Постанова № 74269817, 25.05.2018, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
25.05.2018
Номер справи
398/1406/18
Номер документу
74269817
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/1406/18

провадження №: 3/398/411/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

"25" травня 2018 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

в складі: головуючого судді Голосеніної Т.В.,

з участю секретаря судового засідання Шаповал І.Ф.,

прокурора Болгаріна Ю.С.,

особи, щодо якої складено протокол ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, громадянки України, непрацюючої, перебуваючої на обліку в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості як безробітна, депутата Олександрійської районної ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Олександрійської районної ради Кіровоградської області сьомого скликання, тобто суб'єктом декларування в розумінні пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», у період часу з 00 год.00 хв. 01 січня 2017 року по 01 травня 2017 року в порушення вимог ч.1 ст.45 цього Закону, пункту 1 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №2, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 04.05.2017 року о 16 год. 11хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

За даним фактом складений протокол №77/18 від 27 квітня 2018 року, з яким ОСОБА_2 ознайомлена, її права їй роз’яснені.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала повністю та не заперечила обставин його вчинення. При цьому пояснила, що була проінформована про необхідність подання декларації за 2016 рік до 01 травня 2017 року, але подала її несвоєчасно через відсутність у неї вдома доступу до мережі Інтернет.

Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення №77/18 від 27 квітня 2018 року, картки «під контролем», складені на ОСОБА_1, копію витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, складений 03.04.2018 року, копію декларації ОСОБА_1, копію витягу із протоколу першої сесії районної ради сьомого скликання від 25.11.2015 року, копію витягу із протоколу п’ятнадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 21.02.2017 року разом зі списком присутніх депутатів Олександрійської районної ради; копію із протоколу шістнадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 12.04.2017 року разом зі списком присутніх депутатів Олександрійської районної ради, в їх сукупності, дійшов до наступних висновків.

Згідно зі ст.1 Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VІІ "Про запобігання корупції", правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Виходячи з аналізу ч.1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність в даному випадку настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні встановлено, що відповідно до інформації, наданої Олександрійською районною радою Кіровоградської області від 21.12.2017 року №01-31/197/1, ОСОБА_1 являється депутатом Олександрійської районної ради сьомого скликання, починаючи з 20 листопада 2015 року і до теперішнього часу.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, п.п. «а», пункту 2 ч. 1 ст.3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.

03 березня 2017 року ВР України було прийнято Закон №1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.

Згідно з вимогами ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч.2 ст.47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин, депутат Олександрійської районної ради Кіровоградської області ОСОБА_1 була зобов’язана до 00 год. 00 хв. 01 травня 2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація ОСОБА_1Ю за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 04.05.2017 року о 16год. 11хв.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв’язку з відсутністю будь яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Крім того в судовому засіданні встановлено, що і ОСОБА_1 не заперечується той факт, що вона належним чином була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб’єктом декларування, несвоєчасно, без поважних на те причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Отже, враховуючи викладене, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена в повному обсязі.

При накладенні стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, обставини та наслідки, які були спричинені внаслідок порушення вимог чинного законодавства у сфері адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, особу ОСОБА_1, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та наявність обставини, що таку відповідальність пом'якшує, якою суд визнає щире розкаяння винної, та зрештою приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП. На думку суду накладення такого стягнення наразі є необхідним і є достатнім для досягнення передбаченої ст.23 КУпАП мети адміністративного стягнення, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.

Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352 грн. 40 коп.

Керуючись ст.ст.36, 40-1, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстровану та проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4) визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п’ятдесят) грн., який підлягає стягненню в дохід держави (одержувач коштів: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081100 (код – 37944584), банк одержувача – ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, № рахунку 31118106700006, призначення платежу*; 121; код платника; ПІБ, адмінштраф).

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4) судовий збір на користь держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача:820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету:22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд.

Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя Тетяна Василівна Голосеніна