
Справа № 361/2010/16-а
провадження № 8-а/361/1/18
23.05.2018
У Х В А Л А
23 травня 2018 року місто Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області у колегіальному складі: головуючий суддя Селезньова Т.В., судді Петришин Н.М., Сердинський В.С., при секретарі Чуксіну В.В., розглянувши у судовому засіданні в м. Бровари без участі сторін заяву ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами судового рішення у адміністративній справі № 361/2010/16-а (провадження № 2-а/361/144/16) за позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання неправомірними дій суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії та утриматися від вчинення певних дій,-
встановив:
Заявник просить суд переглянути за виключними обставинами рішення суду першої інстанції у справі № 361/2010/16-а (провадження № 2-а/361/144/16) за його позовом до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання неправомірними дій суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії та утриматися від вчинення певних дій, яким йому у позові було відмовлено. Виключною обставиною для перегляду рішення суду зазначає встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, застосованого судом при вирішенні його справи, а саме те, що положення абз.1 пп.164.2.19 п.164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (яким передбачалось оподаткування сум пенсій або грошового утримання, отримуваного платником податку з Пенсійного фонду України визнано таким, що не відповідає Конституції України), які були застосовані судом при відмові йому у позові, рішенням Конституційного Суду України № 1-р/2018 від 27.022018р. були визнані такими, що не відповідають Конституції України.
Відповідно до ч.1 ст. 361 КАС України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Відповідно до ч.5 ст. 361 КАС України підставами для перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами є , зокрема, п.1- встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 263 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини п’ятої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України.
Відповідно до ч.1 ст. 365 КАС України заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п’ятої статті 361 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення.
Рішення, що підлягає перегляду за виключними обставинами, було ухвалено загальним місцевим судом як адміністративним за правилами про предметну підсудність адміністративних справ, визначену за законом в редакції, чинній станом на день відкриття провадження у справі і розгляду справи по суті.
Заяву про перегляд рішення за виключними обставинами подано до суду у березні 2018 року.
З 15.12.2017р. набрали чинності зміни до КАС України.
Згідно ч.1 ст. 20 КАС України в новій редакції, чинній з 15.12.2017р., - місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму ; 3)адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п. 11 Перехідних положень КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими (виключними) обставинами з підстави встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане, подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. З аналізу даної норми закону слід зробити висновок, що заяви, подані після набрання чинності цією редакцією Кодексу, однозначно розглядаються за правилами, встановленими новою КАС України в новій редакції.
В новій редакції процесуального закону, чинній з 15.12.2017р., змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів та її розмежування між місцевими загальними судами як адміністративними і окружними адміністративними судами. І за правилами, чинними станом на день подання позивачем до суду заяви про перегляд рішення за виключними обставинами, розгляд справ даної категорії (з приводу рішень, дій та бездіяльності органів Пенсійного Фонду України з питань призначення, обчислення, виплати пенсії) за предметною юрисдикцією підсудні окружним адміністративним судам. Відповідно розгляд вказаної адміністративної справи щодо оскарження дій та бездіяльності Центрального об'єднаного управління ПФУ в м. Києві з приводу виплати пенсії позивачу, має здійснюватись відповідним окружним адміністративним судом і не може розглядатись загальним місцевим судом як адміністративним, що було б перевищенням меж предметної юрисдикції даного суду.
Згідно ст. 25 та ст.26 КАС України дана адміністративна справа предметно і територіально підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Згідно ч.1 ст.29 КАС України – суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, п.3 - після відкриття провадження у справі суд встановить , що справа належить до юрисдикції іншого суду.
Керуючись ч.2 ст.20, ч.1 ст.29 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами разом з адміністративною справою № 361/2010/16-а (провадження № 2-а/361/144/16) за позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії та утриматися від вчинення певних дій - передати до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за предметною та територіальною юрисдикцією.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями.
Ухвала може бути оскаржена учасниками справи до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом 15 днів з дня складення повної ухвали. Учасник справи якому повна ухвала не вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційного оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому ухвали.
Головуючий суддя Т.В. Селезньова
Судді: Н.М. Петришин
ОСОБА_3