
Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/4161/18
Провадження №2-а/711/190/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 травня 2018 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Колода Л.Д., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, дані паспорта не зазначено, РНОКПП не зазначено) звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси із адміністративним позовом до управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради (юридична адреса: вул.Б.Вишневецького, 36, м.Черкаси, 18001, код ЄДРПОУ – не зазначено, номери засобів зв’язку, електронна пошта – не зазначено) про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що адміністративний позов подано з порушенням вимог КАС України.
Відповідно до положень ч.ч.1, 2 ст.5 КАС України (в редакції від 03.10.2017р., що діє з 15.12.2017р.), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії; 5)встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень; 6)прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Крім того, вимоги до позовної заяви викладені у статті 160 КАС України. Також статтею 161 КАСУ передбачені документи, які додаються до позовної заяви.
В ч.1 ст. 160 КАС України зазначено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
В даному випадку, позивачем не зазначені повні дані відносно себе та відповідача, враховуючи вимоги п.2 ч.5 ст.160 КАС про необхідність зазначення про повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення вимог п.п.3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 ч.5 ст.160 КАС України позивачем не зазначено ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб’єкта владних повноважень; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб’єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт.
Крім того, для визнання територіальної підсудності справи, позивачеві необхідно надати до суду підтверджуючі дані про місце своєї реєстрації.
Також, відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (ст.160 ч.5 п.11 КАС).
На думку судді, подана позовна заява не відповідає вимогам чинного на час звернення до суду законодавства. Без підтвердження вказаних обставин, суддя не може вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.169, 161 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява має бути залишена без руху з наданням терміну для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Також, позивачеві слід роз’яснити його право звернутись до адвоката, чи особи, яка за законом має право на надання правничої допомоги, щодо оформлення та подання позовної заяви до суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 20, 21, 19, 25, 160, 161, 169, 122, 123, 294, 286, 122, 123 КАС України, суддя, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши позивачеві термін для усунення недоліків в строк, який не може перевищувати 10-ти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку не усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали, адміністративний позов буде повернуто.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху не підлягає до оскарження.
Суддя: ОСОБА_2