СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2010 р. Справа № 2а-395/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Сопяненко О.В.
за участю секретаря судового засідання-Усенко І.М.
представника позивача - Чередниченка М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Шосткинська міжрайонна державна податкова інспекція, свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_2 субєкт підприємницької діяльності зареєстрований Шосткинською районною державною адміністрацією 17.07.2002 року, як субєкт підприємницької діяльності. В ході проведення перевірки магазину, що належить ФОП ОСОБА_2, встановлено порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі , громадського харчування та послуг ”. За це порушення до відповідача була застосована фінансова санкція у вигляді штрафу в сумі 2040,00 грн. Томупозивач просить суд стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.
В судовому засіданні представник позивача, Чередниченко М.В., позовні вимоги підтримав в повному обсязі, зазначивши, що на момент розгляду справи податковий борг залишається не сплаченим.
Відповідач, повідомлений про час, дату та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою вищезазначеного реєстру (а.с.6), в судове засідання не зявився. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.
З огляду на зазначене, суд вважає, що, оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований Шосткинською районною державною адміністрацією 17.07.2002 року, як субєкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом прот державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.6) та взято на облік в Шосткинській міжрайонній державній податковій інспекції, як платника податків і зборів 25.07.2002 року.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування » до обовязків платників податків і зборів (обовязкових платежів) входить сплата належних сум податків і зборів (обовязкових платежів)у встановлені законом терміни.
Працівниками Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції з 19.05.2009 року по 27.05.2009 рік було проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патнтів і ліцензій магазину, що належить ФОП ОСОБА_2
В ході проведення перевірки магазину була встановлена реалізація 1 пляшки пива "Оболонь" 2 літра по ціні 10,00 грн. та 1 1 пляшка пива "Оболонь" 1 літр по ціні 5,95 грн. на загальну суму 15,95 грн. без застосування книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок, розрахунковий документ не видавався.
Також було встановлено зберігання тютюенових виробів "Прилуки" в кількості 12 штук по ціні 4,75 грн. на загальну суму 57,00 грн. у місці зберігання, не внесеному до Єдиного реєстру.
Таким чином , було порушено вимоги п.2,5 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі , громадського харчування та послуг ” та ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
За результатами перевірки був складений акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патнтів і ліцензій від 19.12.1995 року № 0815/18/17/23/2313804377 (а.с.7-11).
Пунктом 3 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” встановлено, що за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності , які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян- у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Абзацом 9 ч. 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачено, що до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту або алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання , не внесених до Єдиного реєстру - 100 відсотків вартості товару , який знаходиться в такому місці зберігання , але не менше 1700 грн.
Шосткинською міжрайонною державною податковою інспекцією 29.05.2009 року було видано рішення про застосування фінансових санкцій № 270/2340 до ОСОБА_2 в сумі 1700,00 грн. (а.с.15) та рішення про застосування фінансових санкцій № 0001352340 в розмірі 340,00 грн.
Вказані рішення були направлені боржнику 29.05.2009 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримані ним 02.06.2009 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового повідомлення (а.с.18).
Статтею 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону , підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування фінансових санкцій.
Статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” встановлено, що штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Доказів, які б свідчили про сплату відповідачем штрафу в сумі 2040,00 грн. на день розгляду справи, суду не подано.
Згідно з п.8.1.ст 8 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг , передаються у податкову заставу.
Таким чином з ОСОБА_2 необхідно стягнути 2040,00 грн. податкової заборгованості за рахунок активів.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1, рахунки № НОМЕР_2, № НОМЕР_3 в Сумській філії ЗАТ КБ "Приватбанк", МФО 337546) на користь Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції (41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Комуністична 2, ід.код 21102905) заборгованість в сумі 2040,00 грн.(дві тисячі сорок грн.00 коп.) за рахунок активів платника податків.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Соп'яненко