Рішення № 74265883, 25.05.2018, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
25.05.2018
Номер справи
766/11437/17
Номер документу
74265883
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 766/11437/17

н/п 2-а/766/973/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.05.2018 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Дорошинської В.Е.

при секретарі Кирпиченко І.А.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом Управління з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом про зобов’язання вчинити дії, посилаючись на той факт, що на звернення громадського об’єднання «Комітет народного контролю» від 15.05.2017 № 41/17 відповідно до наказу Управління про проведення позапланової перевірки від 05.05.2016р. № 11 та направлення від 19.05.2017р. № 4/15 була проведена перевірка на об’єкті будівництва за адресою по вул. Маяковського, 3 кв.3,4,8,9,10,11,12 та магазин, а також на об’єкті будівництва по вул. Маяковського, 5 кв. 3,4,7,9,10,11,12 у м. Херсоні.

19.05.2017р. головних спеціалістів Управління не були допущені на об’єкт для проведення перевірки, про що складені відповідний акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкти будівництва для покладених на них функцій відносно власника об’єкту будівництва ОСОБА_1

Вважають, що відповідач порушив діюче законодавство, а саме положення пункту 1 частини четвертої статті Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 1 п. 14 постанови КМУ від 23.05.2011р. №553.

Просять суд, зобов’язати ОСОБА_1 допустити посадових осіб Управління державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради для проведення перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства на об’єкті будівництва за адресою по вул. Маяковського, 3 кв.3,4,8,9,10,11,12 та магазин, а також на об’єкті будівництва по вул. Маяковського, 5 кв. 3,4,7,9,10, 11,12 у м. Херсоні.

Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 04.04.2018 року, справу вирішено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до вимог ст. 162 КАС України сторони в судове засідання не викликалися, проте відповідачу було встановлено строк в п’ятнадцять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження на подачу відзиву на позовну заяву.

Представником відповідача та відповідачем до суду відзив на адміністративний позов не надано.

Положеннями ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

У відповідності до ч.ч.1,2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, коли маються підстави для звільнення від доказування.

Частиною 4 статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право: безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів; складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам державних будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, що визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт.

Згідно з пунктом 1 Порядку, під час здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю щодо суб’єктів містобудування (юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) на об’єктах будівництва органи державного архітектурно-будівельного контролю зобов’язані забезпечити дотримання вимог статей Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності .

Як передбачено пунктом 2 Порядку, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: 1) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; 2) порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт, виконавчої документації, складення актів на виконанні будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; 3) інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об’єкта будівництва.

Згідно пункту 5 Порядку Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом у порядку проведення планових та позапланових перевірок.

Відповідно до пункту 7 Порядку позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Підставами для проведення позапланової перевірки є зокрема звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;

Пунктом 13,14 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553 встановлено, що суб’єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, має право бути присутнім під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; за результатами перевірки отримувати та ознайомлюватись з актом перевірки, складеного органом державного архітектурно-будівельного контролю; подавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акту перевірки, складеного органом державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.

Суб’єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, зобов’язаний: допускати посадових осіб до проведення перевірки за умови дотримання порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; виконувати вимоги посадових осіб державного архітектурно-будівельний контроль, щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; подавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

У разі відмови суб’єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, у допуску посадових осіб Управління до проведення перевірки, складається відповідний акт.

Судом встановлено, що на звернення громадського об’єднання «Комітет народного контролю» від 15.05.2017 № 41/17 відповідно до наказу Управління про проведення позапланової перевірки від 05.05.2016р. № 11 та направлення від 19.05.2017р. № 4/15 була проведена перевірка на об’єкті будівництва за адресою по вул. Маяковського, 3 кв.3,4,8,9,10,11,12 та магазин, а також на об’єкті будівництва по вул. Маяковського, 5 кв. 3,4,7,9,10,11,12 у м. Херсоні.

19.05.2017р. головних спеціалістів Управління не були допущені на об’єкт для проведення перевірки, про що складені відповідний акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкти будівництва для покладених на них функцій відносно власника об’єкту будівництва ОСОБА_1

Таким чином, суд вважає, що відповідачем було неправомірно не допущено посадових осіб Управління державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради для проведення перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства на об’єкті будівництва за адресою по вул. Маяковського, 3 кв.3,4,8,9,10,11,12 та магазин, а також на об’єкті будівництва по вул. Маяковського, 5 кв. 3,4,7,9,10, 11,12 у м. Херсоні. Факт не допуску відповідачем підтверджується належними доказами, а саме направленням для проведення позапланової перевірки №4/15 від 19.05.2017р.; актом про недопущення посадових осіб для виконання покладених на них функцій від 19.05.2017р.; приписом про усунення порушень вимог законодавства від 19.05.2017р.

Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку що адміністративний позов є законним обгрунтовнаим та таким що підлягає задоволенню.

Керуючись Конституцією України, ст.ст. 4-14, 77, 241-246, 250, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов’язати ОСОБА_1 допустити посадових осіб Управління державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради для проведення перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства на об’єкті будівництва за адресою по вул. Маяковського, 3 кв.3,4,8,9,10,11,12 та магазин, а також на об’єкті будівництва по вул. Маяковського, 5 кв. 3,4,7,9,10, 11,12 у м. Херсоні.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради витрати по сплаті судового збору у сумі 1684,00грн.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляції в 30-денний строк з дня її проголошення.

Суддя В.Е. Дорошинська