копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2010 р. Справа № 2а-258/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп’яненко О.В.
за участю секретаря судового засідання-Усенко І.М.
представника відповідача - Брага Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора Липоводолинського району в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до підприємства Сумської виправної колонії №116 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Прокурор Липоводолинського району в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", звернувся до суду з адміністративним позовом до підприємства Сумської виправної колонії №116 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області, в якому просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 680,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що під час проведення перевірки за дотриманням чинного законодавства було виявлено порушеня, внаслідок чого відповідачу було видано обов’язковий до виконання припис № С-198/1 від 22.02.08 року. За невиконання припису до відповідача було застосовано штраф в сумі 850,00 грн.
До суду від Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" надійшла заява про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, зазначивши, що на час розгляду справи заборгованість відповідача залишається не сплаченою.
Представник відповідача, Брага Ю.О., проти позову не заперечувала, пояснивши несплату штрафу тяжким матеріальним становищем.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст.121 Конституції України та ст. 36 Закону України „Про прокуратуру" прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави в особі органів державної влади або органів місцевого самоврядування, яким законом надано повноваження органів державної влади.
Згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.99р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
У ході перевірки ВП „Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства встановлено, що в період з 20 лютого 2008 року по 22 лютого 2008 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії підприємства Сумської виправної колонії №116 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області, про що було складено акт № С-198 (а.с.27-30).
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № С-198/1 від 22.02.08р. (а.с.31) про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № С-726 від 17.07.08р.(а.с.33).
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „ Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання ", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р. із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, накладено штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 340,00 гривень, про що було винесено постанову №ОС 116/08-40 від 22.07.08р.(а.с.35).
Одночасно на підставі ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарької діяльності ", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та акту перевірки № С-726 від 17.07.08 р. керівнику підприємства Сумської виправної колонії №116 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області було видано новий обов’язковий до виконання припис № 116/08-40 від 22.07.08. р., у якому були зазначені всі невиконані заходи попереднього припису. Але цей припис відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № С-1234 від 05.11.08. р. (а.с.36).
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „ Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання ", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р. із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, накладено штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 680,00 гривень, про що було винесено постанову №ОС 213/08-40 від 18.11.08р.(а.с.37).
Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. №1312 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, суб'єкт господарювання за порушення законодавства в галузі електроенергетики повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу постанову відповідачем не виконано, відомостей про сплату не надходило.
Штрафи, накладені Державною інспекцією з енергетичного нагляду спрямовуються до державного бюджету України. Ненадходження, а також несвоєчасне надходження штрафних санкцій до бюджету зачіпає інтереси держави, оскільки відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що створює загрозу стабільності соціальної політики держави.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Липоводолинського району в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до підприємства Сумської виправної колонії №116 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення заборгованості – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з підприємства Сумської виправної колонії №116 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (40002, м.Суми, вул.Роменська 110, р/р 2600400013315 у ВАТ "Укрексімбанк", МФО 397003, код 08680796) у доход державного бюджету, одержувач-р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області , МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код платежу до державного бюджету 21081100 штраф в сумі 680,00 грн.(шістсот вісімдесят грн.00 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко