
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2018 р. м. ХарківСправа № 635/4396/17Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Сіренко О.І.
суддів: Спаскіна О.А. , Любчич Л.В.
за участю секретаря судового засідання Медяник А.О.
позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області на рішення Харківського районного суду Харківської області від 12.03.2018, суддя Назаренко О.В., вул. Калініна, 18, с. Покотилівка, Харківська, 624,458, повний текст складено 12.03.18 по справі № 635/4396/17
за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Харківського обласного військового комісаріату
про визнання діяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
08.08.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання діяльності протиправною, зобов'язання надати список, зобов'язання скласти довідки, здійснення перерахунку та виплати пенсії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_1 зазначив, що проходив військову службу в Збройних Силах України, на посаді начальника відділення (засобів заправки ЛА) відділу (аеродромно-технічного забезпечення) навчально-тренувального комплексу зв’язку і РТЗ) факультету наземного забезпечення бойових дій авіації Харківського інституту ВПС України. Згідно Наказу Міністра оборони України від 05.11.2005 року № 482 був звільнений у запас за пунктом 67, підпункту «В» (у зв’язку зі скороченням штатів). Отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», як особа звільнена з військової служби та перебуває на пенсійному обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області. Вважає, пенсія йому нарахована з порушенням норм пенсійного законодавства, що порушує його права. При оформленні документів для призначення пенсії Харківський обласний військовий комісаріат не зазначив в довідці від 28.11.2005 року № ФХ-114848 додаткові види грошового забезпечення, які він отримував під час служби а саме: відомості про грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, одноразову грошову допомогу при звільненні. 03.03.2017 року він звернувся до Харківського обласного військового комісаріату з вимогою скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та довідку про додаткові види грошового забезпечення станом на день звільнення, тобто 17.11.2005 року, проте отримав відмову листом від 31.03.2017 року. Також останній 03.03.2018 року звернувся до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України з вимогою витребувати з Харківського обласного комісаріату зазначену вище довідку та на її підставі провести перерахунок пенсії , на що 16.03.2017 року отримав відповідь про відмову в задоволенні цієї заяви з посиланням на ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон), рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення ст.63 вищевказаного Закону, тощо.
Представник Харківського обласного військового комісаріату в письмових запереченнях просив відмовити в задоволенні позову, зазначивши зокрема про те, що законом не передбачено включення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
В запереченнях на позов ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області зазначило, що позовні вимоги позивача є безпідставними, посилаючись на те, що призначення пенсії позивачу здійснювалось за показниками грошового забезпечення позивача, які були надані Харківським обласним військовим комісаріатом. Крім того, щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не належать до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, тому підстав для їх включення до розрахунку пенсії немає. Окрім того, зазначило, що ГУ ПФУ в Харківській області не відмовляло позивачу у перерахунку пенсії, тому позов є передчасним, оскільки відповідач жодним чином не порушило права позивача на пенсійне забезпечення щодо визначення та обчислення розміру пенсії, у зв'язку з чим просили відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
12 березня 2018 року рішенням Харківського районного суду Харківської області адміністративний позов ОСОБА_1 задоволений частково.
Визнано протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо не внесення у розрахунок пенсії Міністерства оборони за вислугу років додаткових видів грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільненням з військової служби, а саме грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні.
Визнано протиправною бездіяльність (дії) ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яка полягає в тому, що при перерахунку та обчисленні пенсії ОСОБА_1 не були враховані додаткові види грошового забезпечення, а саме грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова допомога при звільненні, які останній отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.
Зобов'язано ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Харківській області надати список до Харківського обласного військового комісаріату, який містить ім'я ОСОБА_1, для складання Харківським обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії з 17.11.2005 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні.
Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, та надати зазначену довідку для перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Зобов'язано ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, здійснити перерахунок розміру пенсії та виплату пенсію в розмірі, який обчислений з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні.
Зобов'язано ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити виплату ОСОБА_1 сум недоплаченої частини основного розміру пенсії з 17.11.2005 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходу.
Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат подати у трьох тижневий строк, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України.
Зобов’язано ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківський області подати протягом тридцяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України.
В решті позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити ОСОБА_1 в позові у повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Зокрема, зазначив, що пенсія позивачу була призначена відповідно до довідки, наданої Харківським обласним військовим комісаріатом при звільненні останнього зі служби. Данні про розмір грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, які позивач отримував під час проходження служби в довідці були відсутні. ГУ ПФУ в Харківській області не відмовляло позивачу у перерахунку пенсії, тому позов є передчасним, оскільки відповідач жодним чином не порушило права позивача на пенсійне забезпечення щодо визначення та обчислення розміру пенсії, у зв'язку з чим просили відмовити позивачу у задоволенні апеляційної скарги.
У відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 просить рішення суду першої інстанції залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Колегія суддів, вислухавши суддю – доповідача, пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, відзив на апеляційну скаргу, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав :
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1 проходив військову службу у Збройних Силах України на посаді начальника відділення (засобів заправка ЛА) відділу (аеродромно-технічного забезпечення) навчально-тренувального комплексу зв’язку і РТЗ) факультету наземного забезпечення бойових дій авіації Харківського інституту ВПС України.
Звільнений у запас наказом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України № 482 від 05.11.2005 року за пунктом 67, підпунктом «В» ( у зв’язку зі скороченням штатів).
З 17.11.2005 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких осіб» від 09.04.1992 року № 2262.
Під час служби позивач отримував грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію, що підтверджується грошовим атестатом. ( а.с. 20 ). При звільненні позивач отримав одноразову грошову допомогу ( а.с. 20).
Задовольняючи позов ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачами ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області та Харківським обласним військовим комісаріатом порушені права позивача.
Колегія суддів частково погоджується з таким висновком суду першої інстанції.
Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу), пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною третьою цієї ж статті Закону (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин), пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII).
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою № 1294 упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (п. 3 цієї постанови). Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294), до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складнощами роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом № 2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч.1 ст. 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329; далі - Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (пп. 3 п. 5 постанови № 1294, пп. 30.4 п. 30 р. ХХХ Інструкції).
Зазначеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (пп. 3 п. 5 постанови № 1294, пп. 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
Отже, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
За таких обставин, Харківський обласний військовий комісаріат на звернення позивача безпідставно відмовив у видачі довідки про вищезазначені види грошового забезпечення.
Разом з тим, стосовно одноразової грошової допомоги при звільненні колегія вказує на наступне.
Статтею 15 Закону № 2011-ХІІ, як і статтею 9 Закону № 2262-XII, визначено, що військовослужбовцям при звільненні з військової служби за власним бажанням виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
За змістом пункту 17 статті 11 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.
Частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV, обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених, зокрема, у пункті 17статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Також, Закон України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу; далі - Закон № 400/97-ВР) визначає порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Пунктом 4 частини першої статті 1 Закону № 400/97-ВР визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тому мають сплачувати страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з суми сукупного оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства України.
Частина третя статті 43 Закону № 2262-XII не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 15 Закону № 2011-ХІІ та статтею 9 Закону № 2262-XII, які пов'язані зі звільненням особи зі служби.
Таким чином, хоча вказана виплата й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але має інше правове призначення. Тобто, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що одноразова допомога при звільненні не пов'язана з виконанням позивачем своїх службових обов'язків та отриманням за це грошової допомоги, а пов'язана саме з фактом звільнення зі служби.
Зазначені висновки узгоджуються з позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 06.02.2018 року у справі № 761/28228/15-а.
Відповідно до статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З огляду на вищезазначене, колегія суддів вважає, що рішення суду в частині задоволення позову ОСОБА_1 про врахування одноразової грошової допомоги при звільненні до додаткового грошового забезпечення з якого обраховується пенсія є помилковим, тому підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови про відмову в цій частині позовних вимог.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області ,суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що вказаний відповідач порушив права позивача.
Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції.
Обов’язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб’єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
Без довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідач ГУПФУ в Харківській області позбавлений можливості здійснити перерахунок пенсії позивача.
Довідка про спірні додаткові види грошового забезпечення, такі як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація відповідачеві ГУПФУ в Харківській області для обрахування пенсії ОСОБА_1 не подавалася.
Як вбачається з позовної заяви, позивач пов’язує порушення його прав ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду в Харківській області, з тим, що при обчисленні йому пенсії, зазначений відповідач безпідставно не врахував додаткові види грошового забезпечення, як грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні, які він отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби. Проте, позивач не заперечує, що в довідку, надану Харківським обласним військовим комісаріатом для обчислення пенсії вказані види грошового забезпечення не були включені.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що ОСОБА_3 управлінням ПФУ в Харківській області право позивача не порушувалось.
Чинним КАСУ не передбачено здійснювати захист не порушених прав та законних інтересів позивача на підставі правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
На підставі викладеного колегія суддів вважає необхідним відмовити в задоволенні позову в цій частині, а рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою в позові відмовити.
Керуючись ст.ст. 308, 309, 310, 313, п.3 ч.1 ст. 315, п.4 ч.1 ст. 317, 321, 322, 325, 326, 328, 329 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України - задовольнити частково.
Рішення Харківського районного суду Харківської області від 12 березня 2018 року скасувати в частині визнання протиправною бездіяльність (дії) ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яка полягає в тому, що при перерахунку та обчисленні пенсії ОСОБА_1 не були враховані додаткові види грошового забезпечення, а саме: грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова допомога при звільненні, які останній отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Харківській області надати список до Харківського обласного військового комісаріату, який містить ім'я ОСОБА_1, для складання Харківським обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії з 17.11.2005 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, здійснити перерахунок розміру пенсії та виплату пенсію в розмірі, який обчислений з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити виплату ОСОБА_1 сум недоплаченої частини основного розміру пенсії з 17.11.2005 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходу, зобов’язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківський області подати протягом тридцяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України, стягнення за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 320 грн., а також в частині визнання протиправними дій (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо не внесення у розрахунок пенсії Міністерства оборони за вислугу років додаткових видів грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільненням з військової служби, а саме одноразової грошової допомоги при звільненні та зобов'язання Харківського обласного військового комісаріату скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні. І в цій частині в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 – відмовити.
В іншій частині рішення Харківського районного суду Харківської області від 12 березня 2018 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
.
Головуючий суддя ОСОБА_5Судді ОСОБА_6 Повний текст постанови складений та підписаний: 24.05.2018.