Постанова № 7423771, 14.12.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2009
Номер справи
2а-3879/09/1870
Номер документу
7423771
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2009 р.                                                             Справа № 2а-3879/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповала М.М.

          за участю секретаря судового засідання-Ілляшенко О.Г.,

прокурора Сумської області - Яковенка В.В.,

представників позивача - Сіренко І.С., Курило В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції до колективного підприємства "Атлант" про стягнення податкового боргу ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Охтирська міжрайонна Державна податкова інспекція Сумської області просить стягнути з відповідача, Колективного підприємства “ Атлант”, податковий борг у сумі 1298919,34 грн. Свої вимоги мотивує тим, що всупереч вимог ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” станом на 17.06.2009 року за КП “ Атлант” рахується податкова заборгованість в загальній сумі 1298919,34 в тому числі: 35702 грн. ( в тому числі основного платежу в сумі 23801 грн. та штрафних санкцій в сумі 11901 грн.) –податку на додану вартість; 80241 грн. ( в тому числі основного платежу в сумі 53 494 грн. та штрафних санкцій в сумі 26 747 грн.) –податку на прибуток приватних підприємств; 132956 ( в тому числі основного платежу в сумі 33818,58 грн. та штрафних санкцій в сумі 99137,76 грн.) –податку з доходів фізичних осіб та до нього були застосовані штрафні ( фінансові) санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки в сумі 1050020 грн., яку позивач і просить суд стягнути з відповідача.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали і просили позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання, в якому зазначив, що позовні вимоги повністю визнає та просить справу розглядати без участі представника відповідача у судовому засіданні. Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Судом встановлено, що Колективне підприємство “ Атлант” зареєстроване суб’єкт підприємницької діяльності 04.05.1998 року, включено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій, з 15.05.1998 року взяте на облік в Охтирській МДПІ Сумської області як платник податків і зборів, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ( а.с. 6), копією довідки № 142 від 26.10.2007 з ЄДРПОУ (а.с.7), копією довідки про взяття на облік платника податків №105 23 від 04.10.2002 року ( а.с. 8).

16.03.2009 року актом №29/2332/23823626 ( а.с. 12 - 25) був зафіксований факт порушення відповідачем вимог п.п. 5.3.1., п.5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме: несвоєчасна сплата до бюджету узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість у розмірі 35 702 грн., податку н прибуток приватних підприємств у розмірі з 80 241 грн., податку з доходів фізичних осіб у розмірі 132956,34 грн. та застосована штрафна санкція за порушення норм з регулювання обігу готівки та про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 1050020 грн.

На підставі вказаного акту уповноваженою особою позивача –Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції у Сумській області 20.03.2009 року було винесено податкові повідомлення-рішення №0000201710/0 про накладення на відповідача фінансових санкцій: 26747 грн. по податку на прибуток підприємств (а.с. 27), 11 901 грн. по податку на додану вартість ( а.с. 27), 99137,76 грн. по податку з доходів фізичних осіб ( а.с. 29), а також рішення про застосування штрафних санкцій № 0000692340 від 20.03.2009 року : 1050020 грн. штрафні санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки та про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (а.с.28).

У зв’язку з тим, що узгоджена сума податкового зобов’язання відповідачем не була сплаченою, позивачем, зважаючи на приписи п.п.6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, було направлено першу податкову вимогу №1/45 від 03.04.2009 року та другу податкову вимогу № 2/57 від 06.05.2009 року. Дані вимоги були вручені відповідачу 23.03.2009 року та 06.04. 2009 року, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення ( а.с. 30, 32).

На підставі п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги вважаються врученими. Однак, і після вручення податкових вимог заборгованість не була сплачена, що підтверджується копіями корінців першої податкової вимоги форми «Ю1»№1/45 від 03.04.2009 року ( а.с. 31), форми “ Ю2” № 2/57 від 06.05.2009 року ( а.с. 33), довідкою –розрахунком ( а.с. 65).

Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” до обов‘язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Статтею 11 Закону України “Про систему оподаткування” закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.

Відповідно до ст.14 Закону України “Про систему оподаткування” до загальних податків і зборів віднесено податок на додану вартість, , податок на прибуток підприємств, податок з доходів фізичних осіб. Пунктом 3 ст. 14 цього Закону визначено, що загальні податки і збори (обов'язкові платежі), встановлюються Верховною Радою України та справляються на всій території України.

Згідно п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 та п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті, та зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу відповідача нараховується пеня.

На підставі ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” на відповідача контролюючими органами накладаються штрафні санкції за порушення податкового законодавства.

Згідно з п.20.1 ст.20 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Стаття 21 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” визначає, що суми виявленого прихованого (заниженого) прибутку та штрафи справляються за весь час ухилення від сплати податку (п.21.1). Після закінчення встановлених строків сплати податку до бюджетів невнесені суми стягуються з нарахуванням пені, відповідно до закону (п.21.2).

Згідно п.п. 8.1.1. п.8.1. ст. 8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” податковий агент, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Відповідно до п. 16.3 ст. 16 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” порядок сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами юридичних осіб, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі—уповноважений підрозділ).

П.п.16.3.1.п. 16.3 ст. 16 даного Закону вказує, що сума податку за звітний місяць, яка підлягає перерахуванню до місцевого бюджету за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, визначається юридичною особою або уповноваженим підрозділом самостійно, виходячи із загальної кількості громадян, які працюють у цих підрозділах, та суми виплаченого (нарахованого) оподатковуваного доходу.

На підставі п.1 та п.2 ч.1 ст.10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб—платників податків та інших обов’язкових платежів.

Відповідно до п.11 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу” , органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На день розгляду справи по суті заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою –розрахунком і складає 1298919,34 грн. Тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. 3,4,5,16,17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст.10,11 Закону України “Про державну податкову службу”, ст.ст. 158-163, 254 КАС України суд , –

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Охтирської міжрайонної податкової інспекції Сумської області до колективного підприємства “ Атлант” про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з колективного підприємства “ Атлант” ( 42,751, Сумська область, Охтирський район, с. Лутище, вул. Шевченка, будинок 13, код ЄДРПОУ 23823626, поточний рахунок 260044730 в Сумській ОД “ Райффайзен банк Аваль”) податкову заборгованість в загальні сумі 1 298 919,34 ( один мільйон двісті дев’яносто вісім дев’ятсот дев’ятнадцять) грн. 34 коп., із них:

80241 грн. –заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств на розрахунковий рахунок 31117029700013, код платежу14010101, код отримувача 23635347 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013;

35702 грн. –заборгованість з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок 31115009700006, код платежу 11021000, код отримувача 23635347 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013;

1050020 грн. –штрафні санкції за порушення обігу готівки та про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на розрахунковий рахунок 31111104700013, код платежу 21080901, код отримувача 23635347 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013;

132956 грн.34 коп. - до бюджету Лутищанської сільської ради Охтирського району Сумської області на розрахунковий рахунок 33215800700028, код платежу 11010128, код отримувача 23635347 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013;

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом 10 днів з моменту складання повного тексту постанови заяви про апеляційне оскарження та подачі протягом наступних 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження –апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили у випадку не подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. У випадку подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили, якщо її не буде скасовано, після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               ( підпис)                               М.М. Шаповал

З оригіналом згідно

Суддя                                                                       М.М. Шаповал