
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 травня 2018 року м. Житомир справа № 806/2296/18
категорія 8.2.2
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черноліхов С.В., розглянувши заяву Головного управління ДФС у Житомирській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платників податків
встановив:
23.05.2018 о 16:40 до Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління ДФС у Житомирській області із заявою, у якій просить підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердичівське автотранспортне підприємство-11837" застосованого на підставі рішення заступника начальника Головного управління ДФС у Житомирській області від 22.05.2018.
24.05.2018 о 09:40 протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, на підставі розпорядження №167 від 24.05.2018, головуючим суддею визначено ОСОБА_1, у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю судді Токаревої М.С.
Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів встановлені статтею 283 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Приписами п.2 ч.1 ст.283 КАС України визначено, що провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів, зокрема щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Відповідно до частини статті 283 КАС України, заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинна містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку, якщо такий відомий, щодо сторони, до якої застосовуються заходи, визначені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб’єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
У частині, що не врегульована статтею 283 КАС України, вимоги до заяви визначаються загальними нормами, зокрема статтею 161 КАС України.
Відтак, частиною 3 статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Оскільки статтею 283 КАС України не встановлено інше, зазначене поширюється і на випадки звернення органів доходів і зборів з відповідною заявою.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI ).
Об'єкти справляння судового збору визначені у статті 3 вказаного Закону.
Частиною 2 статті 3 Закону № 3674-VI встановлено вичерпний перелік заяв, позовних заяв та клопотань, за подання яких до суду не справляється судовий збір.
Втім, серед переліку наведеного у цій правовій нормі, звернення органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень відсутнє. Також органи фіскальної служби відсутні серед осіб, яким надано пільги щодо сплати судового збору (звільнення від сплати судового збору), що передбачено статтею 5 Закону № 3674-VI.
Отже, звернення контролюючого органу до суду у відповідності до ст. 283 КАС України повинно бути оплачене судовим збором, а документ про сплату судового збору - приєднаний до заяви.
Подана до суду заява про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платників податків носить немайновий характер.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено, що в 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року становить 1 762,00 гривень.
Таким чином, у даному випадку судовий збір дорівнює 1 762,00 грн.
Проте, додані до заяви матеріали доказів сплати судового збору не містять, що свідчить про порушення заявником вимог ст. 161 КАС України.
Недотримання вимог статті 161 КАС України, виконання яких не суперечить особливостям, визначеним статтею 283 КАС України, є недоліком заяви.
У відповідності до ч. 3 ст. 283 КАС України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
З огляду на викладене, вказану заяву необхідно залишити без руху із встановленням заявнику строку для усунення недоліків шляхом надання безпосередньо до відділу документального забезпечення Житомирського окружного адміністративного суду, який розташований за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 17, доказу сплати судового збору в сумі 1762 грн на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду (рахунок отримувача - 31213206784002, код ЄДРПОУ - 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030101). Реквізити для справляння судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у м.Житомирі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38035726; банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області; код банку отримувача (МФО) - 811039; рахунок отримувача - 31213206784002; код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 165, 243, 248, 186, 256, 283 КАС України, суддя
ухвалив:
Заяву Головного управління ДФС у Житомирській області залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 16:30 24.05.2018 року.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя С.В. Черноліхов