Ухвала суду № 74224432, 16.05.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2018
Номер справи
810/2319/18
Номер документу
74224432
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 травня 2018 року м. Київ 810/2319/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації

про визнання протиправною відмову та зобов’язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправною відмову та зобов’язання вчинити певні дії.

Пунктом 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту пункту 4, 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Крім того, згідно з частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач зазначає, що він звернувся до Управління соціального захисту населення Кагарлицької РДА з заявою про надання йому статусу потерпілого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1.

Листом від 29.03.2018 відповідачем відмовлено у оформленні подання до Київської ОДА про надання статусу потерпілого 1 категорії.

Проте, позивачем не зазначено та не надано доказів коли він звернувся до Управління соціального захисту населення Кагарлицької РДА, а також не долучено до матеріалів справи листа від 29.03.2018.

Крім того, позивачем у вступній частині позовної заяви зазначено як третю особу – Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації.

З даного приводу суд зазначає, що відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Як вбачається із змісту позовної заяви та матеріалів доданих до неї, позивачем не заявлено клопотання про залучення Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, як це передбачено частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, а також не наведено обставин за яких рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов’язки Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації.

Також відповідно до пункту другого частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Як вбачається з позовної заяви позивачем у супереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві не зазначено: свій поштовий індекс, номер і серію паспорта, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти; ідентифікаційний код, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача.

Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

- доказів звернення до Управління соціального захисту населення Кагарлицької РДА з відповідною заявою, а також копію Листа від 29.03.2018;

- клопотання про залучення Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору з наведенням обставин за яких рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов’язки Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації (у разі виникнення бажання залучити Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації у якості третьої особи);

- позовної заяви, яка відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме вказати в ній: свій поштовий індекс, номер і серію паспорта, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти; ідентифікаційний код, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації - залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

3. Роз’яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панова Г. В.