1 за період з липня 2016 року по грудень 2017 року був включений до поданої ВП "Шахта "Бужанська" звітності "Про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів та зборів". Податковий орган додатково повідомив, що адміністрування єдиного соціального внеску здійснюється ним з 01 жовтня 2013 року.

Таким чином, відсутність за даними системи персоніфікованого обліку відомостей про сплату страхових внесків обумовлена тим, що у ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" наявна заборгованість зі сплати страхових внесків, відтак зарахування поточних платежів відбувалося в рахунок погашення заборгованості.

Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв'язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Отже, судом встановлено і це підтверджується відповідними письмовими доказами, що у періоди грудень 2010 року, липень 2016 року - грудень 2017 року позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески; ОСОБА_1 був включений до поданої ВП "Шахта "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" звітності "Про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів та зборів", тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до страхового стажу вказані періоди роботи позивача та не проводити перерахунок призначеної позивачу пенсії.

Відтак, з наведених вище підстав позовні вимоги про визнання дій неправомірними належить задовольнити шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу для перерахунку призначеної пенсії періодів роботи у грудні 2010 року, та з липня 2016 року по жовтень 2017 року (врахувавши при цьому, що на момент звернення позивача до відповідача 16 листопада 2017 року із заявою про перерахунок пенсії заробітна плата за листопад та грудень 2017 року нарахована ще не була).

Позовні вимоги про зобов'язання відповідача зарахувати до страхового стажу періоди роботи у грудні 2010 року, з липня 2016 року по жовтень 2017 року до страхового стажу для здійснення перерахунку призначеної пенсії та здійснити перерахунок і виплату пенсії, з урахуванням вказаного страхового стажу, також належить задовольнити з 16 листопада 2017 року (тобто, з дня звернення позивача за проведенням перерахунку).

Відповідно до вимог статей 139, 244, 246 КАС України, слід присудити на користь позивача здійснені ним і документально підтверджені судові витрати (судовий збір) у сумі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (а.с.2).

Керуючись статтями 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області щодо відмови ОСОБА_1 в зарахуванні до страхового стажу для перерахунку пенсії періодів роботи у грудні 2010 року та з липня 2016 року по жовтень 2017 року.

Зобов'язати Нововолинсько-Іваничівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи у Відокремленому підрозділі "Шахта "Бужанська" Державного підприємства "Волиньвугілля" у грудні 2010 року та з липня 2016 року по жовтень 2017 року для здійснення перерахунку призначеної пенсії та здійснити перерахунок і виплату пенсії, з урахуванням вказаного страхового стажу, з 16 листопада 2017 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (45400, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, бульвар Шевченка, 7, ідентифікаційний код юридичної особи 40442724) судові витрати у сумі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Суддя Т.М. Димарчук