
Справа №265/6743/17
Провадження №2-а/265/54/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2018 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі головуючого судді Щербіна А.В., за участю секретаря судового засідання Себко Г.Л., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об’єднаного управління Пенсійного фонду України м.Маріуполя Донецької області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, третя особа: Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради,
ВСТАНОВИВ:
25 вересня 2017 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя Донецької області з позовом до Лівобережного об’єднаного Управління Пенсійного фонду України м.Маріуполя Донецької області(надалі – Управління ПФУ) про визнання протиправним дій щодо припинення виплати пенсії за віком, зобов’язання поновити виплату пенсії та виплатити заборгованість, третя особа: Управління соціального захисту населення Лівобережного району.
Обгрунтування позову:
Позивач з вересня 2005 року здобула право на отримання пенсії за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням №НОМЕР_1, яке видано Пенсійним фондом України 23.09.2005 р. Також Позивач є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою №НОМЕР_2 від 29.05.2017 р.
З лютого 2015 р. Позивач перебуває на обліку в Управління ПФУ та отримую пенсію за віком. Однак, з 01.04.2017 р. і по даний час Управління ПФУ перестало виплачувати належну Позивачу пенсію.
У зв'язку з цим, Позивач звернулася із заявою до Управління ПФУ, у якій вимагала пояснити підстави призупинення/припинення виплати їй пенсії, а також поновити виплату безпідставно призупииеної/припиненої пенсії з 01 квітня 2017 р., на що отримала відповідь, згідно з якою виплату пенсії було призупинено на підставі акту обстеження, яким не підтвержуеться факт мешкання за адресою фактичного проживання а саме: АДРЕСА_1.
Вважала бездіяльність Управління ПФУ щодо невиплати їй пенсії протиправною з наступних підстав.
Статтею 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон №1058-ІV)встановлений винятковий перелік підстав для припинення пенсії, а саме: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) у разі смерті пенсіонера; 3) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 4) в інших випадках, передбачених законом.
Натомість, Управлінням ПФУ припинилися виплати пенсії внутрішньо переміщеній особі на підставі списків тривало відсутніх за місцем проживання одержувачів пенсій з числа внутрішньо переміщених осіб, протоколу комісії щодо прийняття рішення про призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам №01-05/80 від 13.04.2017 р., яка вирішує питання щодо призначення (поновлення) соціальних виплат. При цьому зазначена комісія керується Порядком призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. №365.
Отже, Управління ПФУ припинило виплату Позивачу пенсії з підстав, не передбачених законом. Вважала, що в діях Управління вбачаються ознаки дискримінації по відношенню до неї як внутрішньо переміщеної особи, та відсутність єдиного підходу до виплати пенсій громадянам України згідно з діючим законодавством.
Посилаючись на викладене, просила суд: 1) визнати протиправними дії Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Маріуполя Донецької області щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1; 2) зобов'язати Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України м.Маріуполя Донецької області поновити виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з квітня 2017 року та виплатити виниклу заборгованість; 3) допустити до негайного стягнення рішення суду в частині виплати пенсії у межах суми за один місяць.
Відзив на позовну заяву:
В обгрунтування відзиву, Управління ПФУ зокрема зазначило, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні, як отримувач пенсії за віком з лютого 2015 року. Виплату пенсії переведено з територіального Управління ПФУ в Новоазовському районі Донецької області.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.03.2015 року №252-VІІІ, а також Закону України «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування» Новоазовський район Донецької області визнано тимчасово окупованою територією. Виплата пенсії позивачу проводиться на підставі макету електронної пенсійної справи, так як паперова справа знаходиться на тимчасом непідконтрольній українській владі території.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» установлено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509.
Відповідно до п.8 Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року №595, особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
05.04.2017 року довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи видану на ім’я ОСОБА_1, управлінням соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради було скасовано, на підставі статті 12 Закону України «Про забезпечення прав и свобод внутрішньо переміщених осіб. Зазначене призвело до призупинення виплати пенсії позивачці.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. №365 затверджено порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Порядок визначає механізм призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, територіальними органами Пенсійного фонду України, робочими органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центрами зайнятості за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.
Питання щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглядаються комісіями з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад.
Згідно до ст.12 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб», підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: 1) подала заяву про відмову від довідки; 2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину; 3) повернулася до покинутого місця постійного проживання; 4) виїхала на постійне місце проживання за кордон; 5) подала завідомо недостовірні відомості.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2017 року №365, також затверджено Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування. Згідно до пп.4 п.12 Порядку, соціальні виплати припиняються у разі скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Відповідно до п.18 Порядку повторне призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у разі їх припинення відповідно до пп.4 пункту 12 цього Порядку можливе лише через шість місяців після такого припинення і виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення, передбачених законодавством.
Рішення управлінням соціального захисту населення Кальміуського (саме так зазначено у запереченнях) району Маріупольської міської ради про скасування 05.04.2017 року довідки про взяття на облік внутрішньо перемішеної особи видане на ім’я ОСОБА_1 не оскаржено. Скасування довідки з підстав визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» позбавляє на сьогоднішній день Управління можливості відновити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком з квітня 2017 року.
З огляду на зазначене, у зв’язку із скасуванням Управлінням соціального захисту населення Кальміуського (саме так зазначено у запереченнях) району Маріупольської міської ради довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, Управління ПФУ мало достатні правові підстави для призупинення ОСОБА_1 виплати пенсії.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 19, 46 Конституції України, нормами постанов Кабінету Міністрів України №365 від 08.06.2017 року, №509 від 01.10.2014 раку, №595 від 07.11.2014 року, №637 від 05.11.2014 року, Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», просили суд відмовити Позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Пояснення третьої особи:
Управління соціального захисту населення Лівобережного району в своїх поясненнях зазначило, що ОСОБА_1 перебувала на обліку у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб Лівобережного району з 17.02.2015 за адресою фактичного місця мешкання: м.Маріуполь, вул. Азовстальська, 19/1-26.
17.08.2016 року Позивачка отримала нову довідку ВПО за №НОМЕР_3 за адресою фактичного місця мешкання: м.Маріуполь, вул.Пашковського, 53-1.
Відповідно до п.1 ст.4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених ст.12 цього Закону.
Частина 1 ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначені підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб. Зокрема у п.5 ч.1 ст.12 цього Закону, вказана підстава, що особа подала завідомо недостовірні відомості.
Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї власник житла не підтвердив факт проживання позивачки за адресою вул.Пашковського, 53-1.
Враховуючи вищевикладене, довідка внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 від 17.08.2016 р. рішенням начальника управління від 05.04.2017 була скасована.
29.05.2017 року ОСОБА_1 отримала нову довідку внутрішньо переміщеної особи №НОМЕР_4.
Розгляд по суті:
Ухвалою суду від 04.04.2018 року проведено заміну Управління соціального захисту населення Лівобережного районуйого правонаступником Департаментом соціального захисту населення Маріупольської міської ради.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності. Позовні вимоги підтримувала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представник Позивача – адвокат ОСОБА_2 в судове засідання також не з’явився, подав заяву про розгляд справи на підставі наданих письмових доказів.
Представник Управління ПФУ, в судове засідання також не з’явився, подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника Управління ПФУ. Доводи викладені у відзиві підтримував повністю.
Представник Департаменту соцзахисту в судове засідання також не з’явився, подала до суд заяву про розгляд справи без участі представника департаменту.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Неявка в судове засідання сторін, на думку суду не є перешкодою для розгляду справи на підставі наявних у ній доказів, оскільки сторони були належним чином повідомлені про місце, день та час розгляду справи та на власний розсуд розпорядилися своїм правом прийняття участі в судовому розгляді.
Фактичні обставини:
Відповідно до ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частина 1 ст.78 КАС України передбачає, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Судом встановлено, ОСОБА_1 є пенсіонером та внутрішньо переміщеною особою, яка перебуває на обліку в Управління ПФУ, як отримувач пенсії за віком (особовий рахунок №196117).
Згідно довідки про розмір виплаченої пенсії від 04.12.2017 року за період з січня 2017 р. по грудень 2017 рік, наданої Управлінням ПФУ, пенсія ОСОБА_1 з травня 2017 року не виплачувалася.
Згідно письмової заяви по суті, наданої Управлінням ПФУ до суду, останнє визнало, що виплата пенсії ОСОБА_1 була припинена через скасування Управлінням соцзахисту довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, передбачених ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» з квітня 2017 року.
Таким чином, суд робить висновок, що Управлінням ПФУ було припинено виплату пенсії за віком ОСОБА_1 саме з квітня 2017 року, оскільки довідка внутрішньо переміщеної особи була скасована.
Оцінка суду:
Частина 2 ст.19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України. Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.
Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (надалі - Закон №1058-IV) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 №1706-VII (надалі - Закон №1706-VII) встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону № 1058-IV законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, закону про недержавне пенсійне забезпечення, законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
За приписами ч.3 цієї статті виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.
Статтею 5 вказаного Закону передбачено, що він регулює відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.
Відповідно до положень ст.49 Закону №1058-IV виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом.
Відтак, припинення виплати пенсії можливе лише за умови прийняття пенсійним органом відповідного рішення і лише з підстав, визначених ст.49 Закону №1058-IV.
Частина 2 ст.77 КАС України передбачає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В той же, суду не надано доказів того, що Управлінням ПФУ приймалося рішення про припинення виплати пенсії з підстав передбачених ст.49 Закону №1058-IV.
При цьому, суд вважає, що постанови Кабінету Міністрів України, якими керується Управління ПФУ не можуть звужувати права громадян, які встановлено нормативно-правовими актами вищої юридичної сили, оскільки відповідно до ч.2 ст.7 КАС України, суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
А згідно з ч.3 ст.7 КАС України, у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Нормами ст.49 Закону №1058-IV, Закону №1706-VII або іншого закону не передбачено припинення виплати пенсії особі через скасування довідки внутрішньо переміщеної особи.
Крім того, суд вважає за необхідне застосувати положення Конституції України, за якими, в Україні як соціальній, правовій державі людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (статті 1, 3 Конституції України). Право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел (частина друга статті 46 Основного Закону України) і забезпечується частиною другою статті 22 Конституції України, відповідно до якої конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, виконанням трудових обов’язків і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Статтею 24 Конституції України встановлено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
В даному випадку наявність у ОСОБА_1 статусу внутрішньо переміщеної особи створює для неї, на відміну від інших громадян України, певні перешкоди в отриманні пенсії, та потребує від пенсіонера здійснення додаткових дій, не передбачених Законами щодо пенсійного забезпечення, зокрема, ідентифікація особи, надання заяви про поновлення виплати пенсії, яка була припинена пенсійним органом без прийняття відповідного рішення тощо.
Суд застосовує при розгляді справи практику Європейського Суду з прав людини як джерело права відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 №3477-IV.
Європейський суд з прав людини (надалі - ЄСПЛ) в рішенні у справі «Пічкур проти України», яке набрало статусу остаточного 07.02.2014 року, зазначає, що право на отримання пенсії як таке, стало залежним від місця проживання заявника. Це призвело до ситуації, в якій заявник, пропрацювавши багато років у своїй країні та сплативши внески до системи пенсійного забезпечення, був зовсім позбавлений права на пенсію лише на тій підставі, що він більше не проживає на території України (пункт 51 цього рішення). У пункті 54 вказаного рішення ЄСПЛ зазначив, що наведених вище міркувань ЄСПЛ достатньо для висновку про те, що різниця в поводженні, на яку заявник скаржився, порушувала статтю 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою користування правами та свободами, визнаними в Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою - статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою, у поєднанні зі статтею 1 Першого протоколу до Конвенції, якою передбачено право кожної фізичної або юридичної особи мирно володіти своїм майном та закріплено, що ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Враховуючи наведені обставини та норми чинного законодавства, зокрема, відсутність рішення пенсійного органу про припинення виплати пенсії ОСОБА_1, суд робить висновок, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.6, 8, 9, 72, 77, 242 – 246, 250 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовні вимоги ОСОБА_1 до Лівобережного об’єднаного управління Пенсійного фонду України м.Маріуполя Донецької області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, третя особа: Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради – задовольнити.
2. Визнати дії Лівобережного об’єднаного управління пенсійного фонду України м.Маріуполя в Донецької області щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 протиправними.
Зобов’язати Лівобережне об’єднане управління Пенсійного фонду України м.Маріуполя Донецької області(87500, Донецька область, м.Маріуполь, пр.Перемоги, 16, код ЄДРПОУ 41250905) поновити виплату пенсії ОСОБА_1 (87500, АДРЕСА_2; податковий номер НОМЕР_1) та виплатити заборгованість, яка виникла.
Звернути до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.
3. Це рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, це рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
4. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст цього рішення суду складено 24.05.2018 року.
Суддя А.В. Щербіна