Постанова № 74194427, 18.05.2018, Горохівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
18.05.2018
Номер справи
155/684/18
Номер документу
74194427
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Пр.№ 3/155/163/18

Справа № 155/684/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2018 року Суддя Горохівського районного суду

Волинської області ОСОБА_1

при секретарі: Федонюк О.М.

за участю: прокурора Чмихала І.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с.Вільхівка Горохівського району Волинської області, вул.Набережна, 19, працюючої різноробочою ПОСП «Україна», депутата Вільхівської сільської ради,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

В протоколі про вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, від 26 квітня 2018 року та доданих до нього документах зазначено, що ОСОБА_2, будучи депутатом Вільхівської сільської ради, являючись згідно п.п.”б” п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції” суб’єктом на якого поширюється дія цього закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону “Про запобігання корупції”. Так, депутат Вільхівської сільської ради ОСОБА_2 була зобов’язана подати до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, однак декларація подана несвоєчасно, а саме 03 травня 2017 року. ОСОБА_2 була належним чином ознайомлена із вимогами Закону України “Про запобігання корупції”, однак порушила їх та вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненому правопорушенні визнала, щиро розкаялася, просила суворо її не карати.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, який вважає, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив визнати її винною у його вчиненні, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.

Так, норма ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 03 березня 2017 року, який набрав чинності 30 березня 2017 року, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.

Згідно п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Крім визнання вини ОСОБА_2, її вина підтверджується матеріалами справи.

Як встановлено із матеріалів справи, ОСОБА_2 є депутатом сьомого скликання Вільхівської сільської ради Горохівського району Волинської області, а тому є суб'єктом даного корупційного правопорушення (а.с.20-21).

Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_2 подала електронну декларацію осіб, уповноважених функцій держави або місцевого самоврядування 03.05.2018 року (а.с.7-18).

Згідно протоколу № 93 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 26 квітня 2018 року, вбачається, що ОСОБА_2 свою вину визнала та просила суворо не карати (а.с.1-3). Крім того, у поясненнях від 18 квітня 2018 року зазначила, що на сесіях Вільхівської сільської ради її ознайомлювали із необхідністю подання електронних декларацій, термін для подання декларації їй був відомий, подала декларацію із запізненням у зв’язку із відсутністю нормального доступу до мережі Інтернет та відсутністю навичок заповнення такої декларації. Із пояснень секретаря Вільхівської сільської ради від 18 квітня 2018 року вбачається, що усіх депутатів Вільхівської сільської ради було ознайомлено із необхідністю подання електронної декларації як за 2016 р., так і за 2017 р. (а.с.6).

Оскільки ОСОБА_2 без поважних причин, несвоєчасно подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в її діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка визнала вину у вчиненому, щиро розкаялася, позитивно характеризується, думку прокурора, вважаю, що слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч.1 ст. 172-6, ст.ст.283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 850,00 (вісімсот п’ятдесят гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 352,40 (триста п’ятдесят дві гривні 40 копійок) судового збору за наступними реквізитами:

-стягувач – Державна судова адміністрація України (місцезнаходження - вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ - 26255795);

-отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКС України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Горохівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області ОСОБА_1