Постанова № 74254339, 25.05.2018, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
25.05.2018
Номер справи
243/4407/18
Номер документу
74254339
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/243/1515/2018

Справа № 243/4407/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2018 року суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Р.В. Кузнецов, розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2’янськ Донецької області, РНОКПП: НОМЕР_1, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка не працює, зареєстрована та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4’янськ, АДРЕСА_1,

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 177-2 КУпАП , -

ВСТАНОВИВ:

В провадження Слов’янського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал з протоколом про адміністративне правопорушення № 0249 від 04 травня 2018 року відносно ОСОБА_1, в якому зазначено про вчинення нею адміністративного правопорушення передбаченого ст. 177-2 КУпАП.

Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення.

Так, згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Перевіривши протокол про адміністративне правопорушення № 0249 від 04 травня 2018 року відносно ОСОБА_1, суд приходить до висновку, що він містить недоліки, які в свою чергу позбавляють суд можливості повно та всебічно розглянути справу про адміністративне правопорушення.

Так, в протоколі № 0249 від 04 травня 2018 року зазначено, що 04 травня 2018 року приблизно о 08 год. 00 хв. встановлено факт реалізації ОСОБА_1 тютюнових виробів без марок акцизного податку так і з марками акцизного податку України без дозвільних документів на реалізацію, всупереч вимогам ст. 24 Постанови КМУ № 1251 від 27 грудня 2010 року, чим порушено ст. 177-2 КУпАП (а.с. 3, 3 з.б.).

Адміністративним порушенням передбаченим ст. 177-2 КУпАП визнається виготовлення, придбання, зберігання або реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 вказаної статті, а саме виготовлення, придбання або зберігання з метою реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, а так само виготовлення, придбання або зберігання з метою реалізації або використання за призначенням обладнання для вироблення фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією фальсифікованих алкогольних напоїв, тютюнових виробів та обладнання для їх вироблення.

Вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною 2 статті 177-2 КУпАП, а саме реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, а так само обладнання для їх вироблення – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією фальсифікованих алкогольних напоїв, тютюнових виробів та обладнання для їх вироблення.

Як видно із протоколу про адміністративне правопорушення № 0249 від 04 травня 2018 року, в його графі «суть порушення, частини статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, Податкового кодексу України та іншого законодавства…» зазначено, що ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 24 Постанови КМУ № 1251 від 27 грудня 2010 року, чим вчинила адміністративне правопорушення за ст. 177-2 КУпАП.

Таким чином, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 177-2 КУпАП, тобто без зазначення частини статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, як це передбачено протоколом про адміністративне правопорушення, та всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, яка передбачає зазначення в протоколі нормативного акту, який передбачає відповідальність за правопорушення.

У зв’язку із наведеним, а також з урахуванням того, що вчинення адміністративних правопорушень передбачених частинами 1 та 2 ст. 177-2 КУпАП тягне за собою накладення різних розмірів адміністративного стягнення, суд приходить до висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення складені відносно ОСОБА_1 містять недоліки, які в свою чергу створюють протиріччя, що позбавляють суд можливості повно та всебічно розглянути справу про адміністративне правопорушення, зокрема, постає питання щодо правильності кваліфікації вчиненого правопорушення.

За роз’ясненнями п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23 грудня 2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, даний адміністративний матеріал разом із протоколом про адміністративне правопорушення складеним відносно ОСОБА_1, слід повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області для належного оформлення, а саме: для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам ст. 256 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст. 256, 278 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріал про адміністративне правопорушення разом із протоколом про адміністративне правопорушення № 0249 від 04 травня 2018 року складеним відносно ОСОБА_1 щодо вчинення нею адміністративного правопорушення передбаченого ст. 177-2 КУпАП - повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області для належного оформлення.

Копію цієї постанови направити до Головного управління ДФС у Донецькій області.

Суддя Слов’янського

міськрайонного суду ОСОБА_2