
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
24 травня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/196/18
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Алєксєєвої Н.Ю.,
за участю:
секретаря судового засідання – Панькіної А.С.,
представника позивача - ОСОБА_2
представника відповідача – ОСОБА_3,
представника третьої особи ОСОБА_4 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації - ОСОБА_5,
розглянувши у підготовчому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_1 обласної ради, треті особи: ОСОБА_7 екології та природних ресурсів України, Державне агенство водних ресурсів України, ОСОБА_7 інфраструктури України, Національний природний парк "Нижньосульський", Оржицька районна державна адміністрація Полтавської області, ОСОБА_1 обласна державна адміністрація, ОСОБА_4 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, ОСОБА_1 обласне управління водних ресурсів, ОСОБА_4 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
19 січня 2018 року позивач ОСОБА_6 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 обласної ради про визнання протиправним та скасування:
- рішення XVI сесії VI скликання ОСОБА_1 обласної ради від 23.05.2013 року "Про затвердження регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 рок" в частині затвердження заходу, передбаченого додатком 3, III.1.1 Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року - пункт «Будівництво водо-регулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка, з виготовленням ПКД»;
- рішення XXVIII сесії VI скликання ОСОБА_1 обласної ради від 14.05.2015 року "Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування за рахунок залишку коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році" в частині затвердження заходу, передбаченого пунктом 1.17 Додатку до Рішення, а саме: «Про виділення 300,0 тисяч гривень Оржицькій районній державній адміністрації на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Будівництво водорегулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області»;
- рішення XV сесії VII скликання ОСОБА_1 обласної ради від 26.04.2017 року "Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області і 2017 році" в частині затвердження заходу, передбаченого пунктом 1.3 Додатку до Рішення, а саме: «Про виділення 1700,0 тисяч гривень Оржицькій районній державній адміністрації на капітальне будівництво об’єкту «Будівництво водо регулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області».
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_7 екології та природних ресурсів України, Державне агенство водних ресурсів України, ОСОБА_7 інфраструктури України, Національний природний парк "Нижньосульський", Оржицьку районну державну адміністрацію Полтавської області. Розгляд справи проводиться за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 27 березня 2018 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 обласну державну адміністрацію.
Ухвалою суду від 16 квітня 2018 року залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_4 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, ОСОБА_1 обласне управління водних ресурсів.
Ухвалою суду від 03 травня 2018 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_4 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 обласної державної адміністрації.
16 травня 2018 року від ОСОБА_4 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 обласної державної адміністрації надійшло клопотання про залишення позову ОСОБА_6 про визнання протиправним та скасування рішення без розгляду у зв'язку з пропуском строків звернення до суду.
Представник позивача проти задоволення клопотання заперечував.
Представник відповідача та представник третьої особи підтримали клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, просили його задовольнити .
Заслухавши думку учасників справи, присутніх у судовому засіданні, суд дійшов висновку про необґрунтованість клопотання, виходячи з наступного.
Статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Стаття 264 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень.
ОСОБА_6 в заявленому адміністративному позові оскаржує рішення ОСОБА_1 обласної ради:
- від 23.05.2013 року "Про затвердження регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 рок" в частині затвердження заходу, передбаченого додатком 3, III.1.1 Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року - пункт «Будівництво водо-регулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка, з виготовленням ПКД»;
- від 14.05.2015 року в частині затвердження заходу, передбаченого пунктом 1.17 Додатку до Рішення, а саме: «Про виділення 300,0 тисяч гривень Оржицькій районній державній адміністрації на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Будівництво водорегулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області»;
- від 26.04.2017 року в частині затвердження заходу, передбаченого пунктом 1.3 Додатку до Рішення, а саме: «Про виділення 1700,0 тисяч гривень Оржицькій районній державній адміністрації на капітальне будівництво об’єкту «Будівництво водо регулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області».
Згідно п.18 ч.1 ст.4 КАС України нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Отже, нормативний акт у розумінні КАС України - це рішення суб'єкта владних повноважень, яким встановлюється правило поведінки для певного кола осіб і яке (правило) підлягає неодноразовому застосуванню у відносинах.
Нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності (ч.3 ст.264 КАС України).
Як зазначено в Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року №1-рп/99, частину першу статті 58 Конституції України щодо дії нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності.
Тобто, позивач має право звернутися до суду за захистом порушеного права без прив'язки до процесуального строку та протягом дії рішень ОСОБА_1 обласної ради від 23.05.2013, від 14.05.2015, від 26.04.2017.
Враховуючи викладене, клопотання про залишення позовної заяви без розгляду є безпідставним, необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва